Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Bilety na pociąg kupisz łatwo jak nigdy. Miliony Polaków mają tę aplikację
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 06.02.2024 22:34

Bilety na pociąg kupisz łatwo jak nigdy. Miliony Polaków mają tę aplikację

Polregio
Fot. Marek BAZAK/East News

Aplikacja Jakdojade wzbogaciła się o przydatną funkcję. Odtąd można w niej odnaleźć połączenia oferowane przez spółkę kolejową Polregio. Na razie Jakdojade jedynie pośredniczy w transakcji zakupu biletów, niemniej z czasem się to zmieni i bilety zakupimy bezpośrednio w aplikacji.

Bilety Polregio w Jakdojade

Polregio to w tej chwili największy przewoźnik kolejowy w Polsce, która obsługuje zarówno krótkie połączenia jak i trasy na dłuższych dystansach. Często jest także wykorzystywana przez osoby, które z kolei korzystają nagminnie, na przykład w drodze do pracy. Teraz będą oni mogli skorzystać z oferty przewoźnika także w aplikacji Jakdojade.

Na razie Jakdojade umożliwia wybór przejazdu i planowanie podróży z użyciem wygodnej wyszukiwarki, jednak po zdecydowaniu się na kupno biletu przenosi użytkownika na stronę Polregio i dopiero tam można dokończyć proces zakupu biletu. Docelowo bilety spółki można było kupować bezpośrednio w Jakdojade.

Bilety PKP Intercity dostępne w popularnej aplikacji. Świetne wieści dla podróżujących

Początek szerszej współpracy

Wcześniej w aplikacji pojawiła się już funkcja zakupu biletów PKP Intercity. W tym przypadku także początkowo wprowadzono mechanizm pośredniczący w zakupie biletów, jednak teraz można już kupić bilety tej spółki bezpośrednio w aplikacji. Nawiązanie podobnej współpracy ma być jednak dopiero początkiem i wkrótce pojawią się nowe funkcje, co zapowiada Adam Pawlik, prezes Polregio:

Jakdojade to kolejny w tym roku partner Spółki, we współpracy z którym realizujemy szeroko zakrojony plan digitalizacji kanałów sprzedaży. W nadchodzących miesiącach zamierzamy wdrażać kolejne mobilne produkty, które będą ułatwieniem dla klientów POLREGIO.

Na razie nie jest znany termin wprowadzenia bezpośrednich zakupów biletów Polregio w aplikacji, niemniej Jakdojade potwierdziło, że prace nad tym już trwają.

Zobacz także: Poczta Polska wprowadza nową usługę. Za darmo dla wszystkich

Jakdojade rozbudowuje funkcjonalność

Jakdojade to w tej chwili najpopularniejsza polska aplikacja służąca do planowania podróży,  w której stopniowo dodawane są bilety kolejnych przewoźników. Ambicją jest stworzenie programu, który mógłby zapewnić obsługę całości podróży po Polsce, niezależnie od tego, czy korzystamy z pociągów, czy z komunikacji miejskiej. W tej chwili w aplikacji znajdziemy już rozkłady 50 polskich miast.