Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Nowa funkcja na Allegro. Można odzyskać wydane na zakupy pieniądze
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 06.02.2024 17:46

Nowa funkcja na Allegro. Można odzyskać wydane na zakupy pieniądze

allegro
Fot. Piotr Molecki/East News

W serwisie Allegro pojawiła się nowość, na której skorzystać może każdy kupujący. Spółka poinformowała, że uruchomione zostały już testy usługi Allegro Cash. Dzięki niej na Allegro można zyskiwać środki podczas kupowania, w ramach cashbacku.

Allegro Cash już w fazie testów

Na razie Allegro Cash jest w fazie ograniczonych zasięgowo testów i jej ogólnej dostępności możemy się spodziewać za około kilka miesięcy. Dzięki nowej propozycji można uzyskać zwrot środków z kwot wydanych Allegro w wysokości sięgających 2 proc. wartości swoich zakupów.

Aby skorzystać, należy utworzyć konto w aplikacji mobilnej Allegro i je doładować. Funkcja stanowi odpowiedź na potrzeby użytkowników serwisu. To właśnie cashback był najczęściej wskazywany w ankietach przeprowadzonych wśród użytkowników jako funkcja, która najlepiej sprawdzi się jako dodatkowy benefit przy zakupach na Allegro.

Nowe limity dla sprzedających na Allegro. Serwis chce walczyć z niską jakością

Maksymalnie 50 zł cashbacku

Allegro Cash działa już na bazie określonych progów transakcji. W rezultacie na 1 proc. cashbacku można uzyskać od jednego zamówienia od jednego sprzedawcy w wysokości 100 zł. W przypadku zamówień opiewających na kwotę od 200 zł cashback może wynieść aż 2 proc.

Serwis ustalił także górny limity kwot, jakie można uzyskać w ramach Allegro Cash. Za jeden zakup można uzyskać maksymalnie 20 zł. Górny limit miesięcznej kwoty cashbacku wynosi natomiast 50 zł. Tak przynajmniej działa mechanizm cashbacku w fazie testów, bo Allegro informuje, że Cash będzie dalej rozwijane i rozbudowywane.

Partnerami Aion Bank i Vodeno

Usługa została uruchomiona przez Allegro w partnerstwie z Aion Bankiem i Vodeno. Pierwsza spółka odpowiadać będzie za obsługę konta bankowych, z kolei Vodeno będzie odpowiadać za techniczny aspekt działania Cash i będzie dostarczać usługi w modelu Banking-as-a-Service.