Tvp

Pilot i telewizor
13.06.2024 12:52 TVP zmienia standard przed Euro 2024. Kibice mają trzy opcje

Już jutro o 21 rozpocznie się inauguracyjny mecz Euro 2024. Niestety w tym roku nie ma możliwości oglądania rozgrywek w 4K, niemniej Telewizja Polska zapewni obsługę nowego standardu nadawania dźwięku. Decyzja o jego wyborze będzie należeć do widzów.

Telewizor
07.06.2024 10:06 Nowa opłata ma zastąpić abonament RTV. Wiadomo już, ile ma wynosić

Postulaty likwidacji abonamentu RTV słyszymy już od lat. Wiele osób wskazuje, że opłata jest anachroniczna i nie przystaje do obecnej rzeczywistości. Dotychczas jednak żaden rząd nie zdecydował się na taki krok. Tym razem ma być inaczej.

Poczta Polska
04.06.2024 16:37 Poczta Polska wysyła upomnienia. Nie zapłacisz, zabiorą z pensji lub emerytury

Tylko ok. 34 proc. zobowiązanych do tego osób opłaca abonament RTV. Niesłusznie jest jednak twierdzić, że za zaległości nic nam nie grozi. Urząd Skarbowy dysponuje licznymi, skutecznymi narzędziami egzekwowania zaległych opłat. Poczta Polska w 2023 roku wysłała ponad 100 tys. upomnień, na które jednak odpowiedziała zaledwie 1/3 osób. Pozostali mogą mieć potrącone pieniądze z pensji lub emerytury.

telewizja
28.05.2024 13:47 Płacisz abonament RTV? Jesteś w zdecydowanej mniejszości

Sprawozdania z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za rok 2023 wykazały, że abonament RTV jest egzekwowany tylko 34,7 proc. Co więcej, skuteczność z roku na rok spada. Mimo to dyskusje o zmianach w finansowaniu mediów publicznych przycichły, a abonament będzie najpewniej pobierany także w 2025 r. 

tvp
25.05.2024 13:51 Rząd przeznaczy 3,5 mld zł na TVP i PR. Co z końcem abonamentu RTV?

Miały być zmiany w finansowaniu mediów publicznych i zniesienie abonamentu RTV, będzie 3,5 mld złotych dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Takich nakładów z budżetu państwa będzie do końca roku wymagać misja realizowana przez media publiczne. Czy oczekiwane zmiany w ogóle nadejdą?

telewizor
18.05.2024 18:14 Nie płacisz abonamentu RTV? Grozi ci surowa kara, w akcji US

Tylko nieco ponad jedna trzecia zobowiązanych do opłacania abonamentu RTV rzeczywiście go uiszcza. Nie oznacza to jednak, że państwo nie dysponuje narzędziami pozwalającymi na wyegzekwowanie zaległych opłat czy nakładanie kar. Znamy już dane urzędu skarbowego w tym obszarze za pierwszy kwartał br.

telewizja polska
07.05.2024 20:24 TVP likwiduje kanały. Wiadomo, które stacje znikną z oferty

Oferta kanałów Telewizji Polskiej wkrótce znacznie się zmniejszy. Według dokumentu Karty Powinności na lata 2025-2029 zlikwidowanych zostanie aż 7 stacji, przede wszystkim tych o najmniejszej oglądalności. Można jednak spodziewać się także powrotu - znów emitowany będzie kanał TVP 4K.

tvp
24.04.2024 22:53 Co dalej z abonamentem RTV? Czołowi politycy rezygnują

O tym, że rząd Donalda Tuska planuje znieść abonament RTV, wiadomo było jeszcze przed jego zaprzysiężeniem. Mimo to, choć poznaliśmy wiele wizji zmian, to wciąż nie wypracowano żadnej solidnej, udokumentowanej  i jednolitej propozycji. Zanim do tego dojdzie, możemy się spodziewać rezygnacji ze stanowisk kluczowych osób decyzyjnych w tej sprawie.

telewizor
19.04.2024 16:59 Ukochany serial Polaków wraca na antenę TVP. Wielu na to czekało

Po czterech latach przerwy od ostatniego odcinka kultowego serialu “Rodzinka.pl” fani mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Nieoczekiwanie dla wielu, produkcja powraca na antenę TVP, a prace nad nowymi odcinkami już się rozpoczęły.

telewizor
15.04.2024 22:39 Likwidacja abonamentu RTV. Opłata audiowizualna jednak do kosza?

