Tech.BiznesINFO.pl > Elektronika

Elektronika

Bateria
14.07.2024 22:52 Telefon za szybko się rozładowuje? W ten sposób wydłużysz pracę baterii

Smartfony są nieodłącznymi towarzyszami ludzi. Tym bardziej irytować może sytuacja, kiedy dzień zbliża się do półmetku, a urządzenie, które rano naładowane było ”do pełna”, właśnie rozpaczliwie domaga się dostępu do ładowarki. Radzimy jak wydłużyć działanie telefonu na jednym ładowaniu. 

Stadion Olimpijski w Berlinie
14.07.2024 17:20 Finał EURO 2024. Hiszpania – Anglia: Gdzie oglądać online i w TV?

Przed nami wieczór, na który z niecierpliwością czekają fani piłki nożnej w całej Europie. Ostateczne zwieńczenie trwających rozgrywek o tytuł najlepszej drużyny starego kontynentu. Punktualnie o godzinie 21 zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego w meczu Hiszpania – Anglia. Gdzie oglądać finał EURO 2024? 

Apple
13.07.2024 10:39 iPhone 16 będzie miał długo wyczekiwaną cechę. Wiele osób się ucieszy

Premiery najnowszego smartfonu z nadgryzionym jabłkiem można się spodziewać we wrześniu tego roku. W sieci już teraz pojawiają się jednak doniesienia, które podgrzewają atmosferę wśród miłośników urządzeń od Apple. Te najnowsze dotyczą baterii i są naprawdę optymistyczne. 

Iphone
12.07.2024 12:23 Polacy skarżą się na Apple do UOKiK. Mają dość nierównego traktowania

Polscy użytkownicy produktów Apple mają dość traktowania jak klientów drugiej kategorii. Firma z logiem nadgryzionego jabłka od lat obiecuje mieszkańcom kraju nad Wisłą wprowadzenie asystentki głosowej posługującej się językiem polskim, ale wciąż nic z tych obietnic nie wynika. Czy skarga złożona do UOKiK ma szansę to zmienić? 

Samsung Z Flip 6
11.07.2024 14:29 Premiera Samsunga Galaxy Z Flip 6. Smartfon będzie lepszy i tańszy

Miłośnicy koreańskiego producenta doczekali się premiery najnowszego ”składaka”. Samsung Galaxy Z Flip 6 będzie lepszy i tańszy od poprzedników. Oficjalnego debiutu doczekał się także wyczekiwany smartwatch Galaxy Watch 7 z imponującymi parametrami. Jednocześnie ruszyła przedsprzedaż Galaxy Ringów, tyle, że… nie w Polsce.

Samsung
10.07.2024 10:25 Strajk generalny u technologicznego giganta - takiej sytuacji nie było od ponad 50 lat

Źle się dzieje w koreańskim gigancie. Największy związek zawodowy Samsunga rozpoczął dziś największy protest w całej, 55 letniej historii firmy. ”Ogłaszamy bezterminowy strajk generalny od 10 lipca, po tym jak dowiedzieliśmy się, że kierownictwo nie wykazuje chęci do rozmów” – napisali w oświadczeniu związkowcy. Chodzi o płace, premie i urlopy. Co na to firma?

PKO BP
05.07.2024 10:34 PKO BP ma nową usługę. Skorzystają właściciele nowych samochodów

Bank PKO BP udostępnił swoim klientom najnowszą wersję aplikacji IKO. Z aktualizacji ucieszą się z pewnością kierowcy, którzy otrzymali możliwość płacenia na przykład za parking własnym… samochodem. O ile mają Android Auto. 

Ratunek
02.07.2024 18:31 Ta aplikacja może uratować życie na wakacjach. Zainstalują ją przed wyjazdem

W sytuacji kryzysowej może być ciężko o zachowanie zimnej krwi. Kiedy ktoś natychmiast potrzebuje pomocy, niektórym trudno jest przypomnieć sobie nawet podstawowe numery alarmowe, o innych - na przykład do WOPR-u nie wspominając. Z pomocą przychodzi nowa, darmowa aplikacja na telefony. Opracował ją Polkomtel przy udziale służb ratunkowych. 

dowód osobisty
02.07.2024 16:13 Tajemniczy symbol na dowodzie osobistym. Dzięki niemu sporo zyskasz

Dowody osobiste podlegają co jakiś czas wymianie, a kolejne ich wersje za sprawą wprowadzania nowej funkcjonalności lub wzornictwa, zazwyczaj różnią się od swoich poprzedników. Nowe wersje bywają wyposażone w specjalne funkcje, których dokumenty wyrabiane dawniej nie posiadają. Jednym z takich dodatków jest dodana w 2019 roku warstwa elektroniczna. Dowód osobisty, który ją zawiera łatwo rozpoznać. To tak zwany e-dowód. Swoim właścicielom taki elektroniczny dokument otwiera niejedne drzwi.

