Google

Gemini
08.12.2023 19:14 Google minęło się z prawdą ws. Gemini. Demonstracyjny film to fake

Rok po udostępnieniu ChatGPT swoją odpowiedź przygotowało Google. Gemini, bo taką nazwę otrzymał duży model językowy z Mountain View, przez wielu został już okrzyknięty triumfatorem w starciu, choć nie brakuje głosów przeciwnych. Zwłaszcza że firm prezentujący rzekome możliwości Gemini został częściowo sfabrykowany.

sundar pichai
07.12.2023 09:09 Google prezentuje Gemini – duży model językowy, który powalczy z ChatGPT

Zeszłoroczna premiera ChatGPT musiała być dla Google jak kubeł zimnej wody – z dnia na dzień silnik LLM, w dodatku finansowany przez Microsoft, poważnie zagroził wyszukiwarce. Korporacja próbowała różnych środków, by zbudować coś podobnego, lecz do premiery udało się doprowadzić się to dopiero teraz – światło dzienne ujrzał duży model językowy Google, Gemini.

Google
03.12.2023 07:52 Polak tworzący adblocker ujawnia: tak Google chce utrudniać blokowanie reklam

Wygląda na to, że Google na dobre postanowiło utrudnić życie wszystkim tym, którzy korzystają z adblockerów. Na YouTube wprowadzono całościowe blokady dostępu, lada moment odpowiednio zmodyfikowana zostanie przeglądarka Google Chrome. Na tym jednak korporacja nie kończy.

Pixabay
01.12.2023 21:17 Google Chrome z niebezpiecznym błędem. Trzeba zaktualizować przeglądarkę

Sieć obiegły niepokojące doniesienia o wykryciu niebezpiecznej luki w przeglądarce internetowej Google Chrome. Chodzi o pewne braki w zabezpieczeniach, które mogą narazić użytkowników na poważne konsekwencje, m.in. zmasowane ataki cyberprzestępców. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które chroni internautów. 

Gmail
30.11.2023 21:11 Google już jutro zacznie usuwać konta. To ostatnia chwila, by zachować dane

Zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem Google już jutro rozpocznie proces porządkowania jednej ze swoich największych i najważniejszych usług. Dostęp do swoich danych mogą utracić miliony użytkowników, którzy wcześniej się przed tym nie zabezpieczyli. Na szczęście jest jeszcze czas na podjęcie kroków.

Chrome
29.11.2023 17:46 Użytkownicy Google Chrome zaatakowani – oto, co należy zrobić

Trwa atak na najpopularniejszą przeglądarkę internetową na świecie, Chrome, z którego korzysta około 3,2 mld ludzi na całym świecie . Google ogłosiło, że powinni oni jak najszybciej zaktualizować program.

GOogle
29.11.2023 15:52 Znikające pliki na Dysku Google. Admnistracja nie wie, co się stało

Wielkość pamięci masowej często nie jest już tak istotnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego laptopa czy smartfonu, jak kiedyś. W sprzęcie służbowym wykorzystywane są firmowe serwery, celów prywatnych korzystamy z usług takich, jak Dropobox, OneDrive czy Dysk Google. Poleganie na nich w stu procentach może się jednak okazać zgubne.

youtube
24.11.2023 13:47 YouTube przechytrzony. Znaleziono sposób na reklamy bez ich blokowania

Nie będzie przesady w twierdzeniu, że YouTube wytoczył już najcięższe działa w walce z użytkownikami, którzy blokują wyświetlanie reklam w serwisie. Jak się już jednak wielokrotnie przekonywaliśmy w podobnych przypadkach, kreatywność internautów jest niewyczerpana i prześcigają się oni w pomysłach na omijanie blokad. Na genialny w swej prostocie pomysł wpadł jeden z użytkowników Reddita.

google
19.11.2023 22:14 Przeglądarka Chrome zamierza pozbawić nas możliwości blokowania reklam

Powraca kwestia Manifest v3, dokumentu, który ma sprawić, że przeglądarka Chrome w praktyce uniemożliwi działanie dużej części rozszerzeń blokujących reklamy. Google już wcześniej wycofywało się ze zmian rakiem, trudno więc oczekiwać, że ugnie się ponownie. Jeśli zmiany dojdą do skutku, stracimy w dużej części możliwość przeglądania internetu bez oglądania reklam.

smartfon
16.11.2023 09:18 Zapomniana funkcja w Androidzie. Znacznie ułatwia korzystanie ze smartfonu

Minęło prawie 5 lat odkąd Asystent Google, zapowiadany jako gruntowna zmiana w tym, jak obsługujemy smartfony z Androidem, został zaprezentowany w wersji obsługującej język polski. Jaki jest dziś jego stan? Jakie są możliwości? A także, co szczególnie ważne w kontekście choćby prac nad Google Bard, jaka jest jego przyszłość?

burza
15.11.2023 11:16 Przełom w prognozowaniu pogody. Sztuczna inteligencja w 99 proc. przypadków skuteczniejsza niż tradycyjne modele

Prognozowanie pogody to niezwykle ważne i ogromnie zasobożerne zadanie, którego rezultaty mają wpływ w zasadzie na każdy aspekt ludzkiej działalności. Naukowcy zatrudnieni w należącej do Google DeepMind twierdzą, że właśnie dokonali rewolucji w tym obszarze, dzięki czemu prognozy są skuteczniejsze niż w przypadku tradycyjnych modeli fizycznych.

