Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > InPost wprowadza nową usługę. Od teraz będzie można wysłać nawet list
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 13.03.2024 14:09

InPost wprowadza nową usługę. Od teraz będzie można wysłać nawet list

Paczkomat firmy Inpost.
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Poczta tradycyjna odchodzi w zapomnienie, ustępując miejsca nowym, innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie wysyłki przesyłek. Od lat cieszące się popularnością paczkomaty InPost stawiają kolejny krok naprzód, oferując klientom możliwość wysyłania nie tylko paczek, ale również listów. Jak ta zmiana wpłynie na rynek usług pocztowych?

InPost wprowadza nowe rozwiązanie. Wysyła listów będzie dziecinnie prosta

Polacy coraz bardziej korzystają z usług paczkomatów InPost, co potwierdzają imponujące statystyki - w zeszłym roku działało ich już prawie 21 tysięcy w całym kraju. Spółka stale rozwija swoje usługi, co przyczynia się do zdobycia szerokiej grupy klientów. Teraz InPost idzie o krok dalej, oferując możliwość nadawania listów za pośrednictwem swoich paczkomatów.

Lidl wyprzedaje konkurenta Thermomiksa za grosze. Jest jeden warunek Lidl ze specjalną ofertą. Tania elektronika znów kusi

Mini paczki - nowa funkcja w InPost

InPost wprowadza nową opcję dla swoich klientów - Mini paczki, które stanowią alternatywę dla klasycznych przesyłek listowych. Dotychczas paczkomaty umożliwiały nadawanie paczek w różnych rozmiarach, jednak dla drobnych przedmiotów klient musiał korzystać z usług Poczty Polskiej. Teraz, dzięki Mini paczkomatom, można również wysyłać listy i drobne przedmioty za korzystną cenę.

Najnowsza usługa InPostu, Mini paczka, kosztuje od 11,99 zł za nadanie do innego paczkomatu, a od 14,99 zł za dostawę bezpośrednio do domu odbiorcy. Przesyłki mają dotrzeć do adresata już następnego dnia, a wymiary paczki są ograniczone do 4 x 23 x 40 cm, przy wadze maksymalnej 3 kg.

ZOBACZ TAKŻE: Jak zadbać o czystość swojego smartfona? Nie popełniaj tego błędu

Konkurencja dla Poczty Polskiej?

Porównując nową ofertę InPostu z usługami Poczty Polskiej, widać, że Mini paczki mogą stanowić konkurencję dla tradycyjnych listów. Wysłanie listu poleconego priorytetowego o maksymalnej wadze 2 kg w Poczcie Polskiej kosztuje 18,30 zł, podczas gdy Mini paczka InPostu zaczyna się od 11,99 zł. Dodatkowo, InPost zapewnia dostawę na następny dzień, co może być atrakcyjne dla klientów, którzy cenią sobie szybkość i wygodę.