Tech.BiznesINFO.pl > Internet Jako Źródło Zarobku

Internet Jako Źródło Zarobku

Wszystko o zarabianiu za pomocą internetu. Pomysły na wykorzystanie sieci do zwiększenia swoich zarobków.

Pralka, Budynek, Wnętrze.
13.01.2024 09:58 Masz to urządzenie w swoim domu? Sprawdź, ile danych pobiera

Być może, nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele urządzeń w naszym domy jest stale podłączonych do sieci. Niesie to za sobą wiele korzyści, bo sprawia to że mogą nam wysyłać powiadomienia na smartfonie o skończonej pracy. Niestety, czasem - jak wszystkie urządzenia - przesyłają i wysyłają nam zbyt dużo danych. Niecodzienny przypadek sprzętu marki LG może być tego przykładem.

Netflix, Filmy, Youtube.
09.01.2024 20:27 Będzie nowa opłata zamiast abonamentu RTV. Zapłacimy nawet, gdy nie mamy telewizora?

Mało który temat w świecie mediów wzbudza tyle kontrowersji, co abonament radiowo-telewizyjny. Nie da się ukryć, że obecnie w dużej mierze nie spełnia swoich funkcji, ponieważ wielu słuchaczy i widzów nie widzi racji bytu w jego opłacaniu. Co na to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji?

Mark Zuckerberg
14.11.2023 12:30 „Zacznie obowiązywać nowa zasada Facebooka”. Łańcuszek zalał Facebooka, wyjaśniamy, o co chodzi

Użytkownicy Facebooka w Polsce mogą dostrzec, że serwis zalewają komunikaty dotyczące zmiany jego regulaminu. W rzeczywistości jednak jest to zwykły łańcuszek, którego rozpowszechnianie nie ma żadnego znaczenia. O co więc tyle zamieszania?

pieniądze
05.11.2023 09:10 Te stare sprzęty mogą być teraz warte fortunę. Warto sprawdzić, czy masz je w domu

Sprzęty z minionych lat, mimo pozoru przestarzałości, często okazują się posiadać znaczną wartość. I nie chodzi tu tylko o aspekty sentymentalne, choć dla niektórych osób znacznie przewyższają one walory finansowe danego obiektu. Jednak ceny warto znać, bo sprzedaż takich urządzeń potrafi naprawdę porządnie zasilić portfel, gdyż niektóre rzeczy osiągają zawrotne ceny i są obecnie warte setki tysięcy złotych. 

prl
01.11.2023 14:54 Te rzeczy z PRL są sporo warte, pewnie masz je w domu. To ukryte skarby

Moda na antyki oraz starocie trwa. Wiele rzeczy z dawnych czasów cieszy się dużą popularnością. Polują na nie już nie tylko kolekcjonerzy, ale i osoby, które darzą minione lata sentymentem albo chcą w wyjątkowy sposób urządzić mieszkanie. Oto co warto wystawić na sprzedaż.

Bankomat
27.10.2023 15:16 Te popularne PIN-y są najsłabszą ochroną. Złamanie ich to dla hakerów betka

Ochrona kont użytkowników to kluczowy element ochrony budowania cyberbezpieczeństwa – zarówno w przypadku usług wykorzystywanych na co dzień w życiu prywatnym, jak i w życiu zawodowym. W sferze utwardzenia ochrony tych obszarów dzieje się dziś wiele, jednak nadal – przynajmniej częściowo – musimy polegać na PIN-ach. 

None
16.10.2023 14:51 Wygląda na to, że PiS kupuje lajki. I to na dużą, bardzo dużą skalę

Nie ma wątpliwości, że kandydaci do Sejmu i Senatu zrobią niemal wszystko, by otrzymać mandat. Od czasu do czasu praktyki te, niezależnie od frakcji, wychodzą na jaw. Niektóre jednak posuwają się dalej niż obowiązujące standardy, co przekłada się na publikację kompromitujących treści.

