Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Elon Musk majstrował przy ptaszku. Interweniowała policja
Paula Drechsler
Paula Drechsler 27.07.2023 08:11

Elon Musk majstrował przy ptaszku. Interweniowała policja

elon musk
domena publiczna/X

Najbogatszy człowiek świata, Elon Musk, postanowił zakończyć istnienie Twittera. Platforma zostaje, ale miliarder przeprowadza rebranding. Zmienia nazwę i logo na X. Podczas próby wyrugowania z budynku siedziby firmy charakterystycznego symbolu Twittera — ptaszka, interweniowała policja.

Koniec niebieskiego ptaszka

Charakterystyczny niebieski ptaszek, który był znakiem rozpoznawczym platformy społecznościowej o nazwie Twitter, dokonał żywota. Elon Musk go ukatrupił i zastąpił jedną literą. Miliarder po raz kolejny postanowił namieszać w mediach społecznościowych i zmienił logo oraz nazwę popularnego serwisu na X.

Musk o rebrandingu poinformował parę dni temu i zaznaczył, że nazwa Twitter znika, a na jej miejsce wkracza serwis X. Adres witryny twitter.com też nie będzie funkcjonować, zastąpi ją x.com. Niebieski ptak zostaje natomiast zastąpiony białą literą X na czarnym tle. Najbogatszy człowiek świata chciał również dokonać zmian na budynku siedziby firmy, jednak podczas majstrowania przy niebieskim ptaszku interweniowała policja.

Przeszło 2 tys. podejrzanych paczek i ewakuacja z Głównego Urzędu Pocztowego. Władze reagują

Zatrzymanie prac przy ptaku

Funkcjonariusze przeszkodzili robotnikom podczas usuwania niebieskiego ptaszka z centrali firmy w San Francisco. Jak podaje TVN24, w mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać pracowników zajmujących się usuwaniem znaku z budynku. Załoga używała dźwigu, podnośnika oraz, jak podał Musk, wycinała logo Twittera za pomocą palników. W międzyczasie na siedzibie był już wyświetlany wielki znak X.

Według TVN24, które powołuje się na informacje z NBC, majstrowanie Muska przy ptaszku zostało przerwane przez policję. Funkcjonariusze wstrzymali prace robotników, aby sprawdzić, czy posiadają oni w ogóle odpowiednie pozwolenie na zamknięcie części ulicy i zablokowanie pasa ruchu na czas przeprowadzanych prac. 

Z Twittera do X

Stacja poinformowała, że w trakcie działań policji na budynku wisiały już tylko ptaszek i literki “ER”. Na platformie znanej do tej pory jako Twitter pojawiły się również wpisy pieszych, którzy komentowali zmiany i żegnali się z niebieskim logo

Elon Musk od dłuższego czasu zapowiadał, że wprowadzi na Twitterze tego typu modyfikacje. Póki co sama funkcjonalność portalu pozostaje taka sama, ale z komentarzy dyrektorki generalnej firmy, Lindy Yaccarino, można wywnioskować, że w przyszłości pojawią się zmiany także tutaj. 

- X to przyszły stan nieograniczonej interaktywności – skoncentrowany na audio, wideo, przesyłaniu wiadomości, płatnościach/bankowości – tworzący globalny rynek pomysłów, towarów, usług i możliwości. Obsługiwany przez sztuczną inteligencję X połączy nas wszystkich w sposób, który dopiero zaczynamy sobie wyobrażać.