Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Bilety PKP Intercity dostępne w popularnej aplikacji. Świetne wieści dla podróżujących
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 12.12.2023 16:00

Bilety PKP Intercity dostępne w popularnej aplikacji. Świetne wieści dla podróżujących

pendolino
Piotr Molecki/East News

Liczba aplikacji, w których można kupić bilety kolejowe PKP Intercity, właśnie się zwiększyła. Jest to efekt otwarcia się spółki na aplikacje firm trzecich, które bywały pomijane w dostępie, a zdarzały się nawet blokady API. To już jednak przeszłość i bilety na pociągi międzymiastowe są coraz szerzej dostępne także na smartfonach.

PKP otwarte na współprace

Aplikacją, do której właśnie trafiły bilety PKP Intercity jest popularne Jakdojade. Już teraz są one dostępne w wersji Androida, a w krótce pojawią się także na iOS-ie. Oczywiście jest ona powszechnie znana i cieszy się ogromną popularnością, jednak dotychczas kojarzona była przede wszystkim z biletami pozwalającymi na korzystanie z miejskiej komunikacji publicznej. Teraz się to jednak zmienia.

Co prawda według administracji Jakdojade bilety PKP Intercity były „dostępne” w aplikacji już wcześniej, jednak wówczas mówieniu o ich dostępności było mocno na wyrost. W Jakdojade pojawił się wówczas po prostu rozkład jazdy PKP Intercity, jednak próby kupna biletu na określony przejazd kończyły się po prostu przekierowaniem na stronę internetową przewoźnika.

Samochody elektryczne bardziej awaryjne od zwykłych. Najgorzej wypada jeden typ

Aplikacje PKP Intercity bezpośrednio w Jakdojade

Teraz się to zmieniło i można uczciwie powiedzieć, że w Jakdojade można kupić bilety PKP Intercity. Dzieje się to bezpośrednio w programie i nie wymaga przechodzenia na inne witryny. Wyjaśnia to Bartosz Burek, prezes Jakdojade:

Zaprezentowany w październiku ubiegłego roku planer kolejowy Jakdojade był początkiem rozwoju naszych funkcjonalności międzymiastowych. Dzięki uruchomieniu sprzedaży biletów PKP Intercity możemy zaoferować użytkownikom Jakdojade jeszcze więcej opcji podróżowania. To ważny moment w rozwoju naszej aplikacji.

Aby kupić bilety kolejowe w Jakdojade, wystarczy przejść do nowej zakładki „PKP”, rozpocząć korzystanie z wyszukiwarki i tam wprowadzić miasta, pomiędzy którymi chcemy się przemieścić. Podczas pierwszego zakupu należy wprowadzić swoje dane, które zostaną zapisane na potrzeby kolejnych podróż. Kontrola kierownika pociągu przebiega z użyciem kodu QR wygenerowanego wyświetlanego w interfejsie Jakodojade.

Transportowe wszystko-w-jednym

Plany rozwoju aplikacji Jakdojade są bardzo ambitnie. Docelowo z aplikacji obsługującej różne miejskie systemu zbiorkomu Jakdojade chce wyewoluować do jedynego programu, którego będziemy potrzebowali do korzystania z transportu. Niewykluczone więc, że w przyszłości w aplikacji zobaczymy także bilety mniejszych spółek kolejowych.

Dostępność biletów PKP Intercity w aplikacji Jakdojade jest konsekwencją nawiązania współpracy spółki w ramach ujednoliconych warunków handlowych. Dzięki temu już od jakiegoś czasu bilety PKP Intercity można kupić między innymi w aplikacjach KOLEO, SkyCash czy mPay.