Apple

smartfon
15.04.2024 19:54 Sprzedaż smartfonów znów rośnie. Zmiana na pozycji lidera

Wydarzenia roku 2020 były ogromnym ciosem także dla rynku elektroniki użytkowej. Ucierpiała produkcja komponentów, ale też końcowych produktów, w tym smartfonów. Teraz ich sprzedaż w końcu odbija się po pandemii, a towarzyszy temu także zmiana na pozycji lidera wśród producentów.

ładowarka, telefon
14.04.2024 13:58 Ładujesz iPhone’a w ten sposób? Robisz to źle

Mogłoby się wydawać, że ładowanie telefonu to żadna filozofia. Bo co za problem podłączyć smartfona do ładowarki? Okazuje się jednak, że wciąż możemy popełnić wiele błędów i, co więcej, bardzo często to robimy. Firma Apple zdradza, jakich sytuacji unikać za wszelką cenę.

iphone
10.04.2024 12:45 Jak oszczędzać baterię w iPhonie? Są sprawdzone sposoby

Oszczędzanie baterii w iPhone’ach ma nie tylko wymiar praktyczny, ale też opóźnia konieczność kupowania wymiana urządzenia na nowe. Każdy cykl ładowania to zmniejszenie pojemności baterii, a gdy ta będzie niska, nie unikniemy wydatków - czy to na wymianę baterii, czy na nowy smartfon. Na szczęście są sposoby, by ładować smartfony rzadziej.

sprzęt Apple
23.03.2024 20:59 Niemożliwa do załatania luka w sprzęcie Apple. Trzeba wiedzieć

Gdy Apple zdecydowało się porzucić procesory Intela na rzecz autorskich układów w architekturze ARM, rozpoczęła się nowa era. Laptopy z układami Mx zaskarbiły sobie serca programistów, przez co ARM-owe stacje robocze trafiły pod strzechy. Niestety, odnaleziono w nich groźną sprzętową podatność, której nie uda się nigdy całkowicie wyeliminować.

iPhone
22.03.2024 12:53 USA wytoczyły proces Apple. Bezprecedensowa skala nadużyć

Departament Sprawiedliwości USA wraz z 16 stanami wytoczył być może największy w historii proces przeciwko Apple. Korporacja jest oskarżana o stosowanie praktyk monopolowych, utrudnianie działalności zarówno konkurencji, jak i odmawianie programistom dostępu do ekosystemu. Apple zaprzecza i planuje działania na rzecz oddalenia sprawy.

iphone
22.03.2024 09:50 Kolejne iPhone’y z nowym ekranem. Folia przestanie być potrzebna?

Apple planuje zmiany w iPhone’ach, które faktycznie mogą stanowić dużą i ważną różnicę zarówno w stosunku do poprzednich modeli, jak i urządzeń konkurencji. Korporacja planuje wymienić szkło chroniące ekran urządzenia na coś zupełnie nowego.

ładowarka do telefonu
19.03.2024 15:18 Wadliwa ładowarka wycofana ze sprzedaży. Może doprowadzić do tragedii

Sieć sklepów Cortland poinformowała swoich klientów, że jedna ze sprzedawanych przez nią ładowarek ma wadę, która może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Uruchomiony został program zwrotów, z którego skorzystać powinni wszyscy nabywcy.

iPhone
11.03.2024 14:06 Poważne problemy z iPhone’ami. 40 proc. baterii znika w szybkim tempie

Złe wieści dla posiadaczy iPhone’ów. Duża liczba użytkowników zgłasza problemy, które zaczęły występować po instalacji najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego iOS. Najpewniej w wyniku błędu w oprogramowaniu dostrzeżono znacznie skrócenie czasu pracy baterii na jednym ładowaniu. Jak się przed tym uchronić?

iphone
06.03.2024 23:08 Czar prysł. Apple robi wszystko, by utrudnić życie konkurencji na iOS-ie

Wczoraj została udostępniona nowa wersja systemu operacyjnego iOS oznaczona jako 17.4. Nie bez powodu określiliśmy ją jako najważniejszą aktualizację iPhone’ów od wielu lat, przynajmniej na europejskim rynku. Niestety, na wielu polach okazuje się ona dużym rozczarowaniem.

iphone
05.03.2024 21:59 Już jest. Nowy iOS to najważniejsza aktualizacja iPhone’ów od lat

Wydana została nowa wersja systemu operacyjnego dla iPhone’ów. W iOS-ie 17.4 znajdziemy sporo usprawnień i poprawek, jednak na rynku europejskim dzisiejsza premiera to prawdziwa rewolucja.  Apple wprowadziło zmiany narzucone korporacji przez europejski akt o rynku cyfrowym.

iPhone
01.03.2024 16:32 Uwaga na dopracowane oszustwo – na celowniku iPhone’y

Zidentyfikowano nową próbę oszustwa wykorzystującą rzadko spotykany schemat, a co gorsze – dość dopracowany. Co prawda napastnicy sami ograniczyli zasięg swojej kampanii do posiadaczy kont iCloud, jednak może im to paradoksalnie wyjść na korzyść.

iphone
20.02.2024 17:45 Apple ostrzega: nie używajcie ryżu do osuszania iPhone’a!

Wokół tego, jak obchodzić się ze smartfonami, które uległy zalaniu czy zawilgoceniu powstało wielu mitów. Wielu decyduje się, by umieszczać urządzenie w misce suchego ryżu. Tymczasem okazuje się, że może to nie być nie tylko nieskuteczne, ale wręcz szkodliwe.

