Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Bank daje 3 dni. Potem stracisz możliwość płacenia telefonem
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 24.03.2024 23:00

Bank daje 3 dni. Potem stracisz możliwość płacenia telefonem

płacenie smartfonem
Fot. Unsplash/naipo.de

Nadchodzą znaczące zmiany dla klientów banku Citi Handlowy. Aby korzystać z płatności dokonywanych z użyciem smartfonu, będzie trzeba wypełnić dodatkowy obowiązek. W innym wypadku karta zostanie odłączona od systemów płatności.

Zmiany w płaceniu smartfonem

Jak donosi serwis warszawawpigulce.pl, Citi Handlowy wprowadzi duże zmiany w mechanizmie dodawania kart płatniczych do najpopularniejszych mobilnych systemów płatniczych. Obejmą Google Pay i Apple Pay. Zmiany są podyktowane względami bezpieczeństwa. Dodanie karty w celu umożliwienia płacenia z użyciem modułu NFC w smartfonie będzie wymagać dodatkowego potwierdzenia.

Aby go dokonać, po dodaniu karty do aplikacji, trzeba będzie zalogować się do bankowości elektronicznej Citi Handlowego. Weryfikacja będzie rozłożona na kilka etapów.

Utrudnienia dla klientów tych banków. Wiele usług będzie niedostępnych

Weryfikacja kart w Citi Handlowy

Po dodaniu karty do Google Pay lub Apple Pay trzeba będzie zalogować się na stronach do swojego konta, a następnie wprowadzić dane karty płatniczej do systemu. Ta operacja wyzwoli drugi składnik uwierzytelnienia – zależnie od preferencji użytkownika może to być SMS lub telefon konsultanta.

Po wprowadzeniu kodu wystarczy go zatwierdzić, by  karta dodana wcześniej do mobilnego systemu płatności została zweryfikowana. Odtąd można z jej użyciem dokonywać płatności bez żadnych dalszych zmian.

Warunki do spełnienia

Co ważne, weryfikacji w bankowości elektronicznej trzeba dokonać maksymalnie w ciągu trzech dni od dodania karty do Apple Pay czy Google Play. Po upływie tego czasu karta zostanie automatycznie usunięta z aplikacji portfela na smartfonie z powodu braku zatwierdzenia środka płatniczego przez bank. Co ważne, dotyczy to też osób, które już dodali kartę – także oni muszą zweryfikować karty.

Nowe zasady dodawania kart do systemów płatniczych w Citi Handlowy wejdą w życie 21 maja 2024 r. W przypadku osób, które już korzystają z kart na swoich smartfonach, termin upływa 15 czerwca 2024 r.

Źródło: warszawawpigulce.pl