Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Problemy z aplikacją YouTube na Androidzie, błąd za błędem. Jest tymczasowe rozwiązanie
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 25.01.2024 13:05

Problemy z aplikacją YouTube na Androidzie, błąd za błędem. Jest tymczasowe rozwiązanie

YouTube
Fot. ijeab/Freepik

Liczni użytkownicy aplikacji YouTube na Androidzie zgłaszają problemy z jej działaniem. Są one na tyle poważne, że w zasadzie uniemożliwiają oglądanie filmów. Jak dotąd Google nie pozbyło się problemu, ale udało się odnaleźć tymczasowe rozwiązanie, które działa w przypadku części użytkowników.

Problemy z aplikacją YouTube na Androidzie

Jak donosi serwis 9to5Google.com, aplikacja nieoczekiwanie kończy swoją pracę w wyniku błędu występującego najczęściej podczas ładowania filmu. W pierwszej kolejności widać, że film jest już załadowany, jednak nie wczytują się jego opis czy komentarze.

Po paru sekundach w zawieszeniu wyświetlany jest komunikat o błędzie, a użytkownik jest zawracany do ekranu głównego swojego smartfonu. Błąd nie występuje u każdego, jednak liczba zgłoszeń na Reddicie i forum Google wskazuje, że skala problemów jest duża.

Duże zmiany w Google. Wszystko przez decyzję Unii Europejskiej

Tymczasowe rozwiązanie dla użytkowników Androida

Według informacji dostarczonych przez samych użytkowników problem pojawiły się kilka dni temu. Sugeruje to, że wadliwa mogła być jedna z aktualizacji aplikacji. Jak dotąd jednak Google nie podjęło żadnych działań, nie wycofano także nowej wersji z Google Play.

Użytkownicy zauważyli, że tymczasowym rozwiązaniem, które jednak nie działa u wszystkich, jest przywrócenie aplikacji YouTube na Androidzie do wcześniejszej wersji. Można tego dokonać, odnajdując w ustawieniach systemowych, w podkategorii Aplikacje, i wybierając funkcję usunięcia danych.

Zobacz także: Polacy masowo otrzymują niepokojące SMS-y. MSWiA reaguje, wydano pilne ostrzeżenia

Zawiniła wadliwa aktualizacja?

Trzeba oczywiście brać pod uwagę, że wówczas trzeba będzie ponownie zalogować się do aplikacji. Innym rozwiązaniem może być próba instalacji starszych wersji aplikacji YouTube z pliku APK, jednak nie jest to rozwiązanie zalecane mniej doświadczonym użytkownikom, a podobne działania podejmuje się na własną odpowiedzialność.

Tym, którzy nie chcą przywracać starszej wersji aplikacji, pozostaje czekać na reakcje Google. Biorąc pod uwagę, że masowe występowanie błędów zgłoszono już oficjalnym kanałem, zespół odpowiedzialny za rozwój aplikacji powinien już pracować nad rozwiązaniem problemu.

Źródło: 9to5Google.com