Google

youtube
28.05.2024 15:34 YouTube nagle przestał działać poprawnie? Znamy rozwiązanie

Internauci zgłaszają problemy z działaniem YouTube’a. W wielu przypadkach filmy automatycznie przewijają się do końca i ich oglądanie jest niemożliwe lub przynajmniej utrudnione. To nie przypadek, lecz świadoma decyzja administracji, na którą jest na razie tylko jeden sposób.

Google Doodle
26.05.2024 22:00 Google Doodle zachwyca. Niewielu zwraca na nie uwagę

Wyszukiwarka Google przechodzi aktualnie być może największą zmianę w swojej historii. Obok list wyników zaczyna prezentować rezultaty działania dużych modeli językowych, przez wielu nazywanych sztuczną inteligencją. Nowa era to dobra okazja, by pochylić się nad mniej oczywistymi aspektami działania Google. Jednym z nich jest niezauważane przez wielu Google Doodle.

przeglądarki
25.05.2024 14:03 Chrome zaskoczy cię podczas uruchamiania. Trzeba będzie wybrać

Na naszych oczach zachodzą ważne zmiany w najpopularniejszej przeglądarce internetowej na świecie. Na nowym ekranie powitalnym, którego wyświetlanie jest skutkiem wejścia w życie europejskich regulacji dot. rynku i usług cyfrowych przeglądarka poprosi nas o podjęcie ważnej decyzji.

wideorozmowa
24.05.2024 21:41 Google Meet z nową funkcją. Użytkownicy odczują różnice

Google Meet wprowadza adaptacyjny dźwięk, który ułatwi spontaniczne spotkania grupowe, nawet w jednym pomieszczeniu. Nowa aktualizacja eliminuje zakłócenia dźwiękowe, umożliwiając bezproblemowe prowadzenie wideokonferencji.

smartfon
16.05.2024 17:15 Google wprowadza zmiany. Smartfon sam rozpozna, że został skradziony

W Polsce w systemie Android działa już sieć Znajdź moje urządzenie, dzięki której zagubione czy skradzione smartfony można odnajdywać dzięki innym posiadaczom urządzeń z Androidem. To jednak dopiero początek. Google zaprezentowało właśnie trzy nowe zabezpieczenia przydatne po kradzieży smartfonu.

telefon
16.05.2024 16:52 Użytkownicy Androida powinni o tym wiedzieć. Szykują się ważne zmiany

Oficjalnej premiery nowej wersji systemu od Google można spodziewać się w trzecim kwartale tego roku. Za sprawą trwających beta testów oraz pojawiających się przecieków, można już jednak coś o nim powiedzieć. Jakie są największe różnice względem poprzedniej wersji? 

telefon gmail
15.05.2024 18:39 Gmail czeka rewolucja. Zacznie się już w lipcu

Gmail od lat stanowi narzędzie nie tylko do swobodnej komunikacji, ale i pracy dla milionów użytkowników. Tą powszechnie używaną pocztę już w lipcu czeka prawdziwa rewolucja, wszystko za sprawą gigantycznej aktualizacji o nazwie Gemini. Dzięki niej skrzynki mają zostać wzbogacona o trzy nowe funkcje AI i ”CliffsNotes”. Co jeszcze się zmieni?

wyszukiwarka Google
15.05.2024 14:57 Nadchodzą zmiany w wyszukiwarce Google. Nie wszyscy się ucieszą

Podczas inauguracji konferencji Google I/O zaprezentowano być może najważniejszą zmianę w wyszukiwarce Google w całej jej historii. Do silnika wszyty zostanie duży model językowy, który zamiast stron z wynikami sam będzie serwował nam odpowiedzi. Dobre wieści są takie, że zapewniona zostanie alternatywa.

rozmowa telefoniczna
15.05.2024 11:17 SI Google podsłucha nasze rozmowy i ostrzeże przed oszustami

Podczas konferencji deweloperskiej I/O Google zaprezentowało nowość, która ma szansę zmniejszyć liczbę oszustw dokonywanych telefonicznie. Dzięki lokalnej sztucznej inteligencji treść rozmów będzie na bieżąco przetwarzana, a jeśli oprogramowanie rozpozna wzorzec właściwy dla oszustw, użytkownik otrzyma odpowiednie powiadomienie.

smartfony
10.05.2024 21:39 Znajdziesz telefon, nawet jest wyłączony. Nowa funkcja już w Polsce

