Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Biedronka ogłosiła wyłączenie starej aplikacji. Zmiany już za kilka dni
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 25.01.2024 08:47

Biedronka ogłosiła wyłączenie starej aplikacji. Zmiany już za kilka dni

biedronka
Fot. Biedronka

Biedronka zapowiada, że już za kilka dni wyłączy swoją starą aplikację i klienci będą mogli korzystać tylko z nowej wersji. Nie tylko ma ona nowe funkcje, ale przede wszystkim ma być szybsza. Niestety duża część użytkowników narzeka na liczne błędy w nowej apce. 

Biedronka wyłączy starszą aplikację

Biedronka może pochwalić się, że codziennie z jej aplikacji korzysta 2 mln użytkowników. Przyciągają do niej zwłaszcza ceny, które można uzyskać po zeskanowaniu kodu w “apce” – według zapewnień Biedronki każdego tygodnia jej klienci oszczędzają w ten sposób ponad 8 mln złotych.

Wśród funkcji w nowej wersji aplikacji Biedronka warto zwrócić uwagę na możliwość przygotowywania w niej listy zakupów. Można dzięki niej zanotować potrzebne produkty i przez to wyeliminować konieczność robienia zakupów z tradycyjną papierową listą.

Zachowana została całość funkcjonalności z poprzedniej wersji – znajdziemy tam więc cyfrowy ekwiwalent karty Moja Biedronka, historię transakcji, spersonalizowane oferty, skaner czy podgląd listy do okolicznych sklepów. Nie zabrakło również funkcji Shakeomatu.

Duże zmiany w aplikacji Biedronka. Klienci zyskają przydatną funkcję

Kiepskie opinie o aplikacji Biedronka

Biedronka zapewnia, że oprócz nowej funkcji czy unowocześnienia interfejsu wprowadzono liczne optymalizacje, dzięki czemu nowa aplikacja ma działać szybciej niż dotychczasowa wersja. Skrócono czas ładowania poszczególnych ekranów i zwiększono responsywność.

Problem w tym, że innego zdania są użytkownicy. Ci, którzy zdecydowali się już wcześniej na korzystanie z nowej wersji, narzekają na jakość nowej aplikacji Biedronka. Dochodzi do problemów z utrzymywaniem sesji, co skutkuje częstą koniecznością ponownego logowania, aplikacja wyłącza się w wyniku licznych błędów.

Skutki są takie, że nowe oceny są często bardzo niskie, co przekłada się na niską średnią i negatywne opinie. Aktualnie średnia ponad 28 tys. ocen to zaledwie 1,9. Zdecydowaną większość stanowią „jedynki”.

Zmiany już od poniedziałku

Biedronka podjęła decyzję, aby mimo wielu negatywnych opinii o nowej aplikacji całkowicie wyłączyć starszą wersję. Stanie się to już w najbliższy poniedziałek, 29 stycznia. Aplikacja będzie dostępna w sklepie Google Play, App Store oraz AppGallery (na smartfonach Huawei).