Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Przydatna usługa Orange na 2 miesiące za darmo. W sam raz na ferie
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 04.01.2024 11:58

Przydatna usługa Orange na 2 miesiące za darmo. W sam raz na ferie

orange
Fot. biznesinfo.pl

Wielkimi krokami nadchodzi okres ferii, podczas których niezwykle przydatna może się okazać możliwość zdalnego sprawdzania, gdzie konkretnie znajdują się członkowie rodziny. Tej potrzebie wyszedł naprzeciw Orange, który zdecydował się na darmowe udostępnienie jednej z usług geolokalizacyjnych.

Lokalizator w Orange za darmo

Orange ogłosił, że usługa Lokalizator będzie dostępna całkowicie za darmo przez dwa miesiące. Oferta będzie dostępna do 31 stycznia, co oznacza, że usługi będzie można skorzystać bezpłatnie nawet do końca marca.

Po upłynięciu dwóch miesięcy za usługę Lokalizator trzeba będzie płacić 12 zł miesięcznie. Orange deklaruje jednak, że będzie wysyłał do tych abonentów, którzy zdecydowali się przetestować usługę odpowiednie powiadomienia dwa dni przed końcem okresu darmowego.

Znana stacja telewizyjna znika z anteny. Dostawca podjął decyzję

Czym jest Lokalizator?

Lokalizator to przeglądarkowa aplikacja służąca do odnajdywania posiadaczy wskazanych numerów telefonów zarejestrowanych w Orange. Co ważne, jest to rozwiązanie, które działa także w miejscach niedostępnych dla GPS – do lokalizacji wystarczy zasięg sieci komórkowej.

Usługa umożliwia nie tylko odnalezienie wskazanych posiadaczy kart SIM w Orange, ale też nawiązanie z nimi kontaktu. W jej ramach można bowiem wysyłać bezpłatne wiadomości tekstowe, co może ułatwiać np. odnalezienie się na stoku.

Zobacz także: Gigantyczna kara dla popularnego operatora. UOKiK nie miał litości

Jak skorzystać z oferty?

Aby uruchomić dwumiesięczny darmowy okres, podczas którego można korzystać z Lokalizatora w Orange, należy przejść do aplikacji Mój Orange. Tam należy odwiedzić zakładkę Dla Ciebie, i kliknąć baner. To sprawi, że wygenerowany zostanie gotowy SMS, który pozostaje wysłać.