Pojawiły się nowe doniesienia na temat planów zmiany modelu finansowania mediów publicznych. Te zakładają m.in. likwidację abonamentu RTV. Rozważana jest opłata audiowizualna, jednak pojawia się wokół niej coraz więcej wątpliwości. Nie wyklucza się rozwiązania łączącego różne źródła finansowania.

telewizor
08.04.2024 16:22 Abonament RTV po zmianach. Wiadomo, kto nie zapłaci

Mimo że dyskusja na temat zmian w modelu finansowania mediów publicznych toczy się od wielu miesięcy, to wciąż poruszamy się w raczej w sferze pomysłów i koncepcji, niż konkretnych projektów ustaw. Wiele wskazuje na to, że zamiast abonamentu RTV zostanie wprowadzona opłata audiowizualna. Dziś wiemy już o niej więcej.

telewizja
02.04.2024 19:10 Koniec abonamentu RTV. Zamiast tego każdy zapłaci ponad 100 zł

Wiele wskazuje na to, że już od 2025 r. zniesiony zostanie abonament RTV. Większość pomysłów na zmiany w modelu finansowania mediów publicznych zakłada zastąpienie go opłatą audiowizualną pobieraną przy rozliczeniu PIT-u lub CIT-u. Nowe doniesienia dotyczą jednak kwoty opłat, które okazują się znacznie wyższe, niż pierwotnie zakładano.

telewizor
21.03.2024 14:39 Nowa opłata zamiast abonamentu RTV. Fiskus pobierze pieniądze z konta?

Lada moment minie 100 dni rządów koalicji 15 października, niemniej zmiany model finansowania mediów publicznych nie nabrały kształtu. Pomysł na opłatę audiowizualną jest wciąż raczej pomysłem, niż projektem ustawy. Jego elementem jest przeniesienie obowiązku pobierania opłat z Poczty Polskiej na urzędy skarbowe.

TVP
12.03.2024 11:47 TVP przeznaczyło na niego 35 mln zł. Ogromna porażka odbija się echem

Jedną z inicjatyw poprzednich władz Telewizji Polskiej było uruchomienie portalu adresowanego do młodych, przede wszystkim do pokolenia Z. W SwipeTo zainwestowano krocie, mimo że już w poprzedniej kadencji było wiadomo, że  portal, delikatnie mówiąc, nie wzbudził zainteresowania. Dziś znamy już jego dalsze losy.

TVP logo
18.02.2024 15:04 Rewolucja w TVP. Mniej kanałów i brak abonamentu RTV

Kolejna wielka zmiana szykuje się w Telewizji Polskiej. W TVP ma być mniej kanałów, ale też mniej reklam. Zmieni się również sposób finansowania mediów publicznych, już nie dzięki abonamentowi RTV.

Danuta Holecka
07.01.2024 21:08 Reklamodawcy uciekają z Telewizji Republika. Posypią się kary?

Chaos wokół telewizji publicznej znajduje swoje liczne konsekwencje także poza jej antenami. Z Telewizji Republika, która zapewniła miękkie lądowaniom zwolnionym pracownikom TVP, masowo odchodzą reklamodawcy oburzeni emitowanymi tam treściami. Zaskakującą rolę zaczął odgrywać w tym zamieszaniu Polsat.

telewizor
02.01.2024 22:43 Znana stacja telewizyjna znika z anteny. Dostawca podjął decyzję

Nawet niewielkie modyfikacji oferty mogą sprawić, że umowę z usługodawcą telewizyjnym można bez żadnych konsekwencji. Pojawiły się informacje o zmianach wprowadzonych przez jednego z nich, co warto zweryfikować.

telewizja polska
02.01.2024 18:51 Abonament RTV. US zajął ponad 20 mln złotych z wynagrodzeń i emerytur

Z roku na rok ma się zmniejszać liczba osób opłacających abonament RTV. Choć w bieżących okolicznościach, gdy media publiczne zostały postawione w stan likwidacji oraz planowane są zmiany w strukturze ich finansowania, sens uiszczania opłat może być kwestionowany, to jednak dla urzędu obowiązek jest oczywisty. Poskutkowało to licznymi zajęciami emerytur i wynagrodzeń.

telewizor
31.12.2023 10:05 Niedostępność TVP3 i TVP Info – czy pozwala na zerwanie umowy z dostawcą telewizji?

