Banki

terminal płatniczy, telefon
22.04.2024 22:26 Duże zmiany w Bank Millenium. Klienci stracą ważną funkcję

Bank Millenium idzie w ślady PKO BP i rezygnuje z jednej funkcji aplikacji mobilnej. Nie oznacza to jednak wielkich problemów dla klientów. Wręcz przeciwnie, może ich to zachęcić do wygodniejszego korzystania z płatności z użyciem smartfonu.

laptop, karta kredytowa
22.04.2024 08:46 Nieodpowiedni tytuł przelewu może przysporzyć wielu problemów. Banki ostrzegają klientów

Wpisanie "żartobliwego" tytułu przelewu może być kuszące, ale banki ostrzegają, że może to prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Automatyczne systemy weryfikacji w bankach mogą wychwycić podejrzane wyrazy, co skutkuje zablokowaniem transakcji lub nawet zgłoszeniem sprawy odpowiednim organom.

banknot
20.04.2024 10:25 Masz uszkodzone banknoty? Oto, co można z nimi zrobić

O ile raz wyprodukowane polskie banknoty i monety nie tracą swojej ważności, tak mogą ulec uszkodzeniu, które sprawia, że powinny zostać wycofane z obiegu. Nie oznacza to jednak, że musimy spisać pieniądze na straty. Uszkodzone środki można wymienić, choć czasem ze stratą.

pko bp
18.04.2024 15:56 Ważny komunikat PKO BP. Ostrzeżenie dla wszystkich klientów

PKO Bank Polski opublikował komunikat zawierający praktyczne zalecenie dla klientów. Ich wprowadzenie do codziennej rutyny korzystania z usług bankowości elektronicznej, ale też w ogóle do poruszania się po cyberprzestrzeni, może nam zaoszczędzić wielu nerwów i zwiększyć bezpieczeństwo.

bank pekao
17.04.2024 14:04 Ważne zmiany w Banku Pekao. Podjęto kluczową decyzję

Nachodzą ważne zmiany w Banku Pekao. Dziś miało miejsce walne zgromadzenie akcjonariuszy banku, którego elementem był wybór nowej rady nadzorczej. Nie obyło się bez zgrzytów.

pko bp
15.04.2024 17:25 Ważne informacje dla klientów PKO BP. Część z nich nie będzie zadowolona

Możliwości zaawansowanego oprogramowania uczonego na dużych zbiorach danych nie umknęły uwadze banków. PKO BP ogłosił właśnie, że także w jego usługach stosowana jest swoista sztuczna inteligencja. Jej możliwości są wykorzystywane do „hiperpersonalizacji ofert”, czyli w praktyce do serwowania reklam.

PKO BP
14.04.2024 16:18 Ważny komunikat PKO BP. Chodzi o hasła wszystkich klientów

Wyciek danych niosą ze sobą wiele groźnych konsekwencji, jednak największe, bezpośrednie zagrożenie stanowią one dla internautów, którzy korzystają z tego samego hasła w wielu usługach. Ze złym zwyczajem recyrkulacji haseł chce walczyć PKO, które uniemożliwi użytkownikom korzystanie z danych uwierzytelniania, które już wyciekły.

pko pb
12.04.2024 13:00 Bank PKO BP wydał komunikat. Ważne informacje dla milionów klientów

Bank PKO w największej mierze z przyczyn historycznych pozostaje od lat bankiem z największą liczbą klientów w Polsce. Nic więc dziwnego, że rekordową popularnością cieszy się jego aplikacja mobilna - IKO. Dziś korzysta z niej już 8 mln użytkowników, co PKO postanowiło uczcić nowymi funkcjami. 

smartfon laptop
11.04.2024 16:05 Ważna wiadomość dla użytkowników BLIK-a. Firma wydała istotne zalecenie

Po niedogodnościach związanych z awarią, system płatności mobilnych BLIK został przywrócony, a użytkownicy mogą znowu korzystać z usługi. Jednakże, firma udzieliła istotnej rady dla tych, których pieniądze nadal są zablokowane.

