Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Zrób coś dobreGGo dla dzieciaków. W polskim komunikatorze pojawiła się opcja wspierania organizacji charytatywnych przez GGwallet
Paula Drechsler
Paula Drechsler 18.07.2023 12:45

Zrób coś dobreGGo dla dzieciaków. W polskim komunikatorze pojawiła się opcja wspierania organizacji charytatywnych przez GGwallet

ludzie
Ogólnopolski Operator Oświaty i Gadu Gadu

Darczyńcy mogą za pomocą komunikatora GG przekazać datki na bardzo ważne programy dotyczące rozwoju dzieci. - Nowe GG ma mnóstwo ciekawych rozwiązań, które mogą przydać się w działalności każdej organizacji charytatywnej i społecznej. Chcemy je poznać i pomóc w ich rozwijaniu – tłumaczy Kaja Reszke, kierownik Działu Komunikacji i Fundraisingu fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. 

Wesprzyj fundację za pomocą komunikatora

GG:44866 to numer GG Fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty (OOO), która jest pierwszą edukacyjną organizacją pożytku publicznego testującą przyjmowanie wpłat przez Gadu-Gadu. Znany polski komunikator wprowadza płatności przez wirtualny portfel GG, wspierający pozyskiwanie środków m.in. na cele charytatywne i społeczne. Taki sposób wpłat będzie dostępny dla każdego zweryfikowanego użytkownika GG. OOO to największy niesamorządowy organ prowadzący bezpłatne przedszkola i szkoły podstawowe w Polsce. 

- Cieszymy się z tej współpracy, dzięki której GG zyskuje nowy wymiar komunikatora, w którym można nie tylko pogawędzić, ale i wspierać finansowo ulubione fundacje — mówi Jarek Rybus, pełnomocnik Zarządu spółki Finteco, od 5 lat właściciela legendarnego polskiego komunikatora GG. - Naszym celem jest ponowne rozpalenie GG, komunikatora i marki nadal silnie obecnej w Polsce. GG dzisiaj to szybkie narzędzie do komunikacji, dostępne na komputer i smartfon, z kultowymi emotkami i statusami dostępności. Zachęcam do odnowienia lub założenia swojego nr GG i poczucia niepowtarzalnego klimatu Gadu-Gadu! GG to także sposób na komunikację z firmami i instytucjami. Dobrym przykładem jest Ogólnopolski Operator Oświaty.

Cześć, poklikasz? Kultowe Gadu-Gadu wraca na podbój polskiego rynku, przygotowali niezły arsenał

Ważne programy czekają na wsparcie

- Jesteśmy przekonani, że taki nowy i szybki kanał komunikacji będzie atrakcyjną formą kontaktu dla dziennikarzy i darczyńców. Zwłaszcza dla tych, którzy pamiętają ten wyjątkowy dźwięk wiadomości przychodzącej na GG. Nie da się go pomylić z niczym innym! - powiedział Bartłomiej Dwornik z działu komunikacji OOO. - Cieszymy się ze współpracy z Fintecom również dlatego, że wpisuje się ona w nasz pomysł na współpracę z biznesem. Jeden z naszych programów nazywa się „Twórz z nami innowacje”. Jeśli taka marka, jak GG chce z nami te innowacje tworzyć, to dla nas dodatkowy dowód uznania. Jestem pewien, że z naszych doświadczeń skorzystają kolejne organizacje, fundacje i stowarzyszenia. Chcemy przetrzeć ten szlak dla całej branży NGO — tłumaczył.

W pierwszej kolejności fundacja uruchomiła w GG wirtualny portfel GGwallet, jako kanał wspierania dwóch sztandarowych programów fundraisingowych:

● Wirtualnej Poradni Pedagogicznej, internetowej platformy, na której każdy rodzic będzie mógł uzyskać bezpłatną, profesjonalną poradę pedagoga, psychologa dziecięcego i logopedy.
● Logopeda w każdej szkole i przedszkolu, program doposażania i dofinansowania profesjonalnej opieki logopedycznej dla ponad 7 tysięcy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Wesprzyj projekty OOO przez GG:
https://www.gg.pl/gg/pl/44866-Ogólnopolski-Operator-Oświaty
https://www.gg.pl/gg/wallet/44866

profil OOO z QR kodem od GG do wspierania

Dołącz do charytatywnego streamu

Współpraca marki GG i fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty będzie miała również wymiar rozrywkowy. Fintecom i GG zostali oficjalnymi partnerami planowanego na ostatni weekend lipca charytatywnego streamu na Youtube.

W weekend 29-30 lipca 2023 roku gamingowy kanał KronosGra na YouTube i fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zapraszają na dwudniowy maraton rozrywki i dobrych uczynków. Stream charytatywny #MAMYNATORADĘ! to dwa dni grania, rozmawiania z widzami na żywo, konkursów i licytacji. Celem jest zebranie pieniędzy na profesjonalne porady logopedyczne do Wirtualnej Poradni Pedagogicznej. Do wygrania i wylicytowania będą również nagrody i fanty ufundowane przez markę Gadu Gadu. 

Więcej informacji o wydarzeniu:
https://operator.edu.pl/stream-charytatywny