Zmiany zaprowadzone w mediach publicznych, jak wyłączenie części stacji oraz postawienie ich w stan likwidacji, rodzi niepewność nie tylko ze względu na dalsze finansowanie publicznych telewizji i radia, ale też bezpośrednio dla samych widzów. Jednym z nich jest brak dostępności niektórych stacji, mimo że dostęp do nich jest opłacany.

telewizja
28.12.2023 21:53 Media publiczne w stanie likwidacji. Co z obowiązkiem opłacania abonamentu RTV?

Polityczna walka o wpływy w mediach publicznych w związku z decyzją ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza o postawieniu spółek w stan likwidacji może znaleźć konsekwencje także dla naszych portfeli. Wątpliwości zaczyna budzić zwłaszcza kwestia abonamentu RTV.

telewizor
26.12.2023 10:13 Fiskus wchodzi na konta. Przez abonament RTV znikają emerytury i pensje

W tle toczącej się walki politycznej o media publiczne działają urzędy skarbowe w całej Polsce i zajmują pieniądze abonentów RTV, którzy nie dopełnili swoich obowiązków. Na rzecz nieopłaconego abonamentu radiowo-telewizyjny zajmowane są m.in. emerytury i renty.

telewizja polska
20.12.2023 12:33 Z ostatniej chwili: Polacy włączyli telewizory i oniemieli. Niebywałe, co stało się w TVP

Są już pierwsze konsekwencje wczorajszej uchwały Sejmu wzywającej organy państwowe do zmian w mediach publicznych. W tej chwili nie ma możliwości oglądania stacji telewizyjnej TVP Info, wyłączony został także jej portal.

telewizor-pilot-mieszkanie
17.12.2023 15:35 Mogą wystąpić problemy z odbiorem telewizji. Podano, gdzie i kiedy się zacznie

Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszym etapie migracji trzeciego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej na standard DVB-T2/HEVC. Objął on województwa położone w zachodniej części Polski. Natomiast jutro w nocy nowy standard nadawania zostanie wprowadzony na wschodzie kraju – przypomina specjalistyczny portal wirtualnemedia.pl. Co to oznacza?

telewizja polska
15.12.2023 14:46 Zamiast abonamentu RTV, wejdzie nowa opłata. Wiadomo już, jak będzie pobierana

Potwierdzają się doniesienia o planach całkowitej likwidacji abonamentu RTV. Zamiast opłat za zarejestrowane odbiorniki, płacić będą wszyscy. Ma to wyeliminować problemy z egzekwowaniem abonamentu, ale też obniżyć koszty ponoszone przez obywateli.

telewizja
14.12.2023 13:55 Zaczęło się. Część kanałów cyfrowej telewizji naziemnej przestaje działać

Rozpoczął się pierwszy etap migracji trzeciego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej na standard DVB-T2/HEVC. Posiadacze nowszych telewizorów i dekoderów nie odczują większych zmian, ale w przypadku starszych urządzeń skończy się to utratą dostępu do części kanałów TVP.

telewizor
03.12.2023 12:57 Nowy standard telewizji, zniknie część kanałów – co robić, by zachować dostęp?

Nadchodzą zmiany w nadawaniu cyfrowej telewizji naziemnej. Dla części widzów mogą być one szczególnie dotkliwe, gdyż mogą oni całkowicie stracić dostęp do niektórych stacji. Jak przygotować się do nadchodzących zmian, by móc nadal oglądać telewizję?

telewizja polska
15.11.2023 13:52 Gruntowne zmiany w TVP. Z telewizji publicznej mogą zniknąć reklamy

Od dłuższego czasu trwa dyskusja, jakie zmiany powinny zajść w TVP po uformowaniu się nowego rządu. Jeszcze przed wyborami na tapecie była cała gama opcji, nawet tych najbardziej radykalnych, które miałyby poskutkować likwidacją telewizji publicznej w dotychczasowym kształcie. Zwyciężyć może jednak inna opcja.

kobieta
05.11.2023 13:31 Elżbieta Jaworowicz zwróciła się z apelem do widzów TVP. Mówi o oszustwie

Elżbieta Jaworowicz, znana z programu “Sprawa dla reportera”, zwróciła się na antenie TVP do widzów z ważnym apelem. Opowiedziała o oszustwie, w jakie została zamieszana. To ważna przestroga nie tylko dla oglądających stację, ale i dla każdego Polaka, który korzysta z internetu.

  • 1
  • 2