Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Bardzo wysokie podwyżki cen w sieci Play. Zmiany odczuje każdy klient
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 31.01.2024 11:59

Bardzo wysokie podwyżki cen w sieci Play. Zmiany odczuje każdy klient

play
Fot. Fort.picjumbo.com/Pexels

Do klientów Play trafiają informacje o znaczących podwyżkach cen za połączenia i wiadomości. Zmiany nastąpią już 1 marca tego roku. Znacznie wyższe ceny mają być zaledwie początkiem zmian, jakie Play szykuje na wiosnę tego roku.

Duże podwyżki cen w Play

Jak informuje serwis Telepolis, klienci Play zgłaszają, że otrzymali maila od Play, w którym podano nowe ceny za usługi sieci. Nie są to niestety drobne korekty, lecz znaczące podwyżki, które z pewnością będą odczuwalne przy opłacaniu rachunków. Zwłaszcza że obejmują podstawowe usługi telekomunikacyjne.

Play informuje, że od 1 marca za minutę połączenia do wszystkich sieci zapłacimy 79 groszy. Jest to podwyżka o 20 groszy w stosunku do dotychczasowej ceny w wysokości 0,59 zł. Dotyczyć to będzie połączeń telefonicznych zarówno z sieciami komórkowymi, jak i stacjonarnymi.

Podobnie będzie z wiadomościami. Za SMS-a również zapłacimy 79 groszy, czyli aż o 40 groszy więcej niż obecnie. W przypadku MMS-ów kwota także została ustalona na 79 groszy i jest o 20 groszy wyższa niż obecnie. 

Play uruchomił dziesiątki nowych stacji bazowych. LTE w kolejnych miejscowościach

Wzrosną koszty obsługi klienta

Podwyżki, choć ogólnie wysokie, najbardziej odczuwalne będą zatem dla klientów Play, którzy często korzystają z SMS-ów. To jednak nie koniec negatywnych dla klientów zmian. Podwyższona zostanie także maksymalna kwota za połączenie z obsługą klienta. Zniesione zostaną dotychczasowe ograniczenia w postaci 0,29 zł za minutę i 1,50 zł za połączenie, niezależnie od jego długości.

Zmieniona zostanie ponadto oferta Formuła Play na Kartę. O ile za cykliczne opłaty za paczki internetu płacić będziemy tyle samo, to modyfikacji ulegną kwoty przedłużające wartości. 

Play potwierdza zmiany

Na razie oficjalny komunikat o zmianach cen w Play nie został opublikowany, operator informuje o nich w mailingu adresowanym do klientów. Telepolis udało się jednak potwierdzić podwyżki. Przedstawiciel Play wskazał, że użytkownicy Play na Kartę mogą ograniczyć koszty, stosując paczki minut i danych, zaś np. Pakiet S za 30 zł miesięcznie ma nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y.

Źródło: telepolis.pl