Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Kolejna awaria i kompromitacja TVP Sport. Kibice nie mogli oglądać meczu
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 21.06.2024 19:47

Kolejna awaria i kompromitacja TVP Sport. Kibice nie mogli oglądać meczu

tvp sport
fot. TVP Sport, YouTube

Nerwy kibiców piłkarskich, którzy mecz Polska – Austria rozgrywany w ramach Euro 2004, postanowili oglądać w internecie na stronie TVP Sport lub w aplikacji, ponownie zostały wystawione na poważną próbę. Zaraz po starcie spotkania wystąpiła awaria, która uniemożliwiła oglądanie meczu. 

Poważne problemy z transmisją na stronie i w aplikacji TVP Sport

To nie pierwszy taki incydent podczas trwających mistrzostw Europy w piłce nożnej. Przed kilkoma dniami podczas pierwszego spotkania Polaków na niemieckich arenach, doszło do podobnej sytuacji. Jak się później okazało, podczas meczu Polska – Holandia, hakerzy zaatakowali serwery TVP inicjując atak typu DDoS (Distributed Denial of Service). 

Czy ładowarka podpięta stale do gniazdka jest droga? Sprawdzamy co pobiera najwięcej prądu

Kibicie informowali o awarii

W mediach społecznościowych kibice donosili, że problemy dotyczyły wszystkich platform telewizji publicznej – występowały zarówno na stronie TVP Sport, jak i w aplikacji. Jednocześnie w tradycyjnej telewizji awaria nie występowała, podobnie na przykład w platformie WP Pilot. 

Problem rozwiązany?

W drugiej połowie spotkania problem z oglądaniem meczu już nie występuje. Zmagania Polaków z Austriakami można oglądać bezpłatnie na stronie TVP Sport oraz w aplikacji TVP Sport w urządzeniach przenośnych oraz na smart TV.