Gmail
08.11.2023 12:58 Wielkie porządki w Gmailu. Znikną miliony kont, to ostatnie dni na zabezpieczenie

Gdy utrzymuje się największą usługę poczty elektronicznej na świecie, która w dodatku jest udostępniania bezpłatnie, oczywistością jest konieczność regularnego weryfikowania aktywności kont. Odpowiedzialność ta spoczywa dziś na Google. Korporacja zapowiedziała, że Gmaila czeka w najbliższym czasie bardzo duże sprzątanie.

YouTube
02.11.2023 13:46 YouTube rozszerza blokowanie użytkowników i podwyższa ceny za wersję Premium

Należący do Google serwis YouTube jednoznacznie zdecydował się na maksymalizację zysków. Nie chodzi już tylko o rozszerzenie blokady użytkowników korzystających z rozszerzeń usuwających reklamy. Równolegle użytkownicy z dwóch państw zapłacą więcej za wersję premium. Jednym z nich jest Argentyna, drugim Polska.

Smartfon
29.10.2023 16:33 Ostrzeżenie na smartfonach Huawei: „Google to złośliwa aplikacja”. O co chodzi?

Użytkownicy smartfonów Huawei zgłaszają problemy z działaniem ich urządzeń, a konkretniej z działającymi na ich urządzeniach aplikacjami pochodzącymi od Google. System ostrzega ich, że smartfon został zainfekowany trojanem. Występują one także w Polsce. Wyjaśniamy, czy zagrożenie jest realne oraz jak rozwiązać problem.

Aplikacja YouTube
29.10.2023 15:14 YouTube wykrywa blokowanie reklam bezprawnie? Europa może zostać bez dostępu do serwisu

Zmierzający ku końcowi rok upłynął na YouTube pod znakiem walki z użytkownikami blokującymi reklamy. Stopniowo wyciągano coraz cięższe działa, aż w końcu dostęp dla osób korzystających z adblockerów został całkowicie wyłączony. Rzecz w tym, że według  europejskiego prawa – być może z naruszeniem prawa.

aplikacje
28.10.2023 08:40 Mapy Google z nowościami, tego jeszcze nie było. Skorzysta każdy

Na blogu Google Blog Polska pojawiły się informacje na temat nowości wprowadzanych do popularnej aplikacji. Twórcy planują całkiem sporo usprawnień w Mapach Google. Chodzi o kilka bardzo ciekawych i przydatnych funkcji. Skorzysta każdy, nie tylko kierowcy.

Sundar Pichai
27.10.2023 22:17 Posiadacze smartfonów są dla Google jak towar? Ujawniono wewnętrzną korespondencję

Google przy około 90% udziałów w rynku jest niekwestionowanym liderem rynku wyszukiwarek internetowych i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. W toku dochodzenia, jakie trwa w Departamencie Sprawiedliwości USA, poznajemy kulisy procesu, dzięki któremu korporacja jest dziś oskarżana o praktyki monopolowe.

laptop
24.10.2023 20:05 Google ma nowy pomysł na ochronę prywatności. Ukryje adresy użytkowników za proxy

Producenci przeglądarek internetowych dostrzegli wzrastającą świadomość internautów w kwestii naruszeń ich prywatności i prześcigają się w implementacji nowych mechanizmów mających tę prywatność chronić. Śmiałe kroki przesięwzięli właśnie twórcy Chrome’a, który w najbliższej przyszłości będzie mógł zatajać przed witrynami kolejne kluczowe informacje.

Wyszukiwarka Google
21.10.2023 13:24 Wyciek danych z przeglądarek, eksperci alarmują. Nie ma na to sposobu?

Dla wielu internatów jedną z najwrażliwszych informacji, jakie mogą wpaść w niepowołane ręce, jest historia odwiedzanych witryn. Współczesne przeglądarki na ogół skutecznie chronią te informacje, niemniej w Chrome odnaleziono wadę jednej z funkcji, dzięki której można uzyskać dostęp do listy tysięcy najczęściej odwiedzanych witryn.

aplikacja
18.10.2023 10:45 Do Map Google trafiła wyczekiwana opcja. W końcu można to sprawdzić jednym kliknięciem

Wiele osób wyczekiwało tej opcji w Mapach Google. Niektórzy mogli się nią cieszyć już od dawna, ale jedna grupa odbiorców była od niej odcięta. W końcu, po czterech latach oczekiwania, funkcja trafiła do rzeszy kolejnych użytkowników. Warto zaktualizować aplikację i sprawdzić nowe możliwości. 