Światłowód
01.07.2024 21:17 Nowy rekord prędkości internetu. Wykorzystano technologię z… 1977 roku

Padł nowy rekord prędkości połączenia z siecią. Takim osiągnięciem pochwalił się japoński Instytut Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych. Uzyskanie niesłychanego transferu danych było możliwe dzięki technologii opracowanej w ubiegłym wieku.

AirPods
01.07.2024 17:33 Słuchawki Apple będą miały… kamery. I nie jest to takie głupie

Wiele wskazuje na to, że w przeciągu dwóch lat do produkcji trafią nowe słuchawki AirPods od Apple. Tym, co z pewnością może zdziwić ich przyszłych nabywców, będą zainstalowane w nich kamery. Okazuje się jednak, że będą miały bardzo konkretne zastosowanie i bynajmniej nie chodzi tu o to, żeby ”mieć oczy dookoła głowy”. Przynajmniej… nie do końca. 

airpods
01.07.2024 12:18 Krytyczny błąd w słuchawkach Apple. Ich posiadacze mogą być podsłuchani

Odnaleziono lukę bezpieczeństwa w słuchawkach bezprzewodowych Apple. Pozwala ona postronnym połączyć się ze słuchawkami, które służą jako pluskwa - możliwe jest podsłuchiwanie dźwięków, łącznie z prowadzonymi rozmowami telefonicznymi. Posiadaczom zalecamy natychmiastową aktualizację.

biedronka
01.07.2024 11:11 Powerbank za złotówkę w Biedronce. Wystarczy spełnić prosty warunek

Biedronka uruchomiła atrakcyjną ofertę, dzięki której niezłe powerbanki można nabyć w obniżonych cenach. Przy zakupie jednego drugi, warty ponad 100 zł,  otrzymujemy za złotówkę. Skorzystać można w sklepie internetowym Biedronka Home.

smartfon ładowanie
30.06.2024 22:48 Lepiej usuń te aplikacje. Smartfon będzie działać dłużej

Rosnące zużycie energii przez aplikacje na smartfonach nie idzie w parze z rozwojem wydajności akumulatorów. Dlatego w cenie są wszystkie zabiegi, które mogą wydłużyć czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Można to zrobić na kilka sposobów.

None
22.06.2024 22:43 Ludzie wolą pracować z domu. Nawet kosztem awansu i zarobków

Amerykański gigant z branży komputerowej ma problemy z pracownikami. Konkretnie z tym, żeby zwabić ich z powrotem do pracy w biurach. Wszystko wskazuje na to, że okres pandemiczny zmienił preferencje i oczekiwania ludzi względem work-life balance. Im szybciej pracodawcy to zrozumieją, tym lepiej. 

GPT
22.06.2024 21:47 OpenAI zapowiada wielkie zmiany. ”Niektóre zawody kreatywne mogą zniknąć”

Autorzy ChatGPT zapowiadają przeskok w możliwościach oferowanych przez ich sztuczną inteligencję. Najnowszy model – GPT-5 będzie zdaniem twórców prezentował możliwości zbliżone w określonych sytuacjach do doktora nauk. Jednocześnie już wkrótce niektóre zawody mogą ich zdaniem… zniknąć.

telefon
22.06.2024 19:02 Google testuje sposoby na skradziony telefon. Kiedy wejdą do Polski?

Amerykański gigant rozpoczął testy nowych sposobów, które pomogą użytkownikom telefonów z systemem Android w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia. Chodzi przede wszystkim o ochronę zapisanych w telefonie danych. Sprawdzany system opiera się na trzech funkcjach. 

telefon, Lotto
22.06.2024 09:58 Nietypowa wygrana w Lotto. Wystarczyło kilka kliknięć

Nietypowa wygrana w Lotto. Gracz wydał grosze, a zgarnie ponad 5000 zł. Wszystko dzięki aplikacji Totalizatora Sportowego i oferowanych tam “gierek”. To wyjątkowa oferta i dostępna jest tylko online. Można wygrać naprawdę duże pieniądze.