Google rozesłało do części użytkowników smartfonów z Androidem powiadomienie o uruchomieniu w Polsce sieci Znajdź moje urządzenie. Sama nazwa może być znana z aplikacji, dzięki której można lokalizować urządzenia z systemem Google, jednak sieć wprowadza ważną nowość - smartfony czy smartwatche będzie można odnajdywać, nawet gdy są wyłączone.

google chrome
10.05.2024 18:13 Zagrożenie w przeglądarce Google Chrome. W ten sposób się zabezpieczysz

Ważne informacje dla użytkowników przeglądarki Google Chrome, zarówno na komputerach z Windowsem, jak i macOS-em i Linuksem. W programie odnaleziono groźną lukę bezpieczeństwa, dzięki której hakerzy mogą nawet wykonać na zaatakowanym urządzeniu dowolny kod. 

płatność telefonem
09.05.2024 18:10 Rewolucja w płatnościach. Duże ułatwienie dla wielu Polaków

W oficjalnym sklepie z aplikacjami na Androida, ale też grami, filmami i muzyką, pojawiła się nowa metoda płatności adresowana przede wszystkim do polskich użytkowników. W Google Play można już płacić BLIK-iem. Na razie system został jednak wdrożony w ograniczonym zakresie i na bardziej zaawansowaną integrację trzeba będzie zaczekać.

telefon
03.05.2024 14:37 Nowa funkcja w Zdjęciach Google. To koniec z niemiłymi wspomnieniami

Zdjęcia Google to świetny sposób na to, by uwiecznić godne zapamiętania momenty i osoby. Nic więc dziwnego, że z opcji tej korzysta naprawdę wielu z nas. Co jednak, jeśli fotografie przywodzą na myśl także takie postacie, o których wolelibyśmy już nie pamiętać, bo wspomnienie o nich budzi dyskomfort, smutek lub ból? Nowa funkcja w popularnej aplikacji właśnie wyciąga do nas rękę, proponując “wymazanie” wybranych twarzy.

Laptop
01.05.2024 12:53 Nowa przeglądarka na Windowsa. Użytkownicy porzucą dla niej Chrome'a

Użytkownicy mają aktualnie dostęp do wielu różnych przeglądarek. Jednymi z najpopularniejszych są Google Chrome czy Microsoft Edge. Jak się jednak okazuje, już wkrótce mogą one zostać porzucone na rzecz zupełniej nowej przeglądarki. Przedstawiamy szczegóły. 

GPS
29.04.2024 21:21 Mapy Google zaskakują ukrytymi funkcjami. Niezwykle przydatne w wakacje

Od kiedy Google zaadaptował sygnał GPS do odbierania przez telefon, aplikacja Google Maps jest prawdopodobnie najczęściej używaną aplikacją korzystającą z sieci satelit. Poza uproszczeniem nam trasy z punktu A do B, Google Maps ma też funkcje, o których część użytkowników mogła nie słyszeć. Oto 10 z nich.

Google
18.04.2024 21:38 Google dyscyplinarnie zwalnia pracowników. Protestowali przeciw Projektowi Nimbus

W ostatnich dniach w części siedzib Google w USA trwały protesty pracowników. Zajęli oni przestrzenie biurowe, by wyrazić sprzeciw wobec realizacji Projektu Nimbus. Kierownictwo korporacji w odpowiedzi zdecydowało się na opcję atomową.

google
15.04.2024 23:16 Ceneo - 1, Google - 0. Gigant przegrywa w sądzie z polską porównywarką

Mamy pierwsze efekty wprowadzenia europejskiego aktu o rynku cyfrowym. Sąd w Warszawie orzekł na korzyść polskiej porównywarki Ceneo w sprawie faworyzowania swoich usług przez Google. Amerykańska korporacja musi wprowadzić zmiany, dzięki którym Ceneo będzie lepiej widoczne w wynikach wyszukiwania.

smartfon
05.04.2024 21:54 Jak znaleźć zagubiony smartfon? Opracowano nowy sposób

Zagubione czy skradzione smartfony z Androidem możemy dziś odnajdywać za pomocą aplikacji Znajdź moje urządzenie. Musi być ono jednak włączone. Google pracuje jednak nad nowością, która pozwoli stworzyć całą sieć wzajemnie namierzających się urządzeń, co ułatwi odnalezienie zguby.

