Tech.BiznesINFO.pl > Warto Wiedzieć

Warto Wiedzieć

lodówka
05.11.2023 10:33 Ten trik z banknotem i lodówką jest niezawodny. Warto go znać, można sporo zaoszczędzić

Koszty, jakie ponosimy za korzystanie z energii elektrycznej, nieustannie rosną. Wszystko wskazuje na to, że ceny prądu w 2024 r. znów drastycznie podskoczą. Dobrze jest znać różne sposoby, które nieco pomogą odciążyć domowy budżet i uchronią przed gigantycznymi rachunkami. Jeden z nich to trik z banknotem i lodówką.

pralka
04.11.2023 11:16 Niewiele osób wie o tej ukrytej funkcji pralki. Pomoże zaoszczędzić czas i pieniądze

Wiele urządzeń wyposażonych jest w ukryte funkcje, które pomagają jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał sprzętu. Mogą to być odpowiednie kombinacje przycisków, wpisanie kodu, a niekiedy po prostu odpowiednie posłużenie się urządzeniem w inny sposób. Warto wiedzieć o takich trikach.

telefon
02.11.2023 22:32 Masz taki telefon? Koniecznie włącz w nim tę opcję, nie każdy o niej wie

Często zdarza się, że różne przedmioty codziennego użytku mają ukryte opcje, o których nawet nie wiemy, a które warto uruchomić, by korzystać z dodatkowych udogodnień. Różne takie możliwości posiadają na przykład smartfony. W aparatach jednego z popularnych producentów można włączyć coś bardzo przydatnego.

dowód osobisty
02.11.2023 17:08 Miliony Polaków mają taki dowód osobisty. Mało kto wie o jego przydatnych funkcjach

Dowód osobisty to powszechnie używany w Polsce dokument, który przydaje się choćby do potwierdzania tożsamości, zawierania umów, głosowania, etc. Wiele osób nie ma pojęcia, że mając odpowiedni dowód, można korzystać z wielu dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji. O tym warto wiedzieć.

płatność kartą
01.11.2023 13:19 Przydatna funkcja kart płatniczych. Mało kto wie o istnieniu tej opcji

Płatności bezgotówkowe są niezwykle popularną formą uiszczania należności. Jednym ze sposobów na takie regulowanie opłat jest korzystanie z karty. Wielu klientów nie ma pojęcia, że nie wykorzystuje w pełni możliwości, jakie ona oferuje. Oto przydatna funkcja karty płatniczej.

dworzec
25.10.2023 14:35 Zmiana czasu a kursowanie pociągów, co trzeba wiedzieć? Uwaga, jest ważny komunikat PKP

W nocy z soboty na niedzielę (28-29 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wydarzenie to okupione jest nie tylko koniecznością przestawienia zegarków analogowych i dostosowania się do innego trybu funkcjonowania. Ma też wpływ np. na rozkład jazdy pociągów. PKP wystosowało na ten temat istotny komunikat. Lepiej to wiedzieć przed podróżą.

leki
13.10.2023 11:17 Popularny lek pilnie wycofany z aptek. Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega, jest komunikat

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z aptek w całym kraju popularnego leku. Nie wolno go przyjmować. W komunikacie GIF przekazano informacje o istotnych nieprawidłowościach.

samolot
25.09.2023 12:38 Wysoka grzywna na lotnisku za niedopełnienie jednej rzeczy. To może spotkać każdego

“Gdybym tylko wiedziała”, podsumowała kobieta, opisując, co jej się przytrafiło podczas jednej z wypraw. Blogerka podróżnicza znana jako Skywardsfreak została ukarana wysoką grzywną za swoją niewiedzę. Sytuacja miała miejsce na lotnisku, a influencerka postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami, aby przestrzec innych podróżujących. Taki wypadek może się bowiem przydarzyć każdemu.

telefon
19.09.2023 10:19 Korzystasz z takich aplikacji? Lepiej je usuń, generują spore problemy

Wypłynęła lista 20. najbardziej obciążających telefon aplikacji. Okazuje się, że ulubione apki milionów osób mogą być źródłem problemów ze smartfonem. Lepiej sprawdź, czy je masz i rozważ ich odinstalowanie.

bagaże
18.09.2023 09:06 Uważaj na zakaz podróży z takim typem bagażu. Stosuje go coraz więcej przewoźników

Każdy, kto korzysta z usług linii lotniczych, raczej zdaje sobie sprawę, że mają one różne wymagania co do przewożonych walizek i plecaków. Teraz wiele osób podróżujących samolotem może mieć z tym nowy problem. Popularni przewoźnicy ustanowili bowiem zakaz zabierania ze sobą konkretnego rodzaju bagażu.

telefon
16.09.2023 14:29 Tak zapłacisz bez podawania swoich danych osobowych. Ułatwienie w zakupach przez internet

Osoby, które chcą lepiej kontrolować swoje finanse, mogą rozważyć skorzystanie z oferty, jaką proponuje Paysafecard. Używanie karty przedpłaconej, na której jest zakodowana tylko określona kwota, przez co nie można jej zadłużyć, może pomóc w bardziej wydajnym gospodarowaniu budżetem. Atutem jest też brak konieczności podawania wrażliwych danych, co uniemożliwia hakerom — tak częste w dzisiejszych czasach — wykradanie tych informacji. Objaśniamy plusy i minusy korzystania z takiej formy płatności.