Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Konkurencja dla Thermomiksa od Xiaomi. Smart Cooking Robot już Polsce
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 04.03.2024 15:07

Konkurencja dla Thermomiksa od Xiaomi. Smart Cooking Robot już Polsce

Thermomix
Fot. East News, IMAGO/Michael Bihlmayer

Zaawansowane roboty kuchenne jak Theromix czy urządzenia firmy Mounsieur Cuisine podbiły serca Polaków. Podobnie jak smartfony i liczne urządzenia innych klas dostarczane na rynek przez Xiaomi. Teraz do sprzedaży trafia połączenie – Xiaomi Smart Cooking Robot można już kupić w Polsce.

Rywal Thermomiksa ma aż 35 funkcji i ponad 200 przepisów

Jak informuje serwis instalki.pl, Xiaomi rzuciło rękawicę firmie Vowerk sprzedającej Thermomix czy wspomnianej Mounsieur Cuisine. Xiaomi Smart Cooking Robot to równie zaawansowany robot kuchenny, w którym można przygotowywać posiłki. Dostępnych jest aż 35 funkcji.

Xiaomi Smart Cooking Robot może m.in. myć, smażyć, gotować na parze, mielić, siekać, wyciskać, ugniatać. Te i inne funkcje można wykorzystywać np. do ubijania śmietany, przygotowania posiłków dla dzieci, kruszenia lodu, mielenia do postaci sypkiej, przygotowania emulsji. Długo by wymieniać, niemniej jedno jest pewne – pod względem funkcjonalności urządzenie Xiaomi w niczym nie ustępuje konkurencji.

Zamiana czasu na letni. Te urządzenia same zmienią godzinę

Parametry robota kuchennego Xiaomi

Na pamięci urządzenia zapisano przepisy na ponad 200 posiłków z całego świata, które mają odznaczać się zróżnicowaniem i najwyższą jakością. Od strony technicznej robot Xiaomi dysponuje 1700-watowym silnikiem działającym w zakresie od 40 do 12 tys. obrotów na minutę.

Całość wykonana jest ze stali nierdzewnej, robot jest obsługiwany za pomocą 8-calowego ekranu dotykowego. Pojemniki są ogrzewane z wielu stron, zaś maksymalna temperatura, jaką można uzyskać w robocie, wynosi 180 stopni Celsjusza. Możliwe jest jednoczesne przygotowywanie aż trzech dań trzech dań i jednej zupy. 

Cena Xiaomi Smart Cooking Robot

Jak przystało na urządzenia Xiaomi, robota można podłączyć do ekosystemu urządzeń automatyki domowej i częściowo może być obsługiwany zdalnie dzięki umieszczeniu w urządzeniu koprocesora IoT. Cena Xiaomi Smart Cooking Robot w zestawie z licznymi akcesoriami wynosi w Polsce 3599 zł.

Źródło: instalki.pl