SI
21.06.2024 21:09 OpenAI chwali zdolności chata GPT-5. ”Będzie jak doktor nauk”

Autorzy ChatGPT zapowiadają rewolucję w rozwoju swojej sztucznej inteligencji. Jeśli ich przechwałki okażą się zgodne z rzeczywistością, może się okazać, że najnowszy model – GPT-5 będzie prezentował poziom doktora nauk. Przynajmniej… pod pewnymi względami.

None
21.06.2024 17:49 Czy ładowarka podpięta stale do gniazdka jest droga? Sprawdzamy co pobiera najwięcej prądu

Na temat domowych złodziei energii elektrycznej panuje wiele mitów. Niektóre z nich rzeczywiście potrafią być energochłonne, natomiast pobór innych bywa ledwie zauważalny. Wobec nadchodzących podwyżek cen prądu, warto jednak przyjrzeć się ile konkretnie zużywają go nasze domowe urządzenia. 

garmin
19.06.2024 19:35 Producent smartwatchy Garmin podejrzewany o zmowę cenową. UOKiK bada sprawę

Garmin to jeden z najpopularniejszych producentów smartwatchy i urządzeń ubieralnych. Utrzymuje nawet własny system płatności zbliżeniowych. W ocenie UOKiK polski oddział mógł się jednak dopuścić naruszeń praw konsumentów. Mogło dojść do zmowy cenowej.

telefon, wiadomość SMS
18.06.2024 10:18 Wysyłasz SMS-y z polskimi znakami? Musisz to wiedzieć

Wiadomości SMS wysyłane są w codziennie w niemal niezliczonej liczbie. Niewiele osób jednak pamięta, że długość wiadomości tekstowej jest ograniczona. Polskie znaki skracają maksymalną ilość znaków dostępnych w ramach jednej wiadomości SMS. Urząd Komunikacji Elektronicznej tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

iPhone
12.06.2024 22:54 Apple wprowadza rewolucyjne zmiany. Nie wszyscy z nich skorzystają

Apple zapowiedziało nowe iOS 18, którego gwiazdą ma być nowa sztuczna inteligencja. Sprawdzamy, które dostępne na rynku urządzenia skorzystają z Apple Intelligence, a które będą musiały się zadowolić jedynie nowym systemem operacyjnym.

mObywatel
12.06.2024 18:37 Ważna funkcja mObywatel. Wielu Polaków o niej nie wie

Aplikację mObywatel zdecydowanie warto mieć w swoim telefonie. Potrafi ona nie tylko znacznie ułatwić życie polskiemu obywatelowi, ale i pomoże zabezpieczyć swoje finanse. Szczególnie warto rozważyć aktywowanie jednej opcji. 

telefon
12.06.2024 16:58 Ładujesz telefon w ten sposób? Popełniasz ogromny błąd

Chociaż smartfony stały się już nieodłącznymi towarzyszami naszej codzienności, wiele osób wciąż nie przyswaja podstawowych zasad ich obsługi, w tym prawidłowego obchodzenia się z baterią. Nieumiejętne ładowanie może skrócić jej żywotność nawet kilkukrotnie, co w konsekwencji wiąże się z niepotrzebnymi kosztami dotyczącymi przedwczesnej wymiany baterii lub nawet całego urządzenia. Podpowiadamy jak dbać o serce telefonu. 

laptop
12.06.2024 14:54 Ile prądu zużywa laptop? Odpowiedź zaskoczy niejednego

Choć producenci dwoją się i troją, aby ich laptopy były jak najlepiej zoptymalizowane pod kątem zużycia energii, to jednak ich wysiłki niweczy rosnąca funkcjonalność i zasobożerność stacji roboczych. Kwestia zużycia prądu przez mobilne komputery osobiste jest złożona, jednak możliwa do wyjaśnienia.

pilot telewizja
11.06.2024 16:44 Abonament RTV nie jest obowiązkowy dla wszystkich. Polacy o tym zapominają

Zarejestrowanie oraz opłacenie telewizora i radioodbiornika znajdującego się w naszym domu to obowiązek, a niedostosowanie się do przepisów może nas sporo kosztować. Niektórzy wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że istnieje grupa osób zwolnionych z abonamentu RTV. Sprawdź, czy nie przepłacasz.

laptop
11.06.2024 10:53 Masz laptop tego producenta? Ważny komunikat, można stracić dostęp

Posiadacze laptopów HP licznie zgłaszają bardzo poważne problemy ze swoimi urządzeniami. Prawdopodobnie na skutek wadliwej aktualizacji BIOS-u ich komputery przestały się uruchamiać. Problem jest tym poważniejszy, że dotyczy modeli, które mogą być już poza okresem gwarancyjnym.