ładowanie smartofnu
05.04.2024 21:40 Sprytna sztuczka w Androidzie. Skorzysta na tym nasza bateria

Producenci smartfonów prześcigają się w pomysłach na to, jak przedłużyć ich czas pracy na baterii. Nie mniejsze znaczenie niż możliwości sprzętowe mają sztuczki w oprogramowaniu, czego jest świadome Google. Dlatego w Androidzie pojawi się nowość, która może poskutkować znacznymi oszczędnościami energii i rzadszą koniecznością ładowania.

przeglądarki
05.04.2024 20:23 Ważna nowość w Chrome. Chodzi o bezpieczeństwo

Google opracowało ważną nowość w przeglądarce Chrome, która może przełożyć się na ochronę przed częścią cyberataków. Ciasteczka przechowujące dane wrażliwe dane o użytkowniku są odtąd znacznie lepiej chronione.

Google
04.04.2024 20:25 Google będzie częściowo płatne? Przyczyną sztuczna inteligencja

Wyszukiwarka Google w zeszłym roku obchodziła 25. urodziny. Korzystanie z niej przez cały ten czas było darmowe, choć Google spieniężało oczywiście dane zebrane o użytkownikach. To jednak nie wystarcza - technologiczny gigant może kazać płacić za dostęp do części funkcji.

Gmail
02.04.2024 22:31 Google wprowadza nowe zasady. Gmail zmieni się nie do poznania

Największa usługa webmailowa w historii, Gmail, oferuje relatywnie wysoką skuteczność ochrony antyspamowej, a także nie zaśmieca naszych skrzynek reklamami własnych produktów (spienięża nas na ogromną skalę w bardziej zawoalowany sposób). Mimo to wciąż w Gmailu zdarzają się niechciane wiadomości, co właśnie ma się szansę zmienić.

mapy google
29.03.2024 16:26 Nowe funkcje w Google Maps. Duże nowości idealne na lato

Google poinformowało o dodaniu nowych funkcji do Map Google. Zmiany odczujemy w aplikacji mobilnej, a skupiać się one będą na dostarczaniu wartościowych informacji turystom. Ma to pomóc w sezonie urlopowym w znalezieniu najciekawszych propozycji turystycznych. Zmiany pojawią się także w wyszukiwarce.

smartfon z androidem
16.03.2024 22:36 Koniec z brakiem miejsca na smartfonie. Android sam „zmniejszy” aplikacje

Mimo rosnącej popularności usług chmurowych i mediów bazujących na streamingu wciąż jednym z najważniejszych kryteriów wyborów konsumenckich w stosunku m.in. do smartfonów jest wielkość pamięci masowej. Może to zmienić kolejna wersja systemu Android, która zostanie wzbogacona o funkcję archiwizacji aplikacji.

smartfon
15.03.2024 21:47 Zgubiłeś telefon? Wkrótce znajdziesz go nawet, gdy jest wyłączony

Już teraz dysponujemy w smartfonach wieloma narzędziami, które pozwalają odnaleźć zagubiony czy skradziony smartfon. Odpowiednie oprogramowanie jest dostarczane przez samych producentów mobilnych systemów operacyjnych. Takie rozwiązanie ma jednak wadę – zwykle jest skuteczne tylko wtedy, gdy telefon jest włączony. Ale to się ma zmienić.

Google Chrome
15.03.2024 17:17 Kapitalna nowość w Chrome. Silne uderzenie wymierzone w oszustów

Przeglądanie internetu lada moment stanie się bezpieczniejsze. Do najpopularniejszej przeglądarki internetowej zawitają zmiany, które realnie ograniczą możliwości atakujących cyberbezpieczeństwo, zwłaszcza przeprowadzających kampanie phishingowe. Te ostatnie stanowią wciąż najpopularniejszą formę cyberprzestępstwa.

mapy google
08.03.2024 13:18 Mapy Google z blokadą dla Europejczyków. Nie tak to miało wyglądać

Wczoraj weszła w życie kolejna część zapisów aktu o rynku cyfrowym. To nowe europejskie regulacje dotyczące usług internetowych, które mają zastąpić dotychczasowe, które były opracowywane jeszcze na przełomie wieków. Niestety, implementacja zmian przez operatorów usług pozostawia wiele do życzenia.

Mapy Google
28.02.2024 12:36 Ważna nowość w Mapach Google. Kierowcy będą zachwyceni

Mapy Google dla wielu użytkowników są już stałym zamiennikiem nawigacji GPS. Także tych preinstalowanych na samochodowych systemach infotainment, gdyż wymagają one często płatnych aktualizacji. Do aplikacji trafiły właśnie ważne nowości, z których skorzystają właśnie polscy kierowcy.