Tech.BiznesINFO.pl > Sztuczna inteligencja > Sztuczna inteligencja w WhatsAppie. Ruszyły testy
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 18.04.2024 22:59

Sztuczna inteligencja w WhatsAppie. Ruszyły testy

whatsapp
Fot. Pexels/cottonbro studio

Nadchodzą kolejne nowości w WhatsAppie - tym razem Meta pozwoli użytkownikom zaprzęgnąć sztuczną inteligencję do generowania obrazków bezpośrednio w okienku czatu. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę, a algorytmy wygenerują grafikę, którą następnie będzie można przesłać rozmówcy.

Więcej SI w WhatsAppie

Serwis The Verge donosi o integracji WhatsAppa z silnikiem przetwarzania tekstu na obraz. Wykorzystywany będzie model Llama w wersji 3. W praktyce w rozmowie w konwersacji z Meta AI wystarczy wysłać odpowiednią wiadomość z promptem Imagine, a następnie opisać żądane efekty.

Niemal natychmiast Llama wygeneruje obrazek. Co ważne, trzecia wersja modelu tworzy już całkiem przekonujące grafiki, tym większe wrażenie robi prędkość działania nowej funkcji. Obrazki są modyfikowane na bieżąco, niemal natychmiast i zmieniają się w miarę rozbudowywania promptu.

Sora – SI od twórców ChatGPT zmienia tekst w fotorealistyczne filmy

Nie tylko obrazki, ale też GIF-y

Statyczne obrazki generowane przez sztuczną inteligencję to jednak tylko część nowości nadchodzących do WhatsAppa. Będzie bowiem także możliwość wprowadzenia statycznego obrazu w ruch. Wówczas Llama wygeneruje animowany GIF w całości bazujący na zleceniu określonym przez użytkownika.

Implementacja silnika przetwarzania tekstu na obraz lub animację w WhatsAppie ma być elementem szerszej strategii przyjętej przez Meta. Docelowo zbliżone funkcje pojawią się także w innych produktach korporacji - Instagramie, Messengerze i Facebooku

Dostępność Llama 3 w WhatsAppie

Nowa funkcja WhatsAppa aktualnie jest testowana przez część użytkowników korzystających z wersji beta komunikatora. Niestety, nawet po jej implementacji w stabilnym wydaniu część użytkowników będzie się musiała obejść smakiem. Dostępność Llama 3 w WhatsAppie w pierwszej fazie będzie ograniczona wyłącznie do amerykańskiego rynku.

Źródło: theverge.com