Tech.BiznesINFO.pl > Branża It

Branża It

telefon
17.05.2024 22:28 Chcą ulepszyć sygnał 5G. Internet będzie szybki jak nigdy

Wrocławski Instytut Łączności rozważa ulepszenie sieci 5G w Polsce, poprzez uruchomienie pasma 26 GHz. Na początek implementację nowych rozwiązań planuje się właśnie we Wrocławiu. Superszybka sieć teoretycznie pozwoliłaby zwiększyć prędkość internetu do nawet 3,6 Gb/s.

Samsung klip
17.05.2024 18:48 Błyskotliwa odpowiedź Samsunga na reklamę Apple. Tak się robi marketing

Na firmę markowaną nadgryzionym jabłuszkiem spadła niedawno fala krytyki za spot, w którym reklamowała swojego nowego iPada. W spocie mogliśmy obserwować jak zgniatane są rozmaite przedmioty - w tym instrumenty muzyczne, narzędzia i różne sprzęty, bo wszystko to miał zastąpić nowy tablet od Apple. Samsung nie czekał i szybko wykorzystał potknięcie giganta z Cupertino.

GTA VI
17.05.2024 17:57 Wiemy kiedy premiera GTA VI. Wydawca się wygadał

To, że kolejnej części kultowej serii od Rockstara możemy się spodziewać w 2025 roku, wiadomo już od jakiegoś czasu, a konkretnie od końca 2023 roku, gdy GTA VI zapowiedziano po raz pierwszy. Teraz – dzięki opublikowaniu raportu finansowego właściciela firmy, wiemy konkretnie kiedy wreszcie będzie można wsiąść do wymarzonego wozu i zanurzyć się w jaskrawym półświatku Florydy.

laptop
16.05.2024 17:51 Pracujesz przy komputerze? Pracodawca musi ci to zapewnić

Nowe przepisy w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy wchodzą w życie już w piątek 17 maja. Dla wielu pracodawców oznaczać to będzie dodatkowe wydatki na nowy sprzęt. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk pracy, które wyposażone są w laptopy. Ucieszą się jednocześnie posiadacze soczewek kontaktowych.

openai
15.05.2024 12:18 Wielki sukces Polaka. Jakub Pachocki dyrektorem naukowym w OpenAI

Głośna premiera GPT-4o, nowego asystenta bazującego na dużym modelu językowym, zbiegłą się z przetasowaniami kadrowymi w OpenAI. Najważniejsza zmiana to ta na stanowisko dyrektora naukowego, osoby kluczowej dla przedsięwzięć organizacji. Ze stanowiska ustąpił Ilya Sutskever, a jego miejsce zajął Polak, Jakub Piechocki.

whatsapp
29.04.2024 09:25 WhatsApp wprowadza rewolucyjne zmiany. Ale nie dla wszystkich

WhatsApp dla systemu Android szykuje się do wprowadzenia znaczących ulepszeń, które mają zrewolucjonizować sposób korzystania z popularnej aplikacji komunikacyjnej. Nowością będą m.in. możliwość oznaczania czatów jako ulubione oraz własny dialer, ułatwiający bezpośrednie połączenia bez konieczności dodawania numerów do kontaktów.

Google
18.04.2024 21:38 Google dyscyplinarnie zwalnia pracowników. Protestowali przeciw Projektowi Nimbus

W ostatnich dniach w części siedzib Google w USA trwały protesty pracowników. Zajęli oni przestrzenie biurowe, by wyrazić sprzeciw wobec realizacji Projektu Nimbus. Kierownictwo korporacji w odpowiedzi zdecydowało się na opcję atomową.

żołnierz
10.04.2024 14:20 Informatycy i specjaliści wzywani do wojska. Nowe wyzwania dla branży IT

Narodowe wysiłki obronne przynoszą nowe wyzwania dla różnorodnych zawodów, w tym również dla informatyków i innych specjalistów. Według sygnałów z mediów, pierwsze przydziały mobilizacyjne trafiają do pracowników IT, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie wojska na ich umiejętności. To tylko część szerszego planu MON, który zakłada zwiększenie liczby żołnierzy i specjalistów wojskowych w najbliższych latach.

programowanie
10.04.2024 12:08 Polska branża IT zwalnia. Spadają zarobki i liczba ofert pracy

Widoczne są kolejne skutki zmian zachodzący na rynku pracy w IT. Po boomie zatrudnienia w czasie pandemii nadszedł czas redukcji i zaciskania pasa. Nie tylko trudniej jest znaleźć pracę, rzecz jasna zwłaszcza najmniej doświadczonym, wyhamowały także place. Na niektórych stanowiskach zarobki są nawet niższe niż w poprzednich latach.

praca grupy roboczej
11.03.2024 12:45 Kolejna firma IT zwalnia w Polsce. Pracę stracą nawet ciężarne kobiety

Kolejne zwolnienia w polskim IT. Po redukcjach w Nokii i głośnych zwolnieniach w Aptiv przyszedł czas na poznański oddział indyjskiego Infosys dostarczającego m.in. usługi chmurowe, oprogramowanie analityczne czy produkty kierowane na rynki finansowe. Prace straci blisko 200 osób.

programowanie
01.03.2024 22:34 Spore zmiany w polskim IT. Znacznie trudniej znaleźć pracę

Zmiany w sytuacji pracowników branży IT, nie tylko programistów, ale też m.in. administratorów czy testerów, na dobre rozgościły się także nad Wisłą. Choć od początku roku szczególnie jest to widoczne szczególnie w gamedevie, to minorowe nastroje pojawiły się także w innych gałęziach.

Otwarty czat AI na laptopie
22.02.2024 14:02 ChatGPT "oszalał"? Użytkownicy z przerażeniem patrzyli na monitory

Pojawiły się niepokojące doniesienia na temat popularnego czatbota opartego na sztucznej inteligencji, ChatGPT. Użytkownicy na różnych platformach zaczęli zgłaszać nietypowe i czasem wręcz przerażające zachowanie bota, co wywołało lawinę spekulacji i obaw.

kobieta-programistka
04.01.2024 14:46 Dyskryminacja kobiet w branży IT. Zarabiają nawet 35 proc. mniej

Choć branża IT może się wydawać nowoczesna i pozbawiona negatywnych naleciałości z minionych dekad, to dotykają ją też to w znacznym stopniu problemy znane z innych gałęzi gospodarki. Są to między innymi nierówności płacowe i dyskryminacja kobiet.

Playstation 4
03.01.2024 19:31 Zamierzasz kupić konsolę? Sprawdź, jakiego telewizora potrzebujesz

Planujecie zakup konsoli? Czujecie, że wasz telewizor nie odda dostatecznie wrażeń z grania? Sprawdźcie, jaki sprzęt najlepiej wybrać, by wasze gamerskie wrażenia były jak najlepsze.

None
31.10.2023 13:47 Aż 79% programistów chce zmienić pracę. Mają jeden powód

Stack Overflow Developer Survey to jedno z największych i z pewnością cieszące się największym prestiżem badanie społeczności programistów z całego świata. Z podsumowanych właśnie danych wynika, że ogromna większość developerów zamierza zmienić pracę.

urząd skarbowy
20.10.2023 20:51 Urząd Skarbowy masowo kontroluje, co Polacy robią w pracy? Jest komentarz KAS

Media obiegła informacja o masowych kontrolach, jakich podjęła się skarbówka. W całej Polsce ze wzmożoną intensywnością prowadzona ma być weryfikacja tego, co osoby działające na samozatrudnieniu i na etacie faktycznie robią w pracy. O co w tym chodzi?