Tvp

TVP logo
18.02.2024 15:04 Rewolucja w TVP. Mniej kanałów i brak abonamentu RTV

Kolejna wielka zmiana szykuje się w Telewizji Polskiej. W TVP ma być mniej kanałów, ale też mniej reklam. Zmieni się również sposób finansowania mediów publicznych, już nie dzięki abonamentowi RTV.

Danuta Holecka
07.01.2024 21:08 Reklamodawcy uciekają z Telewizji Republika. Posypią się kary?

Chaos wokół telewizji publicznej znajduje swoje liczne konsekwencje także poza jej antenami. Z Telewizji Republika, która zapewniła miękkie lądowaniom zwolnionym pracownikom TVP, masowo odchodzą reklamodawcy oburzeni emitowanymi tam treściami. Zaskakującą rolę zaczął odgrywać w tym zamieszaniu Polsat.

telewizor
02.01.2024 22:43 Znana stacja telewizyjna znika z anteny. Dostawca podjął decyzję

Nawet niewielkie modyfikacji oferty mogą sprawić, że umowę z usługodawcą telewizyjnym można bez żadnych konsekwencji. Pojawiły się informacje o zmianach wprowadzonych przez jednego z nich, co warto zweryfikować.

telewizja polska
02.01.2024 18:51 Abonament RTV. US zajął ponad 20 mln złotych z wynagrodzeń i emerytur

Z roku na rok ma się zmniejszać liczba osób opłacających abonament RTV. Choć w bieżących okolicznościach, gdy media publiczne zostały postawione w stan likwidacji oraz planowane są zmiany w strukturze ich finansowania, sens uiszczania opłat może być kwestionowany, to jednak dla urzędu obowiązek jest oczywisty. Poskutkowało to licznymi zajęciami emerytur i wynagrodzeń.

telewizor
31.12.2023 10:05 Niedostępność TVP3 i TVP Info – czy pozwala na zerwanie umowy z dostawcą telewizji?

Zmiany zaprowadzone w mediach publicznych, jak wyłączenie części stacji oraz postawienie ich w stan likwidacji, rodzi niepewność nie tylko ze względu na dalsze finansowanie publicznych telewizji i radia, ale też bezpośrednio dla samych widzów. Jednym z nich jest brak dostępności niektórych stacji, mimo że dostęp do nich jest opłacany.

telewizja
28.12.2023 21:53 Media publiczne w stanie likwidacji. Co z obowiązkiem opłacania abonamentu RTV?

Polityczna walka o wpływy w mediach publicznych w związku z decyzją ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza o postawieniu spółek w stan likwidacji może znaleźć konsekwencje także dla naszych portfeli. Wątpliwości zaczyna budzić zwłaszcza kwestia abonamentu RTV.

telewizor
26.12.2023 10:13 Fiskus wchodzi na konta. Przez abonament RTV znikają emerytury i pensje

W tle toczącej się walki politycznej o media publiczne działają urzędy skarbowe w całej Polsce i zajmują pieniądze abonentów RTV, którzy nie dopełnili swoich obowiązków. Na rzecz nieopłaconego abonamentu radiowo-telewizyjny zajmowane są m.in. emerytury i renty.

telewizja polska
20.12.2023 12:33 Z ostatniej chwili: Polacy włączyli telewizory i oniemieli. Niebywałe, co stało się w TVP

Są już pierwsze konsekwencje wczorajszej uchwały Sejmu wzywającej organy państwowe do zmian w mediach publicznych. W tej chwili nie ma możliwości oglądania stacji telewizyjnej TVP Info, wyłączony został także jej portal.

telewizor-pilot-mieszkanie
17.12.2023 15:35 Mogą wystąpić problemy z odbiorem telewizji. Podano, gdzie i kiedy się zacznie

Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszym etapie migracji trzeciego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej na standard DVB-T2/HEVC. Objął on województwa położone w zachodniej części Polski. Natomiast jutro w nocy nowy standard nadawania zostanie wprowadzony na wschodzie kraju – przypomina specjalistyczny portal wirtualnemedia.pl. Co to oznacza?

telewizja polska
15.12.2023 14:46 Zamiast abonamentu RTV, wejdzie nowa opłata. Wiadomo już, jak będzie pobierana

Potwierdzają się doniesienia o planach całkowitej likwidacji abonamentu RTV. Zamiast opłat za zarejestrowane odbiorniki, płacić będą wszyscy. Ma to wyeliminować problemy z egzekwowaniem abonamentu, ale też obniżyć koszty ponoszone przez obywateli.

telewizja
14.12.2023 13:55 Zaczęło się. Część kanałów cyfrowej telewizji naziemnej przestaje działać

Rozpoczął się pierwszy etap migracji trzeciego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej na standard DVB-T2/HEVC. Posiadacze nowszych telewizorów i dekoderów nie odczują większych zmian, ale w przypadku starszych urządzeń skończy się to utratą dostępu do części kanałów TVP.

telewizor
03.12.2023 12:57 Nowy standard telewizji, zniknie część kanałów – co robić, by zachować dostęp?

Nadchodzą zmiany w nadawaniu cyfrowej telewizji naziemnej. Dla części widzów mogą być one szczególnie dotkliwe, gdyż mogą oni całkowicie stracić dostęp do niektórych stacji. Jak przygotować się do nadchodzących zmian, by móc nadal oglądać telewizję?

telewizja polska
15.11.2023 13:52 Gruntowne zmiany w TVP. Z telewizji publicznej mogą zniknąć reklamy

Od dłuższego czasu trwa dyskusja, jakie zmiany powinny zajść w TVP po uformowaniu się nowego rządu. Jeszcze przed wyborami na tapecie była cała gama opcji, nawet tych najbardziej radykalnych, które miałyby poskutkować likwidacją telewizji publicznej w dotychczasowym kształcie. Zwyciężyć może jednak inna opcja.

kobieta
05.11.2023 13:31 Elżbieta Jaworowicz zwróciła się z apelem do widzów TVP. Mówi o oszustwie

Elżbieta Jaworowicz, znana z programu “Sprawa dla reportera”, zwróciła się na antenie TVP do widzów z ważnym apelem. Opowiedziała o oszustwie, w jakie została zamieszana. To ważna przestroga nie tylko dla oglądających stację, ale i dla każdego Polaka, który korzysta z internetu.

Jarosław Jakimowicz
20.10.2023 19:10 Jarosław Jakimowicz stracił kolejny kontrakt. Teraz założył własny kanał na YouTube

Jarosław Jakimowicz od jakiegoś czasu boryka się ze sporymi problemami. Najpierw dotknęło go zwolnienie z TVP, a następnie nie wypalił kolejny projekt, w który się zaangażował. Celebryta zniknął z większości mediów, ale nie daje za wygraną.

tvp
06.10.2023 13:35 Telewizja Polska poddana kontroli. NIK publikuje krytyczny raport o TVP

Na ocenę działalności Telewizji Polskiej SA wpłynęło stwierdzenie przez kontrolerów różnego rodzaju nieprawidłowości. Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia złudzeń. Eksperci mówią o “Bizancjum za publiczne pieniądze”.

telewizor
30.09.2023 20:41 Zmiany w TVP, decyzja już zapadła. Jest konkretny powód

Widzowie Telewizji Polskiej mogą się zdziwić, ponieważ stacja zdecydowała się na wprowadzenie konkretnych zmian. Zgodnie z ustaleniami mediów, powodem takiego kroku nadawcy są zbliżające się wybory.

Jakimowicz
19.07.2023 10:48 Jarosław Jakimowicz zwolniony z TVP. Wśród powodów "trudny charakter" aktora i prezentera

Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy z Jarosławem Jakimowiczem. W tle skargi składane na aktora przez współpracowników.