Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Noc Konfesjonałów 2024. Powstała aplikacja pomocna przy spowiedzi
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 26.03.2024 00:29

Noc Konfesjonałów 2024. Powstała aplikacja pomocna przy spowiedzi

Spowiedź
Fot. Unsplash/Josh Applegate / Pixabay.com/ Niek Verlaan

Parafie i wierni z całej Polski mogą wziąć udział w Nocy Konfesjonałów. Jest to inicjatywa mająca zachęcić do udziału w sakramencie pokuty w okresie przedwielkanocnym. W tym roku przygotowano coś specjalnego – specjalną aplikację mobilną.

Noc Konfesjonałów 2024

Jak donosi o2.pl, Noc Konfesjonałów to inicjatywa, w której może wziąć każda parafia. Na jej stronach można znaleźć materiały dotyczące sakramentu pokuty, modlitwy i inne czynności z nim związane.

Opracowana została nawet specjalna aplikacja. Dzięki niej można uzyskać dostęp do dodatkowych informacji oraz znaleźć przydatne wskazówki. Całość opisywana jest jako program, którego zastosowaniem jest pomoc w duchowym przygotowaniu do sakramentu spowiedzi.

Bank daje 3 dni. Potem stracisz możliwość płacenia telefonem

Nowa aplikacja dla wiernych

W programie dostępnym na Androida i iOS-a (wydawca: Michał Mikołajewski) znajdziemy rachunek sumienia autorstwa ks. Jacka Prusaka (zarówno tekst, jak i nagranie audio). Znajdziemy tam także modlitwy, których odmówienie jest często elementem pokuty.

Program pozwala także na zapoznanie się z warunkami dobrej spowiedzi. Treść prezentowana jest w postaci czytelnych haseł, które mogą stanowić pomoc w trakcie przygotowana się do spowiedzi.

Dodatkowe funkcje programu

W aplikacji Noc Konfesjonałów nie zabrakło bardziej przyziemnych funkcji. Chodzi o informator w postaci kalendarza, z którego można uzyskać dostęp do danych o tym, kiedy i w jakich parafiach (aplikacja pozwala na automatyczną lokalizację) można przystąpić do spowiedzi. Więcej informacji można znaleźć pod adresem nockonfesjonalow.pl.

Źródło: o2.pl