PKO Bank Polski
11.04.2024 11:14 Ważny komunikat PKO BP. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich klientów

Bank PKO ostrzega swoich klientów przed nową falą oszustw online, która wykorzystuje fałszywe wiadomości podszywające się pod oficjalne komunikaty bankowe. Przestępcy wysyłają e-maile podszywając się pod PKO Bank Polski. Niebezpieczne załączniki zawierają złośliwe oprogramowanie, które może zainfekować komputery i doprowadzić do utraty pieniędzy oraz kontroli nad kontem bankowym.

smartfon z kartą kredytową
11.04.2024 10:42 Pierwszy bank w Polsce z taką funkcją. "Całkowicie zmienia sposób korzystania"

Nest Bank zaskakuje klientów wprowadzeniem nowej funkcji do swojej aplikacji mobilnej - N!Asystenta, wirtualnego asystenta zasilanego przez sztuczną inteligencję. Ta innowacyjna platforma ma za zadanie ułatwić interakcje z bankiem, umożliwiając prowadzenie rozmów na temat finansów w sposób naturalny oraz wykonywanie inteligentnych analiz wydatków.

Santander Bank Polska
02.04.2024 21:23 Zgubiono przesyłkę z danymi klientów. Bank ukarany

O naruszeniach bezpieczeństwa danych osobowych najczęściej mówimy w kontekście cyberbezpieczeństwa  i wycieków danych w postaci cyfrowej. Tymczasem Urząd Ochrony Danych Osobowych właśnie nałożył wysoką karę na bank Santander za wyciek dokumentów w postaci fizycznej - do incydentu doszło po kradzieży przesyłki kurierskiej.

bank pekao
02.04.2024 16:26 Duże zmiany w banku Pekao. Dotkną wielu klientów

Bank Pekao poinformował o licznych nowościach, jakie trafiły w ostatnim czasie do jego bankowości internetowej. Zmiany pojawiły się w interfejsie i funkcjonalności tak aplikacji mobilnej, jak i wersji przeglądarkowej, jednak najważniejsza z nich dotyczy bezpieczeństwa.

bankomat
29.03.2024 21:15 Popularny bank oferuje klientom nowy typ konta. Można uniknąć podwyżek

mBank jest jednym z banków, który w ostatnim czasie podniósł opłaty za korzystanie z podstawowych usług. Zwiększono limitu umożliwiający bezpłatne korzystanie z karty płatniczej czy kwoty wpływu, dzięki którym prowadzenie konta jest bezpłatne. Teraz zaproponowano nowy rodzaj konta, który pozwoli uniknąć części podwyżek.

kobieta przy komputerze
28.03.2024 15:05 Przelewy bankowe w Wielkanoc. Planowane są przerwy

Przypominamy, że warto pośpieszyć się z przelewami – Wielkanoc część sesji nie będzie realizowanych, przez co odbiorcy przekazów mogą otrzymywać je później, niż by sobie tego życzyli. Kluczowy jest zwłaszcza jeden dzień.

bankomat
26.03.2024 16:22 Od 3 kwietnia podwyżki w dużym banku. Klienci nie będą zadowoleni

Unijne limity płatności gotówką to nie jedyne zmiany, na które powinni się przygotować klienci banków. Wiele sieci planuje reformy, a wraz z nimi również wyższe ceny. Już od 3 kwietnia więcej zapłacą klienci mBanku. Nie kryją niezadowolenia.

płacenie smartfonem
24.03.2024 23:00 Bank daje 3 dni. Potem stracisz możliwość płacenia telefonem

Nadchodzą znaczące zmiany dla klientów banku Citi Handlowy. Aby korzystać z płatności dokonywanych z użyciem smartfonu, będzie trzeba wypełnić dodatkowy obowiązek. W innym wypadku karta zostanie odłączona od systemów płatności.

Kobieta wypłacająca pieniądze w bankomacie
22.03.2024 20:17 Utrudnienia dla klientów tych banków. Wiele usług będzie niedostępnych

W najbliższych dniach klienci kilku banków w Polsce muszą przygotować się na ograniczony dostęp do usług bankowych z powodu planowanych prac modernizacyjnych. Oto czego można się spodziewać od jednych z największych banków na rynku finansowym.

PKO BP
22.03.2024 11:42 Sesje ELIXIR w PKO BP. Kiedy dojdzie przelew środków?

