Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Świetna nowość w KOLEO. Użytkownicy czekali na nią od dawna
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 03.03.2024 11:42

Świetna nowość w KOLEO. Użytkownicy czekali na nią od dawna

podróżujący
pixabay.com/StockSnap

KOLEO to bez dwóch zdań jedna z najbardziej udanych polskich aplikacji ułatwiających podróże koleją. Regularnie dodawane są nowe funkcje, ale też obsługa kolejnych przewoźników wraz z możliwością zakupów biletów. W KOLEO właśnie pojawiła się nowość, dzięki której podróże pociągiem mogą być jeszcze wygodniejsze.

Nowości w aplikacji KOLEO

Choć KOLEO jest rozwijane przez niezależną firmę i nie jest oficjalną aplikacją któregoś z przewoźników czy spółek kolejowych, to jakość i możliwość przewyższają zdecydowaną większość konkurencji, nie tylko w zakresie zakupu biletów, ale też dodatkowych usług. Jednocześnie udało jej się zachować specjalizację i nie stać się transportowym kombajnem, które natłok funkcji może być męczący.

Teraz aplikacja wzbogaciła się o nową funkcję, która dotychczas była zarezerwowana tylko dla oficjalnej aplikacji PKP Intercity. Dzięki zmianie podejścia tej spółki i otwarciu się na współpracę z firmami trzecimi odtąd w KOLEO można wybierać miejsce, na którym chcemy spędzić podróż.

Ważna aktualizacja aplikacji PKP Intercity właśnie ruszyła. Ułatwi życie wielu podróżnym

Graficzna Rezerwacja Miejsc w KOLEO

Przy okazji 8. urodzin aplikacji KOLEO twórcy zdecydowali się na dostarczenie nowej, długo wyczekiwanej przez użytkowników funkcji. Odtąd miejsce, które chcemy zarezerwować w pociągach PKP Intercity, można wybrać dzięki graficznej reprezentacji wagonu.

Aby skorzystać z nowości, wystarczy rozpocząć zakup biletu na żądane połączenie, a następnie w preferencjach biletów ustawić brak preferencji miejsca. Wówczas zobaczymy schemat wagonu i będziemy mogli samodzielni wskazać zajęte miejsce. Nie zabrakło oczywiście oznaczeń, które miejsca są już zajęte, a które wolne oraz wskazania miejsc o specjalnym przeznaczeniu.

Dostępność nowej funkcji

Nowość jest już dostępna zarówno w przeglądarkowej wersji KOLEO, jak i w aplikacjach mobilnych przeznaczonych na smartfony z Androidem i iOS-em. Wystarczy zaktualizować aplikację do najnowszych wersji za pośrednictwem Google Play czy App Store. Co ważne, wybrać będzie można także miejsca specjalne, np. dla osób przewożących rowery czy niepełnosprawnych.