None
21.09.2023 15:40 Jaka piękna katastrofa: NFT, fintechowa nadzieja na nową cyfrową własność, umiera na naszych oczach

Branża tech przyzwyczaiła nas do tego, że tylko część innowacji dysponuje na tyle dużym potencjałem, by przetrwać próbę czasu, co szczególnie widoczne jest w gałęzi fintech. Ile to już razy słyszeliśmy o rewolucjach w globalnym systemie finansowym, który jednak pozostaje na nie wyjątkowo odporny. Jednym z ostatnich dużych tzw. buzzwordów było NFT. Tutaj, jak się właśnie przekonujemy, „innowacja” zestarzała się wyjątkowo niekorzystnie.

None
21.09.2023 09:54 Nowy ranking popularności języków programowania. Minimalne ruchy w czołówce, duże awanse młodszych języków

Opublikowana została kolejna odsłona TIOBE Index, czyli raportu prezentującego najpopularniejsze języki oprogramowania. Wrześniowa odsłona to dobra okazja, by podsumować dotychczasowy przebieg roku i dostrzec zmieniające się trendy. Zwłaszcza że branża tech na dobre rozkręciła się już po wakacyjnej przerwie, o czym świadczy choćby kalendarz zbliżających premier.

laptop
17.09.2023 19:01 Google ostatecznie wychodzi z rynku domen. Zablokowano możliwość rejestracji nowych adresów

Ważne wieści dla wszystkich posiadaczy zarejestrowanych przez Google. Po niespodziewanej sprzedaży działu Google Domains firmie Squarespace, Google zdecydowało, by w ogóle wstrzymać procedurę domen na własnych witrynach.

telewizja
14.09.2023 22:42 Niemal połowa internautów zrezygnowała z tej popularnej usługi. Te zmiany mają znaczenie

Znaczna liczba osób całkowicie zrezygnowała z tej opcji pobierania informacji i dostarczania rozrywki, która do niedawna nosiła miano najpopularniejszej. Według Krajowego Instytutu Mediów już ok. dwóch milionów Polaków w ogóle nie korzysta z takiej metody spędzania czasu. Zmiany są znaczące i mocno wpływają nie tylko na usługodawców, ale również na inne aspekty, np. na branżę reklamową oraz nasz odbiór materiałów marketingowych. 

ludzie
14.09.2023 20:16 Polacy masowo korzystają z tych urządzeń, by ułatwić sobie życie. Niektóre cieszą się szczególnym zainteresowaniem

Niemal 90 proc. populacji naszego kraju korzysta z internetu, a większość z tych osób najchętniej wybiera w tym celu urządzenia mobilne. Tego typu sprzęty są wykorzystywane nie tylko do przeglądania sieci czy kontaktu ze znajomymi, ale też w wielu innych celach. Z jakich urządzeń przenośnych korzystamy najczęściej i do czego ich używamy? Raporty analityków pokrywają się z wypowiedziami naszych respondentów.

Laptop
11.09.2023 15:54 Nowy ranking najbardziej pożądanych umiejętności w IT. W tych kierunkach warto się rozwijać

Tradycją stały się już publikowane co roku rankingi popularności języków programowania. Im bliżej przełomu lat, tym publikuje się ich więcej. Niezależnie od stosowanej metodologii pozostają one źródłem informacji co do kierunku, w którym rozwija się IT i szerzej pojęta branża tech. Jednym z najbardziej miarodajnych raportów w tym zakresie pozostaje od lat „Top Programming Languages” opracowywany przez IEEE. Właśnie opublikowano kolejną odsłonę badań.

Ekran z aplikacjami
07.09.2023 17:46 Jeden z kluczowych programów czekają największe zmiany od lat. Korzysta z niego 70% polskich internautów

Przeglądarkę Google Chrome bez przeszkód można nazwać jednym z najważniejszych programów komputerowych w ogóle. Korzysta z niego zdecydowana większości internautów, co w czasach, kiedy coraz częściej z narzędzi i usług korzystamy wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki, sprawia, że jest to pierwszy program uruchamiany po starcie komputera. Wkrótce interfejs programu czeka znaczące odświeżenie. 

