Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Kanał Sejmu na YouTube okazał się hitem. Bije rekordy popularności
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 23.11.2023 21:53

Kanał Sejmu na YouTube okazał się hitem. Bije rekordy popularności

Szymon Hołownia
Screen Youtube/Sejm RP

Od momentu rozpoczęcia obrad nowej kadencji Sejmu, ogromną i dość niespodziewaną popularnością cieszą się transmisje z obrad prowadzone na YouTube. Kanał Sejmu zdobył na tyle dużo widzów, że może ubiegać się o trofeum dla najbardziej popularnych youtuberów. 

Kanał Sejm RP z ogromną popularnością

Tzw. srebrny przycisk to nagroda, o jaką wnioskować właściciele kanałów na YouTube subskrybowanych przez co najmniej 100 tys. użytkowników. Tę granicę kanał Sejm RP przekroczył już dawno i dziś subskrybuje go ponad 160 tys. widzów.

Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się pojedyncze materiały. Na przykład dzisiejszą konferencję prasową Marszałka Sejmu, Szymona Hołowni, obejrzało dotychczas, po 6 godzinach od transmisji, 283 tys. użytkowników. Z kolei transmisję z wczorajszego posiedzenia Sejmu obejrzało już 690 tys. widzów.

Firma chroniąca infrastrukturę krytyczną Polski zaatakowana. Napastnicy grożą publikacją wrażliwych danych

Sejm sięgnie po złoty przycisk YouTube?

Wróćmy jednak do konferencji Szymona Hołowni, gdyż poruszony został podczas niej właśnie temat niebywałego zainteresowania Polaków tym, co dzieje się w Sejmie. Dziennikarze zapytali nawet o to, czy jako Marszałek Sejmu ma zamiar ubiegać się o srebrny przycisk.

Marszałek odpowiedział, że już wcześniej występował w programie nagrodzonym tą nagrodom, nawiązując tym samym do swojej telewizyjnej przeszłości. Nie brakuje głosów, że popularność oficjalnego kanału Sejmu rośnie w takim tempie, że wkrótce będzie można wnioskować o wydanie nagrody złotego przycisku, który otrzymuje się po przekroczeniu granicy miliona subskrybentów.

Kolejne obrady już 28 i 29 listopada

Podczas konferencji Marszałek zaprosił youtube’ową społeczność do oglądania obrad Sejmu 28 i 29 listopada.  Będą wówczas procedowane m.in. ustawy w sprawie publicznego finansowania in-vitro oraz powołania komisji śledczych, które mają zbadać legalność działań polityków sprawujących władzę w poprzedniej kadencji Sejmu.

Warto dodać, że YouTube nie będzie jedynym sposobem, aby śledzić sejmowe wydarzenia. Już podczas mowy inaugurującej kadencję nowego marszałka Szymon Hołownia zapowiedział, że uruchomiony zostanie podcast, dzięki któremu obywatele będą mogli zapoznać się z działalnością Sejmu.