Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ma tylko 9 lat, a już jest gwiazdą YouTube. Dziesiątki milionów zarabia testując zabawki
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 22.03.2022 08:36

Ma tylko 9 lat, a już jest gwiazdą YouTube. Dziesiątki milionów zarabia testując zabawki

9-latek zarabia na YouTubie 200 mln dolarów rocznie
Pixabay/anncapictures

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile zarabia 9-letni YouTuber,

  • Jak zarabia się na YouTube,

  • Jakie filmiki są najbardziej dochodowe.

Miliony dolarów z YouTube

Zamieszczanie filmików na platformie YouTube jest dla wielu osób coraz częściej źródłem utrzymania. Gdy pytamy dzieci, kim chciałyby być w przyszłości, w odpowiedzi słyszymy hasło: YouTuberem, a nie tak jak kiedyś: policjantem, strażakiem, czy nawet kosmonautą.

Okazuje się, że niektóre dzieciaki spełniają swoje marzenia już w bardzo wczesnym wieku. Przykładem takiego sukcesu, jest kariera (co wcale nie jest słowem na wyrost) Ryana Kajiego, 9-letniego Amerykanina pochodzącego z wietnamsko-japońskiej rodziny. Jego zarobki sięgają 29,5 mln dolarów, jego filmy mają 12,2 mld odsłon, a liczba jego fanów-subskrybentów wynosi prawie 42 mln.

Chłopiec stał się taką gwiazdą, że doczekał się własnego balonu przedstawiającego go jako superbohatera. Tego można było oglądać na nowojorskiej paradzie domu handlowego Macy's w Święto Dziękczynieni. Przypomnijmy, że cały czas mowa o dziecku, które nie ma na karku nawet dekady.

- Był to chwyt marketingowy, a zarazem ekscytujący moment dla dzieci, które oglądały filmy Kajiego przedstawiające eksperymenty naukowe typu zrób to sam, rodzinne historie i recenzje nowych zabawek - recenzował Forbes.

9-latek z własną marką i serialem

Z informacji Forbes wynika, że większość dochodów małego Ryana pochodzi z umów licencyjnych. Na te składa się ok. 5 tys. produktów, które w sprzedaży detalicznej generują 200 mln dolarów rocznie. Wśród produktów znajdują się np. dekoracje sypialni, figurki, maski, czy krótkofalówki. Wszystko to prezentowane jest w programie dla dzieci na YouTube pt. "Ryan’s World", gdzie małego Amerykanina można oglądać w towarzystwie jego mamy.

Wszyscy wiedzą, że popularność jest bardzo trudno zdobyć, jednak o wiele trudniej utrzymać. Ryanowi się to jednak udało, ponieważ jego kanał jest na czele YouTube już trzeci rok z rzędu. Jego kariera rozrasta się w tak szybkim tempie, że 9-letni dzieciak dorobił się już własnej linii produktów, wśród których znajdziemy m.in. plecaki i pastę do zębów.

Ryan doczekał się także własnego serialu w telewizji dla dzieci Nickelodeon, pod tytułem “Ryan’s Mystery Playdate”.

Mimo że chłopiec stał się milionerem, nie mając nawet realnych potrzeb, Kaji cały czas stara się podążać za swoimi marzeniami, przekazał Forbes. Chłopiec mówi, że w przyszłości chce być graczem, a jego tata dodaje, że uczą się kodowania. Zarobki chłopca czekają na niego na specjalnych funduszach, które będzie mógł ruszyć dopiero, gdy będzie dorosły.

Forbes informuje, że większość zarobków YouTuberów pochodzi z reklam odtwarzanych podczas oglądania filmików na platformie. Najbardziej dochodowe są filmiki przyjazne rodzinie, produkowane w języku angielskim i przekraczające osiem minut.