Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Masz konto w mBanku? Będą ważne zmiany, zacznie się już 1 lipca
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 12.06.2024 21:15

Masz konto w mBanku? Będą ważne zmiany, zacznie się już 1 lipca

mBank
fot. JiriMatejicek, Wikimedia Commons

Z początkiem lipca mBank wprowadzi liczne zmiany w ofercie dla firm. Bank zapowiedział, że usprawni obsługę przedsiębiorstw oraz zastosuje bardziej nowoczesne rozwiązania dla biznesu. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy limitów płatności. 

Ustawianie limitów w aplikacji

Wraz z wprowadzeniem nowych rozwiązań, właściciele przedsiębiorstw wreszcie będą mogli edytować firmowe limity płatności w aplikacji mobilnej mBanku, co dotychczas było niemożliwe. Od 1 lipca mają też obowiązywać nowe ”warunki świadczenia usługi wieloosobowej autoryzacji transakcji dla firm”. Mają być one znacznie uproszczone i przejrzyste, a co za tym idzie bardziej zrozumiałe i przystępne. Co istotne, nie wpłyną one na prawa i obowiązki klientów wynikające z obowiązujących umów. 

Legendarny bankier odchodzi po 14 latach, mBank zmienił prezesa

Zmiany w fakturowaniu

Kolejna ważna zmiana dotyczy fakturowania. Wraz z początkiem lipca przestanie bowiem obowiązywać ”Regulamin mFakturowania dla firm”. Bank zaproponuje zamiast niego nową usługę – mOrganizer finansów. Za jej pośrednictwem będzie można między innymi wystawiać faktury, jednak poza tym ma ona również uprościć księgowość i ułatwić zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. 

Znak czasów

Zmiany wprowadzane przez mBank mają być odpowiedzią instytucji na zmieniające się potrzeby firm. Przejrzystość transakcji i umów oraz samodzielne i proste zarządzanie finansami z poziomu aplikacji mobilnej to dziś standardy, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie nowoczesnego przedsiębiorstwa.