Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Sprytny gadżet do zadań specjalnych. Naładujesz nim telefon i spalisz kalorie
Paula Drechsler
Paula Drechsler 01.06.2023 19:00

Sprytny gadżet do zadań specjalnych. Naładujesz nim telefon i spalisz kalorie

telefon
domena publiczna

Przydatny gadżet, gdy zabraknie w domu prądu. Generowanie energii elektrycznej odbywa się tu dzięki sile mięśni, a dokładnie pedałowaniu. Rower stacjonarny Xiaomi umożliwi naładowanie na przykład telefonu.

Xiaomi poszerza ofertę o rower treningowy

Pokaźny asortyment firmy Xiaomi poszerza się o kolejny produkt. Do innych obiektów marki, takich jak wagi czy odkurzacze, dołącza tym razem stacjonarny rower treningowy. Jest on jednak nieco inny od standardowych rowerków. Został sprytnie przemyślany przez firmę i dzięki temu nie tylko spala tłuszczyk, ale i generuje prąd potrzebny np. do podratowania telefonu, gdy pada mu bateria.

Podczas korzystania z Xiaomi Mi Home Dynamic Bicycle Self-Powered Edition użytkownik generuje energię elektryczną potrzebną do zasilania urządzenia, ale można ją wykorzystać także do ładowania telefonu czy iPada.

xiaomirower.jpg

Fot. Xiaomi

Ładowanie roweru dzięki pedałowaniu

Aby móc ładować telefon za pomocą rowerka, trzeba pedałować z prędkością co najmniej 60 obrotów na minutę. Jak podaje Benchmark, rowerek pozwala na ładowanie urządzeń z mocą do 20 W.

Rower Xiaomi jest więc urządzeniem, które nie tylko pomaga w treningu, ale stanowi także napędzaną siłą mięśni ładowarkę do telefonu. Rower ma 32-stopniową regulację oporu, dysk magnetyczny o zakrzywionej konstrukcji, który redukuje hałas, oraz koło zamachowe. Waży niecałe 40 kg. Rowerek Xiaomi wyceniło na nieco ponad 1000 zł.

Domowy generator energii

Ten stacjonarny rower umożliwia ładowanie smartfona oraz innych urządzeń bez konieczności podłączania sprzętu do prądu. Jak podaje antyweb.pl, rowerkiem można ładować sprzęty na dwa sposoby, bezprzewodowo i za pomocą portu USB-C. Na wbudowanym w rowerek wyświetlaczu można też kontrolować spalane kalorie oraz tempo pedałowania.

Ponadto Dynamic działa we współpracy z innymi urządzeniami Xiaomi, więc dla miłośników tej marki może to być dodatkowy plus. Rower można sparować z nawilżaczem i klimatyzatorem od Xiaomi, dzięki wbudowanemu NFC do szybkiego łączenia z dedykowaną apką.