Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Darmowa aplikacja dla właścicieli kotów i psów. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 08.07.2024 11:47

Darmowa aplikacja dla właścicieli kotów i psów. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce

kot, pies, telefon, aplikacje
Fot. Pixabay/StockSnap, MariusMB

Masz psa? Masz kota? Jeśli tylko jesteś opiekunem czworonoga, ta wiadomość wywoła uśmiech na twojej twarzy. Fundacja VetApp oferuje aplikację, która uczyni twoje życie łatwiejszym. Mieszkańcy jednego z polskich miast skorzystają z niej zupełnie za darmo.

Ta aplikacja to darmowa pomoc dla właścicieli zwierzaków

Wrocław zaskoczył swoich mieszkańców. Miasto nawiązało współpracę z Fundacją VetApp, oferującą aplikację, która wesprze opiekę nad pupilami. Mieszkańcy Wrocławia skorzystają z niej zupełnie za darmo, dzięki czemu dbanie o zdrowie psich i kocich przyjaciół stanie się prostsze. Dostęp do aplikacji ma być odpowiedzią na coraz wyższe koszty związane z opieką weterynaryjną.

Cieszmy się, że możemy wspierać i testować innowacje, które przyczyniają się do poprawy życia naszych mieszkańców i ich czworonożnych towarzyszy. Współpraca z Fundacją VetApp to element realizacji idei Smart City we Wrocławiu. Jako miasto zdecydowaliśmy się na testowanie aplikacji VetApp, która może stać się nieocenionym wsparciem dla wrocławian w zakresie opieki i dbania o zdrowie ich czworonogów. Naszym celem jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko ułatwią, ale również polepszą jakość życia mieszkańców — tłumaczy Robert Bednarski, dyrektor ds. smart city UMW.

Oszuści sprytnie wykorzystują koniec ważności mObywatela. "Twój profil zaufany wygasa"

Co zyskasz dzięki aplikacji VetApp?

Jeśli tylko jesteś mieszkańcem Wrocławia i jednocześnie współlokatorem psa lub kota, aplikacja VetApp to teraz absolutny must-have. Aplikacja umożliwia nie tylko wsparcie w codziennej pielęgnacji, ale również wstępną weryfikację objawów choroby zwierzaka i konsultacje z weterynarzem online. Właściciele pupili znajdą w niej również informacje odnośnie profilaktyki i dietetyki.

Wrocław to jeden z wiodących ośrodków innowacyjności w Polsce i pierwsze miasto, które udostępnia mieszkańcom naszą aplikację. Oferowane przez VetApp rozwiązania ułatwią dostęp do wysokiej jakości usług weterynaryjnych dla właścicieli zwierząt domowych i wpłyną pozytywnie na życie i zdrowie ich pupili — zaznaczył prezes zarządu VetApp, dr Mariusz Andrych.

Jak skorzystać z aplikacji VetApp?

Po pobraniu aplikacji na telefon, obsługa programu jest równie łatwa jak większości innych, popularnych aplikacji. Wystarczy utworzyć nazwę użytkownika i hasło, a także podać adres mailowy. Pakiet VetApp Premium będzie dostępny za darmo z kodem VETAPPWRO do końca września.

W przyszłości Fundacja Vetapp planuje również rozszerzenie inicjatywy na działania edukacyjne oraz integrację aplikacji z miejskimi programami pomocy, m.in. z wykorzystaniem interaktywnej mapy dostępnej dla mieszkańców.