Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Spotify Wrapped 2023 już dostępne – w usłudze przygotowano świetne nowości
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 29.11.2023 15:49

Spotify Wrapped 2023 już dostępne – w usłudze przygotowano świetne nowości

Spotify Wrapped 2023
Fot. Spotify

Zbliżający się koniec roku to okazja do wielu podsumowań, także tych muzycznych. Swój bilans roku 2023 może już zobaczyć każdy użytkownik Spotify – jak co roku w usłudze dostępne jest barwne zestawienie muzyki, która szczególnie przypadła użytkownikom do gustu. Zaprezentowano też globalne listy hitów.

Spotify Wrapped 2023 już jest

Aby zobaczyć swoje Spotify Wrapped 2023, wystarczy uruchomić aplikację i kliknąć baner. Wówczas wyświetlona zostanie efektowna animacja, dzięki której można poznać autorów, gatunki i utwory, które w ciągu ostatnich miesięcy najbardziej przypadły nam do gustu. Wrapped można także uruchomić z poziomu aplikacji desktopowej w przeglądarce.

Artists-Global-GREEN_1x1.png
Najpopularniejsi artyści na Spotify w 2023 r.

Wśród nowości w tegorocznej odsłonie Spotify Wrapped należy wskazać kartę, dzięki której aplikacja wskazuje miasto, w którym znajduje się najwięcej użytkowników o podobnych gustach. Zadbano także o to, aby przygotować krótkie nagrania wideo pochodzące od artystów, którzy znaleźli się szczytach indywidualnych list przebojów.

Korzystasz ze Spotify? Lepiej się z tym zapoznaj. Mamy dobrą i złą wiadomość

Nowości w tegorocznym Spotify Wrapped

Podobnie jak w poprzednich latach przy okazji Spotify Wrapped aplikacja tworzy na podstawie spersonalizowanych algorytmów AI DJ liczne playlisty, które stanowią odwzorowanie zarówno indywidualnych gustów użytkowników, jak i pozwalają zajrzeć do tego, co słuchają inni. W tej odsłonie w kwestii list odtwarzania z okazji Wrapped przygotowano kilka nowości.

Albums-Global-PURPLE_1x1.png
Najpopularniejsze albumy na Spotify w 2023 r.

Poza wspomnianym już systemem kategorii sympatyczną nowością są rangi, jakie można otrzymać. Na koniec przeglądu Spotify klasyfikuje użytkownika na podstawie jego gustu w humorystyczny sposób. Na przykład osoby, które często w zapętleniu słuchają utworów, których słuchali w przeszłości, algorytm określa mianem „podróżników w czasie”.

Listy odtwarzania Blend

Świetną nowością są także listy odtworzone wygenerowane dzięki funkcji Blend. Dzięki niej możemy nie tylko przypomnieć sobie swoje ulubione utwory, ale także połączyć playlisty z innymi użytkownikiem, tak aby powstał miks, przy którym można bawić się w dwójkę.