Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > eSIM w Revolut. Wirtualna karta z paczką danych w sam raz na wakacje
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 27.03.2024 15:06

eSIM w Revolut. Wirtualna karta z paczką danych w sam raz na wakacje

Revolut
Fot. materiały prasowe

Revolut udostępnił w Polsce nową, przydatną usługę, która znajdzie zastosowanie przede wszystkim podczas podróży. Dzięki niej za pomocą karty eSIM można uzyskać pakiet danych, unikając ewentualnych trudności czy podwyższonych opłat podczas pobytu za granicą.

Revolut wkracza na nowe obszary

Revolut zaczął wykraczać poza działalność stricte fintechową. Początkowo jego aplikację wykorzystywano przede wszystkim do tego, by z użyciem jednej karty płacić wygonie w każdym kraju, unikając przy tym bankowych opłat choćby w postaci prowizji za przewalutowanie. Również kursy wymiany w aplikacji są korzystniejsze niż w tradycyjnych kantorach.

O sukcesie Revoluta niech świadczy, że dziś większość banków oferuje podobne usługi, nie chcąc pozostawać w tyle. Teraz aplikacja proponuje usługi telekomunikacyjne przydatne przede wszystkim w podróży.

Wyrzucił dysk twardy wart fortunę. Teraz go szuka

eSIM z internetem mobilnym

Revolut udostępnił w Polsce swoje karty eSIM. W odróżnieniu od tradycyjnych kart jest to oprogramowanie, które instalowane jest w urządzeniu i umożliwia połączenie się ze zwykłymi sieciami telekomunikacyjnymi. W przypadku Revoluta funkcjonalność takiego połączenia zdaje się jednak ograniczona tylko do korzystania z internetu bezprzewodowego – rozmowy audio można przeprowadzać tylko z użyciem komunikatorów.

Po wykupieniu eSIM w Revolucie otrzymujemy dostęp do pakietów danych, które mogą się okazać atrakcyjniejsze niż standardowe oferty roamingowe. Przed podróżą można sobie więc wykupić pakiet i ze wszystkich usług internetowych korzystać z użyciem wirtualnej karty SIM, a nie tradycyjnego połączenia oferowanego w roamingu przez polskich operatorów.

Dostępne warianty oferty

W ofercie dostępnych jest kilka pakietów różniących się limitem danych, ceną i okresem ważności:

  • 1 gigabajt ważny 7 dni – 35 zł,
  • 3 gigabajty ważne 30 dni – 95 zł,
  • 5 gigabajtów ważnych 30 dni – 140 zł,
  • 10 gigabajtów ważnych 30 dni – 235 zł,
  • 20 gigabajtów ważnych 30 dni – 270 zł.

Ceny nie są więc najniższe, obowiązują one w 108 państwach na całym świecie. Osobna oferta została przygotowana dla tych użytkowników, którzy z karty eSIM z Revoluta chcą korzystać w USA, Kanadzie i Meksyku. Tam pakiet danych kosztuje 65 zł.

Źródło: cashless.pl