Przelewy pieniędzy pomiędzy bankami nie są realizowane natychmiastowo. Każdy bank, także PKO BP, określa przedziały czasowe, w których realizowana jest wysyłka i odbiór środków. Dostępne są także przelewy natychmiastowe, jednak w ich przypadku często trzeba się liczyć z dodatkowymi opłatami. Na szczęście jest na to sposób.

bankomat
22.03.2024 09:36 mBank podnosi ceny. Od 3 kwietnia klienci zapłacą więcej

Klientów mBanku czekają podwyżki cen usług. Wejdą w życie już na początku kwietnia, a bank uzasadnia je zwiększonymi kosztami obsługi klienta wynikającymi z inflacji. Choć w zeszłym roku przychody mBanku były najwyższe w jego 38-letniej historii, to zdecydowano się zwiększyć opłaty m.in. za wypłaty z bankomatu.

PKO Bank Polski
21.03.2024 18:19 Ważny komunikat PKO BP. Wysyłają go do wszystkich klientów

PKO Bank Polski ostrzega klientów przed coraz bardziej wyrafinowanymi oszustwami, w których sprawcy podszywają się pod pracowników instytucji finansowych, aby wyłudzić cenne dane osobowe i dostęp do kont bankowych. Bank udostępnia prosty sposób, aby zweryfikować tożsamość dzwoniącego i uniknąć oszustwa.

karta płatnicza
19.03.2024 13:53 Rewolucja w PKO BP. Chcą pozbyć się fizycznych kart płatniczych

Klienci PKO BP mogą skorzystać z kolejnej nowości upraszczającej korzystanie z kart płatniczych. Dzięki niej będą mogli zacząć korzystać ze środków zaraz po wydaniu karty, bez konieczności oczekiwania, aż dotrze do nich przesyłka z fizyczną kartą.

aplikacja PKO BP
19.03.2024 11:16 Nowość w aplikacji PKO BP. Klienci długo na to czekali

W nowej wersji aplikacji IKO wydawanej przez PKO Bank Polski pojawiła się przydatna nowość, która może zapewnić klientom więcej dyskrecji i prywatności, ale może też w pewnym sensie służyć jako funkcja związana z bezpieczeństwem. Jak ją włączyć i jak z niej korzystać?

PKO Banki Polski
19.03.2024 10:20 Ważny komunikat PKO BP. Już od jutra wyłączają ten sposób płatności

Już 20 marca w banku PKO BP zajdą zmiany w sposobie korzystania z płatności dokonywanych z użyciem smartfonu. Dotychczasowy sposób całkowicie przestanie działać na rzecz bardziej współczesnych rozwiązań stosowanych od dawna w innych bankach.

Telefon, laptop, ręce
18.03.2024 15:37 ING Bank Śląski wydał pilne ostrzeżenie. Klienci muszą być ostrożni

Cyberprzestępcy coraz częściej podszywają się pod różne instytucje, które wzbudzają zaufanie u większości osób. ING Bank Śląski wydał pilny komunikat do wszystkich swoich klientów, w którym poinformował o licznych próbach oszustwa. Wszyscy użytkownicy powinni mieć się na baczności. 

laptop
17.03.2024 12:46 Robisz przelew? Uważaj, co wpisujesz w jego tytule

Robiąc standardowy przelew bankowy, zazwyczaj nie zastanawiamy się zbyt długo nad jego tytułem. Zwłaszcza gdy wysyłamy pieniądze bliskiej nam osobie. Niekiedy może to być błąd. Nieodpowiedni tytuł może zwrócić uwagę banku i doprowadzić do poważnych konsekwencji.

ing bank śląski
16.03.2024 20:25 Wygodna nowość w aplikacji ING Bank Śląski. Skorzysta każdy klient

ING Bank Polski ogłosił dodanie nowej funkcji do swojej aplikacji mobilnej. Odtąd za jej pomocą można potwierdzać w niej swoją tożsamość, czego nie oferuje jak dotąd żaden inny bank. To szczególnie przydatne, gdy chcemy dokonać operacji wyłącznie na urządzeniu mobilnym.

PKO Bank Polski
14.03.2024 15:12 Ważna zmiana dla klientów PKO BP. Chodzi o płatności zbliżeniowe HCE

W świecie bankowości mobilnej nadszedł czas na zmiany. PKO Bank Polski ogłosił stopniowe wyłączanie płatności zbliżeniowych HCE dla użytkowników smartfonów z systemem Android. Co to oznacza dla klientów banku i jakie alternatywy zostają im zaoferowane?