Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Nowy serwis streamingowy za darmo i bez reklam. Rusza za kilka dni, oto co będzie można oglądać
Paula Drechsler
Paula Drechsler 04.11.2023 12:43

Nowy serwis streamingowy za darmo i bez reklam. Rusza za kilka dni, oto co będzie można oglądać

telewizja
Nothing Ahead/pexels

W Polsce dostępnych jest kilka platform, na których można oglądać rozmaite treści. Działa m.in. Netflix, Disney+ czy SkyShowtime oraz ogrom innych usług tego typu. Wiele z nich drożeje, dlatego warto sprawdzić tę nowość. Jest zupełnie za darmo, bez subskrypcji i reklam.

W Polsce usługi strumieniowania są bardzo popularne

Usługi VOD to niezwykle wygodny sposób oglądania filmów, seriali i różnorakich programów. Włączamy je kiedy chcemy, robimy przerwy w wybranym momencie, wracamy do przeoczonego momentu i możemy odtwarzać je w dowolnym miejscu na rozmaitych sprzętach. Według danych na kwiecień br., w Polsce największą popularnością cieszył się Netflix, niewiele zmieniło się nawet po wprowadzeniu zakazu dzielenia kont i ogłoszeniu kolejnych podwyżek za abonament.

Nic dziwnego, że rynek tych usług się rozrasta, a istniejące już platformy, które cieszą się wysoką popularnością, podnoszą ceny za pakiety, bo według PPE korzystanie z jakichś wybranych usług VOD deklaruje ponad 70 proc. Polaków. Funkcjonują jednak także darmowe alternatywy dla takich usług jak Netflix czy HBO Max. Zwykle ograniczają się do mniejszej liczby treści, jednej niszy, czy gorszej jakości, ale jednak jednocześnie nie pobierają opłat za udostępniane zasoby. Teraz zapowiedziano kolejny taki darmowy portal strumieniujący.

Masz taki telefon? Koniecznie włącz w nim tę opcję, nie każdy o niej wie

Nowy serwis VOD dostępny na TV, w przeglądarce i w aplikacjach na smartfony

Zapowiadany portal strumieniujący ma zadebiutować za kilka dni i będzie dostępny zarówno poprzez przeglądarkę, jak i na urządzenia mobilne - aplikacje da się pobrać zarówno na sprzęty z systemem Android, jak i te wyposażone w iOS. System zostanie udostępniony także na urządzeniach streamingowych, np. Apple TV i Fire TV. Nową usługę polubią głównie pasjonaci badania kosmosu, astronomii i wszelkich treści związanych z wszechświatem, bo zasoby będą dotyczyły właśnie tych zagadnień. Nadchodzi bowiem NASA+. Agencja powiadomiła, że z tą darmową, pozbawioną reklam i subskrypcji usługą ruszy już 8 listopada br.

W przeciwieństwie do działającej od dawna NASA TV, która działa niejako jak klasyczna telewizja i umożliwia oglądanie zaplanowanych przez agencję programów w określonych godzinach, NASA+ będzie działać na takich zasadach, jak inne usługi strumieniujące. Oznacza to, że będzie tam wgrany ogrom zasobów, które można oglądać w każdej chwili. Co pojawi się w ofercie?

NASA+ jak "kosmiczny Netflix"

Agencja podaje, że NASA+ to będzie gratka dla całej rodziny, pozbawiona konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat czy innego finansowania, np. w postaci oglądania reklam, a wśród publikacji znajdą się np. relacje z przebiegu misji kosmicznych, oraz inne materiały nadawane na żywo, za które NASA otrzymała statuetki Emmy. Poza tym mają pojawić się również oryginalne serie specjalnie na zlecenie agencji. 

Pasjonaci kosmosu zdecydowanie mają na co czekać. Nie wiadomo na ten moment, czy serwis zostanie udostępniony od razu na wszystkich powszechnie wykorzystywanych platformach, jednak z czasem zapewne na nie trafi. Co do dokładnych szczegółów na temat zbiorów oferowanych na łamach tej usługi również dowiemy się zapewne w dniu premiery.

Źródło: instalki.pl, telepolis.pl, NASA