Tech.BiznesINFO.pl > Sztuczna inteligencja > Zagadaj do sztucznej inteligencji na Gadu-Gadu. Wyłoniono imię dla bota GG
Paula Drechsler
Paula Drechsler 20.06.2023 09:14

Zagadaj do sztucznej inteligencji na Gadu-Gadu. Wyłoniono imię dla bota GG

gg
domena publiczna

W komunikatorze GG został uruchomiony bot sztucznej inteligencji pod numerem GG: 100. Użytkownicy mogą korzystać z niego przez komputer i telefon. Wyłoniono imię dla bota GG, znamy też wygląd jego awatara.

Imię dla bota na Gadu-Gadu

Akcję nadania imienia sztucznej inteligencji GG ogłoszono pod koniec maja. Użytkownicy mogli nadsyłać swoje pomysły, pisząc pod numer GG: 100. Specjalny list z prośbą o ksywkę dla siebie napisała do internautów nawet sama sztuczna inteligencja.

Nie masz z kim gadać? Napisz do bota. Do Gadu-Gadu zmierza sztuczna inteligencja

Teraz nadszedł czas na wyłonienie zwycięskiego imienia i uruchomienie bota na Gadu-Gadu. Nazwę dla sztucznej inteligencji wybrano spośród 2,5 tys. propozycji.

ZaGGadaj do sztucznej inteligencji

Jak informuje Gadu-Gadu, wśród proponowanych imion znalazły się np. Gadulec, GaGatek, GadAI, Ajbot czy GaduBot. Wybór padł jednak na połączenie słów, które oddają ducha projektu. Chodzi o słowa Amigo oraz GG. Amigo oznacza w języku hiszpańskim przyjaciela, a GG odnosi się oczywiście do komunikatora. Tym sposobem bot zyskał imię AmiGGo.

- AmiGGo dobrze oddaje charakter bota, który w zamierzeniu ma być przyjacielem w komunikatorze, pomocnym w odpowiadaniu na różne zapytania 24h, 7 dni w tygodniu. Postawiliśmy na przyjazną i uniwersalną nazwę AmiGGo, również pod kątem rozwoju angielskiej wersji komunikatora GG — mówi Romuald Remus, wiceprezes polskiej spółki Fintecom, właściciela Gadu-Gadu.

Cześć, poklikasz? Kultowe Gadu-Gadu wraca na podbój polskiego rynku, przygotowali niezły arsenał

Bot_AI_AmiGGo_w_GG_awatar.png

Fot. Awatar bota GG, wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

- Odpowiedzi bota również towarzyszy charakterystyczny dźwięki wiadomości GG. Bot AmiGGo otrzymał własny awatar, postać przyjaznej emotki w kapeluszu, gotowej do pomocy. Grafikę wykonaliśmy przy wsparciu AIczytamy w komunikacie prasowym.

Działanie sztucznej inteligencji na Gadu-Gadu

Z bota GG można korzystać zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Potrafi on odpowiadać na różnorakie pytania użytkowników, w dodatku nie tylko w języku polskim. Spółka jako zaletę implementacji bota SI do GG wymienia m.in. uzyskanie szybkiej informacji bez potrzeby logowania się do różnych usług SI przez strony internetowe, czy osobne aplikacje obsługujące czaty oparte na sztucznej inteligencji.

Bot AmiGGo odpowiada na pytania użytkowników pod numerem GG: 100. Obecnie dostępny jest wyłącznie dla użytkowników płatnej wersji Gadu-Gadu - GG Premium. Decyzja związana jest z kosztami, jakie będą generowane przez obsługę bota.

- Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ sami będziemy ponosić koszty zapytań wysyłanych przez użytkowników — tłumaczy Romuald Remus.