UPC
07.09.2023 10:42 To koniec UPC. Co z umową? Ważny komunikat dla klientów sieci

Nie ma już UPC — teraz dostawcą usług sieci został Play. Klienci otrzymują wiadomości mailowe z informacją o zakończeniu procesu fuzji. Wiele osób korzystających z abonamentów UPC spodziewało się, że ze względu na zmiany, które zaszły niezależnie od klientów, będzie można swobodnie zakończyć umowę. Okazało się jednak inaczej.

Plaża i dolary
31.08.2023 21:45 Tropikalna wyspa zarabia krocie w internecie. Powód jest zaskakujący

Anguilla to składające się z kilku wysp położone w zachodniej części Atlantyku terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. Zamieszkuje je nieco ponad 17 tys. osób. Malownicze wyspy, których mieszkańcy trudnią się głównie połowem homarów, nie kojarzą się raczej z branżą tech, a jednak w ostatnim czasie niespodziewanie stały się obiektem zainteresowania wielu korporacji i startupów IT. 

pieniądze
29.08.2023 20:49 Stare telefony komórkowe potrafią kosztować krocie. Sprzedaj je i podreperuj domowy budżet

Przejrzyj szafki i szuflady, bo być może gdzieś tam w zakamarkach kryje się mały skarb, a nawet kilka takich cacek. Stare telefony komórkowe, którymi niegdyś powszechnie się posługiwano, dziś często nie nadają się już do użytku. Ale i tak można na nich skorzystać, bowiem wiele modeli jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów. Sprawdź, czy masz któryś z tych telefonów komórkowych, bo możesz na nim zarobić.

Laptop
29.08.2023 12:34 Domena internetowa na 100 lat. Gigant uruchamia nową usługę, cena zdumiewa

Szacuje się, że system dostarczania treści WordPress jest aktualnie wykorzystywany przez około 850 mln stron internetowych, czyli nawet 43% wszystkich witryn dostępnych w Sieci. Firma odpowiedzialna za rozwój WordPressa systematycznie rozbudowuje portfolio swoich usług internetowych. Właśnie uruchomiono kolejną, dzięki której będzie można raz na zawsze zapomnieć o konieczności odnawiania domen internetowych.

budynek
23.08.2023 13:24 Brytyjski gigant stawia na Polskę. Można znaleźć zatrudnienie na dobrych warunkach

Nawet pół tysiąca osób ma znaleźć pracę w nowo otwartym w Polsce globalnym centrum usług, które odpowiada za zadania z czterech różnych obszarów. Oferty publikowane przez firmę obejmują pracę hybrydową i zdalną, prywatną opiekę medyczną i wiele innych udogodnień. 

laptop
21.08.2023 14:09 Znany program na celowniku hakerów, korzystają z niego setki milionów osób. Doradzamy, jak się chronić

Szacuje się, że z WinRAR-a korzysta dziś na całym świecie nawet 500 mln osób. Czyni go to najpopularniejszym narzędziem w klasie oprogramowania służącego do kompresji plików i nie ma wątpliwości, że wielu użytkowników nie wyobraża sobie bez niego codziennej pracy. Niestety, w ostatnim czasie w programie odnaleziono groźną lukę bezpieczeństwa, która pozwala hakerom na zdalne przejęcie kontroli nad podatnym komputerem.

pieniądze
20.08.2023 13:40 Tu warto pracować, by sporo zarabiać. Poznaj listę najlepiej płatnych zawodów w Polsce, wypłaty to nawet 30 tys. zł