None
16.10.2023 11:48 Pękła kolejna bariera. Tylu ludzi korzysta już ze smartfonów

Popularyzacja smartfonów jako nowej klasy elektroniki użytkowej była o tyle niezwykła, że zdarzyła się w skali masowej. Proces ten sięgnął daleko dalej, niż użytkownicy pecetów, wręcz zachęcił do połączenia się z Siecią ogromną liczbę ludzi, którzy dotąd w ogóle nie mieli do niej dostępu. A jak sprawy mają się dzisiaj? 

None
15.10.2023 15:27 Wyszukiwarka Google zmieni się nie do poznania. Testowany jest zupełnie nowy wygląd

Wyszukiwarka Google jest z nami już 27 lat. Jeśli dziś porównamy jej wygląd z tym z 1996 roku, to oczywiście odnotujemy gigantyczne różnice. Zachodziły jednak na tyle nieśpiesznie i stopniowo, że pomniejsze zmiany rozciągnięte na lata często uchodziły uwadze. To się ma wkrótce zmienić – Google testuje w wyszukiwarce naprawdę duże zmiany.

None
11.10.2023 20:17 Czas pożegnać się z hasłami – Google stawia na passkey. Wyjaśniamy, jak działa i co się zmieni

Hasła są z nami od zawsze i trudno powiedzieć, aby biometrii, czyli mechanizmów uwierzytelniania wykorzystujących np. linie papilarne czy skan twarzy, udało się je wyeliminować, mimo że były takie zapowiedzi. To, co nie udało się biometrii, ma zakończyć się sukcesem z mechanizmem passkey. Google ogłosiło już, że będzie on stosowany jako domyślna forma logowania.

None
11.10.2023 17:19 YouTube nagle przestał działać, choć nie blokujesz reklam? Znamy przyczyny, oto rozwiązanie problemu

Od maja tego roku część użytkowników YouTube’a napotyka problemy w korzystaniu z serwisu. Z początku były to łatwe do ominięcia okna informujące o blokadzie dostępu, ale dziś utrudnienia przybrały nową formę i skutecznie uniemożliwiają oglądanie filmów. Dotyczy to oczywiście użytkowników korzystających z adblockerów. Problem w tym, że YouTube blokuje także tych, którzy oglądają reklamy. Sprawdźmy, w czym rzecz.

None
10.10.2023 16:20 Google chce upłynnić ruch w miastach i pozbyć sie korków – pilotażowy program ograniczył ich liczbę o 30%

Przyjemne z pożytecznym – tak można określić inicjatywę Project Green Light zainicjowaną przez Google. Dzięki danym z Map Google i pracy naukowców Google Research udało się opracować nowe mechanizmy zarządzania miejską sygnalizacją świetlną w taki sposób, aby jednocześnie zmniejszyć liczbę korków i ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Są już pierwsze efekty!

None
04.10.2023 15:46 Bezprecedensowa krytyka działań Google. Szef Microsoftu zaskakuje w największej rozprawie antymonopolowej od lat

W Waszyngtonie przed Departamentem Sprawiedliwości stanął Satya Nadella, CEO Microsoftu, który występuje w roli świadka w kolejnym z kolei procesie antymonopolowej, w którym oskarżane jest Google. Jego wypowiedzi rzuciły nowe światło na rynek najważniejszego według niego rodzaju oprogramowania, czyli wyszukiwarek internetowych. 

None
27.09.2023 09:11 Google zamyka kolejną popularną aplikację. Setki milionów użytkowników czekają przenosiny

Google nietypowo postanowiło uczcić ćwierćwiecze swojej najważniejszej usługi. Zgadza się, wyszukiwarka Google obchodzi właśnie 25. urodziny. Zamiast jednak prezentacji nowych funkcji czy odświeżenia interfejsu, Google zdecydowało się na… ogłoszenie końca innej swojej usługi. 

GPS w samochodzie
21.09.2023 14:53 Zginął, bo ślepo uwierzył nawigacji i wjechał na zawalony most. Rodzina pozwała Google

Śmierć kierowcy ślepo zawierzającemu systemowi GPS dowodzi, że zasada ograniczonego zaufania na drodze nie powinna dotyczyć tylko innych użytkowników ruchu, ale także nowoczesnego sprzętu elektronicznego. Jak zginął Philip Paxson i o co dokładnie jego pogrążona w żałobie rodzina oskarżyła Google? To historia, która mogła przydarzyć się każdemu.

  • 1
  • 2