Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowość w aplikacji Gmail. Teraz jeszcze szybciej pozbędziesz się spamu
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 17.01.2024 22:24

Nowość w aplikacji Gmail. Teraz jeszcze szybciej pozbędziesz się spamu

gmail
Pixabay/diedryreyes3456

W najnowszej wersji aplikacji Gmail na smartfonach z systemem Android pojawił się innowacyjny przycisk, który ułatwia użytkownikom szybką rezygnację z subskrypcji lub zaznaczanie maili jako spam.

Udogodnienie w Gmailu

Google postanowił pomóc w zaniechaniu otrzymywania niepożądanych wiadomości, dlatego już jakiś czas temu wprowadził usprawnienia w swoim serwisie pocztowym - Gmail. Mówiąc usprawnienia chodzi o przycisk umożliwiający zrezygnowanie z regularnie wysyłanych wiadomości e-mail, który został dodany do przeglądarkowej wersji Gmaila pewien czas temu. Teraz natomiast jest dostępny na smartfonach z systemem Android.

Głosy użytkowników zostały wysłuchane. Gmail doczekał się nowej funkcji na smartfonach Groźny wirus atakuje smartfony z Androidem. Może pominąć nawet dwuetapowe logowanie

W jaki sposób go używać?

Przycisk, o którym mowa znajduje się obok adresu, z którego dostajemy wiadomość i ma nazwę “Anuluj subskrypcję”. Dzięki niemu możemy przenieść się na stronę dostawcy newslettera i z niej zrezygnować, aby zapobiec dalszemu przesyłaniu wiadomości na naszą pocztę. Taki odnośnik znajduje się również w samych przesyłanych do nas wiadomościach, lecz nie był jeszcze nigdy tak łatwo widoczny i dostępny do kliknięcia.

Co jeśli adresat nie daje możliwości rezygnacji z otrzymywanych wiadomości?

Google dąży do ułatwienia użytkownikom procesu pozbywania się niechcianych maili za pomocą tego nowego rozwiązania. Jednakże, gdy twórca listy mailingowej nie umożliwia rezygnacji, przycisk nie będzie dostępny. 

W takiej sytuacji należy skorzystać z opcji trzech kropek obok adresu i zgłosić go jako spam. Po kilku takich zgłoszeniach wiadomości od tego nadawcy automatycznie przenoszone będą do folderu Spam w Gmailu, eliminując ryzyko zagrażania porządkowi w głównej skrzynce odbiorczej.