Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nadchodzą duże zmiany w aplikacji Netfliksa. Zniknie kluczowa funkcja
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 15.05.2024 21:26

Nadchodzą duże zmiany w aplikacji Netfliksa. Zniknie kluczowa funkcja

netflix
fot. freepik

Przed nami rewolucyjna aktualizacja Netflixa na Windows. Choć pojawią się ekscytujące nowości, jeden kluczowy aspekt zniknie z aplikacji. Przygotuj się na zmiany, które mogą nie spodobać się wielu użytkownikom.

Koniec z pobieraniem - co znika?

Nieuchronnie zbliża się aktualizacja aplikacji Netflixa na urządzenia z systemem Windows, która przyniesie ze sobą znaczące zmiany. Najbardziej zauważalną i być może najbardziej kontrowersyjną zmianą jest usunięcie możliwości pobierania filmów i seriali do oglądania offline. 

Dotychczasowa funkcja, ceniona przez użytkowników pragnących zapewnić sobie dostęp do ulubionych treści bez połączenia z internetem, zniknie z najnowszej wersji oprogramowania.

UOKiK bada rynek gier wideo. Steam i PlayStation Store pod lupą Ukryta funkcja kas samoobsługowych w Biedronce. Klienci nie mają pojęcia

Nowości w aktualizacji – co zyskujemy?

Mimo utraty możliwości pobierania, Netflix nie pozostawia swoich użytkowników z pustymi rękami. W nadchodzącej aktualizacji, subskrybenci zyskają dostęp do szeregu nowych funkcji. Wśród nich znajdą się transmisje wydarzeń na żywo oraz lepsza jakość przesyłania strumieniowego. 

Dodatkowo, platforma rozszerzy swoją ofertę o plany z reklamami, co może przyciągnąć nową grupę użytkowników szukających bardziej ekonomicznych opcji subskrypcji.

Jak oglądać offline po aktualizacji?

Choć możliwość pobierania zniknie z aplikacji na Windows, Netflix zapewnia, że użytkownicy nadal będą mogli korzystać z treści offline, lecz tylko na urządzeniach mobilnych obsługujących tę funkcję

Oznacza to, że zamiast komputera, subskrybenci będą musieli używać smartfonów lub tabletów, aby cieszyć się filmami i serialami bez dostępu do internetu. Netflix zachęca również do włączenia automatycznych aktualizacji w Microsoft Store, aby użytkownicy mogli na bieżąco korzystać z nowych możliwości.

Tagi: Aplikacje