Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Część widzów straci dostęp do Netflixa. Spełnia się czarny scenariusz
Irmina Jach
Irmina Jach 05.05.2024 14:04

Część widzów straci dostęp do Netflixa. Spełnia się czarny scenariusz

Netflix
Fot. Pixabay

Netflix wdraża plan, o którym głośno było na początku 2024 roku. Pierwsi użytkownicy zostali przerzuceni z planu podstawowego na wariant z reklamami. Czy z takim rozwiązaniem muszą liczyć się także Polacy?

Netflix rezygnuje z planu podstawowego?

Netflix oferuje abonentom plany z różnej półki cenowej. Obecnie użytkownicy mogą korzystać z wariatów: Podstawowego, Standard i Premium. W niektórych krajach dostępna jest także opcja Basic, która umożliwia korzystanie z serwisu z reklamami. Jakiś czas temu Netflix zdecydował o wycofywaniu się z planu podstawowego. Pierwsze efekty są już widoczne.

MSZ wydało pilne oświadczenie. Chodzi o rosyjskie cyberataki

Netflix odłącza abonentów od planu podstawowego

Decyzja Netflixa zaczyna być odczuwalna w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Serwis odłączył już część użytkowników od planu podstawowego, proponując im wersję z reklamami. Nie jest jasne, w których krajach rozwiązanie będzie wdrażane w najbliższym czasie. Nieoficjalnie mówi się o Stanach Zjednoczonych i Australii.

ZOBACZ TAKŻE: Ważny komunikat PKO BP. Każdy klient powinien o tym wiedzieć

Netflix zlikwiduje plan podstawowy w Polsce?

Wielu widzów zastanawia się, czy Netflix zlikwiduje plan podstawowy także w Polsce. Na ten moment rozwiązanie to wprowadzane jest w krajach, w których dostępna jest wersja serwisu z reklamami. W naszym kraju na ten moment taki wariant nie istnieje. Nie jest więc prawdopodobne, że do zmian dojdzie w najbliższym czasie.