Tech.BiznesINFO.pl > Sztuczna inteligencja > Gmail czeka rewolucja. Zacznie się już w lipcu
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 15.05.2024 18:39

Gmail czeka rewolucja. Zacznie się już w lipcu

telefon gmail
Fot. Unsplash.com/Solen Feyissa

Gmail od lat stanowi narzędzie nie tylko do swobodnej komunikacji, ale i pracy dla milionów użytkowników. Tą powszechnie używaną pocztę już w lipcu czeka prawdziwa rewolucja, wszystko za sprawą gigantycznej aktualizacji o nazwie Gemini. Dzięki niej skrzynki mają zostać wzbogacona o trzy nowe funkcje AI i ”CliffsNotes”. Co jeszcze się zmieni?

Google zapowiada rewolucję dla Gmail

Za nami konferencja Google I/O, na której niekwestionowany gigant wyszukiwarek internetowych powiadomił o kolejnej aktualizacji dla Gmaila. W 2022 roku z tej platformy mailowej korzystało 22 mln Polaków, a w 2023 roku 1,8 mld użytkowników na całym świecie. Jak się okazuje, wszystkie te osoby mają już w lipcu zauważyć spore zmiany na swoich ”skrzynkach”, w tym pojawienie się aż trzech nowych narzędzi AI. Twórcy aktualizacji Google Gemini zapewniają, że wprowadzone przez nich rozwiązania mają zmienić mało ekscytujące czynności, takie jak odpisywanie na maile, w coś znacznie bardziej ekscytującego.

Poważna awaria w Pekao. Dotyczy klientów z całej Polski

Co wprowadza aktualizacja Google Gemini?

Co nowego prowadzi Google Gemini dla Gmaila? Przede wszystkim kolejne ułatwienia w przeglądaniu i odpisywaniu na otrzymane wiadomości. Aktualizacja ma pozwolić nam na szybkie streszczenie maila i równie szybkie generowanie odpowiedzi wygenerowanej przez prompta. Dodatkowo wybrane przez nas wiadomości będą mogły zostać podsumowane z pomocą chatbota AI.

ZOBACZ TAKŻE: Atak hakerski na polskie markety. Wydano zalecenia dla klientów

Nowe możliwości AI w Gmailu

Spore zmiany czekają również aplikację Google Meet. Jeśli zdarzy nam się przegapić zaplanowane w niej spotkanie, nic straconego. Nagranie z niego zostanie automatycznie dostarczone na twojego maila. Ponadto za sprawą panelu po prawej stronie, będziemy mogli poprosić Google Gemini o przedstawienie głównych punktów spotkania. To nie wszystko. Po aktualizacji będziemy mogli zadać sztucznej inteligencji na naszej skrzynce szczegółowe pytanie dotyczące informacji zawartych w naszych wiadomościach. Według zapewnień twórców Gemini jest w stanie udzielić odpowiedzi na kwestie dotyczące nawet najgłębiej ukrytych w naszych skrzynkach informacji.

 

Źródło: telepolis.pl