Tech.BiznesINFO.pl > Sieci Komórkowe

Sieci Komórkowe

play
31.01.2024 11:59 Bardzo wysokie podwyżki cen w sieci Play. Zmiany odczuje każdy klient

Do klientów Play trafiają informacje o znaczących podwyżkach cen za połączenia i wiadomości. Zmiany nastąpią już 1 marca tego roku. Znacznie wyższe ceny mają być zaledwie początkiem zmian, jakie Play szykuje na wiosnę tego roku.

salon plus
10.01.2024 08:54 Duże zmiany w ofercie Plusa. Operator wyłącza usługi i podwyższa opłaty

Jeden z największych polskich operatorów podjął decyzję o wyłączeniu dużej części usług oraz o podwyżce cennych niektórych z nich. Dotyczyć to będzie zarówno wszystkich abonentów, jednak zamknięcie usług może być odczuwalne zwłaszcza dla użytkowników oferty na kartę i MIX. Pierwsze zmiany nadejdą już za nieco ponad miesiąc.

smartfony
04.01.2024 15:08 Wiemy, kto dostarczał w 2023 najszybszy internet mobilny. Wielu może być zaskoczonych

Rok 2023 to kolejny, który niestety upłynął nam bez dostępu do prawdziwego 5G, które spełniałoby standardy stanowione przez oficjalną specyfikację. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na podsumowanie prędkości starszych generacji sieci, jakie świadczyli polscy operatorzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

orange
04.01.2024 11:58 Przydatna usługa Orange na 2 miesiące za darmo. W sam raz na ferie

Wielkimi krokami nadchodzi okres ferii, podczas których niezwykle przydatna może się okazać możliwość zdalnego sprawdzania, gdzie konkretnie znajdują się członkowie rodziny. Tej potrzebie wyszedł naprzeciw Orange, który zdecydował się na darmowe udostępnienie jednej z usług geolokalizacyjnych.

rozmowa telefoniczna
04.01.2024 09:19 Gigantyczna kara dla popularnego operatora. UOKiK nie miał litości

Operatorzy telekomunikacyjni niestety przyzwyczaili nas do tego, że na oferty, w których przekonują, że coś jest dane „za darmo”, trzeba szczególnie uważać. Po raz kolejny dowodzi tego decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który właśnie ukarał jednego z operatorów za praktyki, według których aż 1200 GB danych można uzyskać bez żadnych opłat.

kajdanki
04.11.2023 15:18 Podsuwał klientom sieci komórkowej trefne umowy. Policja ostrzega, narażeni są głównie seniorzy

Jeden z pracowników salonu popularnej sieci komórkowej miał dopuszczać się dużych przekrętów wobec niczego nieświadomych klientów. Jego manipulacje narażały konsumentów na dodatkowe koszty. Na takie sytuacje trzeba bardzo uważać podczas korzystania z usług w punktach sprzedażowych różnych firm. Policja zwraca uwagę przede wszystkim na to, że łatwym celem są osoby starsze.

telefon
04.11.2023 13:55 Znany operator odcina klientów od usługi, niektórzy mogą ponieść koszty. "Odłączenia sięgają coraz dalej"

Popularny operator telefonii komórkowej wprowadza istotne zmiany. Stopniowo obejmują one coraz liczniejszą grupę klientów, z czasem od usługi odcięci zostaną wszyscy posiadacze umowy z tym operatorem. Niektórzy muszą przygotować się w związku z tym na możliwy nieplanowany wydatek. Są już pierwsze sygnały od klientów na temat modyfikacji.

pieniądze
07.10.2023 10:46 Wielu Polakom należy się zwrot środków za usługi znanego operatora. Ekspert doradza, jak odzyskać pieniądze

Korzystanie z infolinii różnych instytucji i usługodawców to norma. Wielu z nich informuje, że za taką formę kontaktu naliczane są opłaty. Co jednak w przypadku, gdy okazuje się, że były one pobierane bezzasadnie? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podał niedawno informację, że tak właśnie robił znany operator telefonii komórkowej. Ponadto w grę wchodzą opłaty za diagnozę zgłaszanych usterek. Radca prawny Sylwia Werpachowska z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy wyjaśnia, jak odzyskać pieniądze.

smartfon
06.10.2023 07:37 Operator komórkowy zaatakowany przez hakerów. Co z danymi 16 milionów klientów?

Trwa wyścig zbrojeń, który przypomina zimną wojnę. Tym razem dzieje się to w sieci. Władze kolejnych państw coraz głośniej mówią o cyberatakach na infrastrukturę krytyczną IT. Powszechne jest przekonanie, że nie stoją za nimi (tylko) znudzeni nastolatkowie, ale wyszkoleni hakerzy na usługach obcych państw – Rosji i Chin. Teraz padło na operatora sieci komórkowej, który obsługuje 16 milionów klientów.