Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Bezpłatna telewizja dla każdego. Dodano cztery kolejne kanały po polsku za darmo
Paula Drechsler
Paula Drechsler 12.10.2023 13:49

Bezpłatna telewizja dla każdego. Dodano cztery kolejne kanały po polsku za darmo

telewizor
domena publiczna

Nie trzeba dysponować telewizorem ani anteną, aby móc oglądać telewizję. Istnieje kilka serwisów, które udostępniają wiele programów różnych stacji telewizyjnych za darmo. Teraz odkodowano kolejne cztery kanały w języku polskim.

Oglądanie telewizji bez płacenia za abonament RTV

W Polsce działa już kilka platform internetowych i aplikacji, które umożliwiają oglądanie rozmaitych kanałów telewizyjnych bezpłatnie, także w naszym rodzimym języku. Brak telewizora umożliwia nieodprowadzanie opłat za abonament RTV, ale również mając to urządzenie, możemy w wielu przypadkach dodatkowo korzystać na nim z oferty bezpłatnych kanałów. 

Można je oglądać także na komputerze, smartfonie, tablecie. Oferta w ramach FAST TV (Free Ad-supported Streaming TV) nie jest w naszym kraju jeszcze tak bogata, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych, ale widać znaczący wzrost zainteresowania tematem w całej Europie i rozwój kolejnych usługodawców. Kanały FAST działają poprzez strumieniowe przesyłanie treści z sieci nadawczych i innych dostawców treści. Funkcjonują podobnie do platform takich jak Netflix, ale zamiast pobierać abonament, korzystają z innych modeli finansowania, dzięki czemu widz może oglądać różne stacje bez uiszczania żadnych opłat.

FAST to Tik-Tok telewizji: wygodne, uzależniające doświadczenie dla widza, który może przebierać w darmowych treściach – podkreślał Srinivasan KA, współtwórca Amagi, firmy technologicznej usprawniającej zakładanie kanałów FAST, który wypowiadał się podczas zeszłorocznego MIPCOM (największe na świecie targi i zgromadzenie dyrektorów telewizji i branży rozrywkowej).

Polacy znów nabijani w butelkę. Ekspert podpowiada, jak radzić sobie z zagrożeniem Niebo w październiku rozpieszcza. Moc kosmicznych atrakcji, oto gdzie i kiedy oglądać

Megogo, RakutenTV i inne platformy. Teraz 4 nowe kanały

Niedawno wspominaliśmy o serwisie Megogo i jego rozwoju o kolejne darmowe kanały w języku polskim, oglądać telewizję można także dzięki portalowi RakutenTV. Teraz hdtvpolska.com donosi o kolejnej platformie, która udostępniła cztery bezpłatne stacje telewizyjne w swojej ofercie. Chodzi o serwis Vod.pl. To platforma strumieniująca, która działa w ramach TVN Warner Bros. Discovery. Jest ona obecna w Polsce już od jakiegoś czasu, do tej pory można było oglądać nieodpłatnie różne filmy i seriale, ale teraz odkodowano stacje telewizyjne do oglądania bez opłat.

- Bezpłatny serwis VOD.pl od 14 lutego dołącza do rodziny serwisów streamingowych Warner Bros. Discovery w Polsce i uzupełnia płatną ofertę digitalową grupy, w skład której wchodzą już HBO Max i Player. Jestem niezwykle szczęśliwy, że w tak krótkim czasie udało nam się porozumieć z grupą RASP i wypracować model partnerstwa, w którym RASP wesprze nas w zbudowaniu największej platformy AVOD w Polsce. To początek znacznie szerszej współpracy z Onetem, jak również i z innymi partnerami, która zapewni nową jakość i skalę dla bezpłatnego legalnego dostępu do jakościowego kontentu dla użytkowników – komentował w komunikacie z lutego br. Maciej Gozdowski, Vice President, szef serwisów streamingowych w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Vod.pl - co nowego w serwisie?

Dotychczasowa oferta Vod.pl jest całkiem bogata, można też użyć filtrów i przeszukiwać tylko te treści, które są w języku polskim oraz tworzyć swoją listę do oglądania. Teraz doszły do tego także kanały telewizyjne. Zdecydowano się na odkodowanie czterech stacji: TVN, TVN7, TTV i Metro. Można je znaleźć w sekcji “Kanały TV”. Aby zacząć oglądać na żywo i bez opłat, trzeba zarejestrować w serwisie konto, a następnie zalogować i wybrać dany kanał. 

Co jeszcze oprócz nowo uruchomionej oferty TV można oglądać na Vod.pl? W bibliotece znajdują się jednakowo treści TVN Warner Bros. Discovery, jak i innych dostawców. Aby uruchomić Vod.pl, można wejść na stronę poprzez wpisanie adresu w przeglądarce na komputerze czy smartfonie, albo też pobrać aplikację z Google Play i uruchomić serwis na Smart TV. Da się to zrobić na telewizorach wyposażonych w system Android TV lub Google TV.

vod.pl darmowe kanały telewizyjne

Instrukcja połączenia Vod.pl z telewizorem: 

  • Zaloguj się do serwisu na swoim komputerze lub telefonie. 
  • Uruchom aplikację Vod.pl na swoim SMART TV lub innym urządzeniu podłączonym do telewizora. 
  • Za pomocą pilota wybierz pole "Zaloguj" w aplikacji. 
  • Wróć do serwisu na swoim komputerze lub telefonie i w widocznym tam polu wpisz kod, wyświetlony na ekranie telewizora.