Dobre zarobki zwykle determinują poczucie bezpieczeństwa, są też źródłem komfortu. Nie wszystkim zależy jednak na stanowiskach kierowniczych, a to zwykle tutaj można zyskać najwyższe pensje. Są jednak takie zawody, w których również da się bardzo dobrze zarabiać, nie będąc menedżerem czy dyrektorem. Oto lista najlepiej płatnych zawodów w Polsce.

pieniądze
20.08.2023 11:53 Lepiej przejrzyj wszystkie zakamarki w domu. Jeśli masz te banknoty z PRL-u, możesz dużo zyskać

Choć pieniądze, które były w obiegu w czasach PRL-u dziś nie mogą być wykorzystywane do płacenia za towary i usługi, to i tak można z nich skorzystać. Nie da się nimi płacić, ale można otrzymać za nie pieniądze. Wiele banknotów z PRL-u jest bowiem w cenie, a kolekcjonerzy chętnie je zalicytują. Koniecznie sprawdź, czy masz gdzieś w mieszkaniu takie pieniądze i wystaw je na sprzedaż, a podreperujesz domowy budżet.

laptop
08.08.2023 21:14 Allegro zwraca pieniądze, masz 72 godziny na zgłoszenie wniosku. Trwa specjalna akcja promocyjna

Wraz z początkiem sierpnia Allegro wystartowało z kolejną odsłoną akcji, która umożliwia użytkownikom robiącym zakupy na platformie odzyskanie pieniędzy. Aby skorzystać z programu, trzeba spełnić konkretny warunek.

pieniądze
08.08.2023 19:37 Wniosek o 800 plus. ZUS tłumaczy, co trzeba zrobić, by dostać wyższe świadczenie

W poniedziałek nastąpiło uroczyste podpisanie ustawy o zwiększeniu świadczenia dla rodzin z 500 plus na 800 plus. 800 zł na dziecko beneficjenci otrzymywać będą od przyszłego roku. Prezes ZUS tłumaczy, co trzeba zrobić, aby otrzymać wyższe świadczenie.

auchan
07.08.2023 14:06 Auchan z niecodzienną promocją, oddaje 100 proc. za zakupy. Ale trzeba się pospieszyć

Auchan to gigantyczna sieć hipermarketów, która działa w kilku krajach Europy oraz Azji, również w Polsce. W ofercie znaleźć można zarówno produkty spożywcze i artykuły gospodarstwa domowego, jak i mnóstwo innych towarów. Teraz sklep wyszedł z nietypową ofertą promocyjną — można otrzymać 100 proc. zwrotu kosztów za zakupy.

pieniądze
04.08.2023 18:37 Niemal milion Polaków wciąż może spieniężyć ten dokument z PRL-u. Sprawdź, jak to zrobić

Istnieje wiele rzeczy z PRL-u, które wciąż posiadają dużą wartość. Można je sprzedać lub spieniężyć w inny sposób. Sporo osób nie wie, że istnieją dokumenty z tamtych czasów, które wciąż mogą posiadać dużą wartość. Na czym to polega i jak wykorzystać fakt, że nadal je mamy?

pieniądze
28.07.2023 19:09 Na Twoje konto może wpłynąć 100 zł. Spiesz się, masz czas tylko do 31 lipca

Potrzebujesz szybkiego zasilenia portfela? W ten sposób możesz otrzymać 100 zł. Wystarczy parę kroków, aby pieniądze pojawiły się na Twoim koncie. W dodatku przysłużysz się potrzebującym.

pieniądze
25.07.2023 20:05 Możesz otrzymać nawet 400 zł zwrotu. Wystarczy, że spełnisz te warunki

Programy zwrotu pieniędzy pozwalają użytkownikom otrzymywać część wydanych środków z powrotem na swoje konto. To oznacza, że za każde zakupy można otrzymać zwrot pewnej procentowej wartości transakcji. Oto jak skorzystać z nowego programu zwrotów, który pozwoli na odzyskanie nawet do 400 zł.

  • 1
  • 2