Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Bilety za mniej niż 10 zł. PKP Intercity zaskakuje
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 04.04.2024 20:08

Bilety za mniej niż 10 zł. PKP Intercity zaskakuje

Pociąg PKP intercity
Fot. materiały własne

PKP Intercity uruchomiło specjalną ofertę sprzedaży Promobiletów. Od dziś do 26 kwietnia każdego dnia będzie można skorzystać z puli biletów na połączenia międzymiastowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Poziom startowy dla normalnych biletów to zaledwie 19 zł dla połączeń TLK i IC i 49 zł dla składów Pendolino. Z kolei studenci zapłacą nawet mniej niż 10 złotych.

Promobilety w PKP Intercity od 19 zł

W ramach akcji promocyjnej PKP Intercity uruchomiło specjalny serwis. Znajdziemy tam wyszukiwarkę relacji, która znamy z głównego serwisu spółki: miejsca wyjazdu i docelowego znajdziemy tam podział na klasy, kategorie pociągu oraz suwak pozwalający określić preferencje cenowe.

Po uruchomieniu wyszukiwarki wyświetlone zostaną bilety z promocyjnej puli o cenach znacznie obniżonych w stosunku do tych, które dostępne są na co dzień. Bilet na połączenie międzymiastowe można kupić w cenie już 19 zł.

Rewolucja w PKP Intercity. Kontrole biletów staną się zbędne

Promocja w PKP Intercity. Warto się pośpieszyć

Pula biletów w promocyjnych cenach będzie odnawiana codziennie, co zachęca do pośpiechu - najlepsze okazje będzie można uzyskać rano. Pula nie będzie odświeżana w ciągu dnia. Warto zaznaczyć, że będzie ona obejmowała także bilety w pierwszej klasie EIC, gdzie ceny są najwyższe. Promobilety to zatem dobra okazja, aby odbyć podróż w najwyższym standardzie oferowanym przez PKP Intercity zdecydowanie taniej niż zwykle.

Oferta adresowana jest do osób, które mają ochotę na spontaniczny wypad - spółka nie informuje, w jakich relacjach i w jakim standardzie będzie dostępna pula na dany dzień. Można jednak codziennie śledzić połączenia pomiędzy konkretnymi miejscami. PKP Intercity nie zapewnia narzędzi, które pozwoliłyby to automatyzować, np. wysyłać odpowiednie powiadomienie o dostępności mailem.

Promobilety łączą sie ze zniżkami

Ważnym elementem akcji jest to, że bilety w obniżonych cenach łączą się z obowiązującymi zniżkami. W efekcie uczeń lub student może nabyć bilet na przejazd Pendolino nawet za 24 zł i za mniej niż 10 zł w pociągach TLK i IC. Podobnie emeryci i renciści - mogą wyruszyć w podróż już za 12 zł w pociągach TLK i IC oraz 30,89 zł w EIC i EIP. Promobilety na stronie PKP Intercity będzie można nabywać do 26 kwietnia.

Tagi: PKP