None
19.02.2024 12:56 Rekordowa kara dla Apple. W tle nieuczciwa konkurencja ze Spotify

Przez lata opłaty za dostęp do subskrypcji w aplikacjach na urządzeniach Apple musiały być dokonywane za pośrednictwem App Store. Pozwalało to producentowi iPhone’ów pobierać dodatkową prowizję, która podwyższała końcowe ceny. Pojawiły się informacje, według których Komisja Europejska nałoży na Apple za te praktyki gigantyczną karę.

iphone
17.02.2024 21:26 Z iPhone’ów zniknie część aplikacji. To skutek nowego europejskiego prawa

W marcu w życie wejdzie europejski akt o rynku cyfrowym, który jest małą rewolucją. Odczują to zwłaszcza posiadacze smartfonów Apple, które musi otworzyć swój dotąd zamknięty na produkty konkurencji system operacyjny. Apple jednak robi co może, by utrudnić dostarczenie zamienników np. dla domyślnej przeglądarki Safari.

Sklep Lidl
08.02.2024 14:39 Rewolucja w Lidlu. Niebywałe, co oferują tuż za naszą granicą

Lidl Niemcy, znany głównie z oferty spożywczej zaskakuje, wprowadzając do swojego asortymentu produkty, których wcześniej nie kojarzono z tą siecią. Nowe artykuły w ofercie budzą zainteresowanie i stawiają sieć na czele innowacji. Czy to tylko początek? Odkryj, co może przynieść przyszłość dla polskich sklepów Lidl.

None
24.01.2024 14:13 Nowa funkcja w iPhone’ach. Włącz ją jak najszybciej, spełnia ważną rolę

Apple ogłosiło, że w najnowszej wersji systemu operacyjnego iOS pojawiły się ważne funkcje związane z ochroną dostępu po kradzieży lub zagubieniu iPhone’ów. Wprowadzona została nowa warstwa ochrony, która działa tylko wtedy, gdy urządzenie znajduje się poza miejscami regularnie odwiedzanymi przez użytkownika.

telefon
18.01.2024 13:14 Jak wycisnąć maksimum z życia baterii w smartfonie? Kilka ważnych porad

Czy pamiętasz czasy, gdy telefony potrafiły działać przez kilka dni bez konieczności ładowania? To luksusowe wspomnienia, które dzisiaj zdają się być tylko nostalgiczne. Z rozwojem smartfonów, których funkcje zdają się nie mieć końca, ładowanie baterii stało się naszą codzienną rutyną. Ale nie martw się, istnieją triki, które pozwolą Ci wydłużyć żywotność baterii w tym złożonym świecie technologii.

Satya Nadella
07.01.2024 22:34 Nowy lider rankingu najwyżej wycenianych korporacji? Apple może czekać spadek

Przepychanki na pozycji lidera rankingu najwyżej wycenianych korporacji na świecie w ostatnich latach jakby nieco ustały. Pierwszą pozycję okupuje Apple, jednak już w tym roku może się zmienić. Po spektakularnym roku 2023 korporacja prowadzona przez Tima Cooka może zostać wyprzedzona, co może stanowić jedynie zapowiedź dalszych zmian.

 Internet, Whatsapp, Smartphone.
07.01.2024 17:31 Wymieniasz telefon? Sprawdź, jak przenieść wiadomości i zdjęcia z WhatsAppa

Częstym problem podczas wymiany telefonu jest konieczność żmudnego przenoszenia danych zapisanych na telefonie na nowe urządzenie. Dane z aplikacji WhatsApp nie są tu wyjątkiem. Co zrobić, aby wymiana urządzenia była sprawna i jak najmniej obciążająca?

iphone
01.01.2024 19:15 Poważny błąd w nowej aktualizacji iPhone’ów. Użytkownicy masowo zgłaszają jedną rzecz

Posiadacze iPhone’ów zgłaszają problemy z działaniem ich urządzeń po aktualizacji do najnowszej wersji systemu operacyjnego. Wiele wskazuje, że poprawki, które miały zażegnać jedne problemy, spowodowały inne.

iphone
31.12.2023 15:47 Wyciekły rozmiary nowych iPhone’ów. Będą jeszcze większe i cięższe

Pojawiły się nowe informacje na temat kolejnych iPhone’ów. Choć nowa, 16. generacja trafi na rynek najpewniej dopiero we wrześniu nadchodzącego roku, to już teraz wiemy o niej całkiem sporo. Do dotychczasowych doniesień na temat zastosowanych komponentów dołączają przecieki dotyczące rozmiarów.

Mateusz Morawiecki
22.12.2023 18:52 Mateusz Morawiecki nie chciał oddać rządowego iPhone'a. Wiemy, za ile go odkupił

Mateusz Morawiecki i jego ministrowie nie mogli rozstać się z rządowymi urządzeniami elektronicznymi. Były premier postanowił odkupić od KPRM iPhone'a, którego używał w czasie urzędowania. Opłacało się?

pilot tv
22.12.2023 18:21 Na ten serial czekają miliony Polaków. Wspaniałe wieści dla fanów

Hollywoodzkie strajki, które miały miejsce w minionych miesiącach, skutecznie udaremniły prace nad wieloma uwielbianymi serialami. Fani z niecierpliwością oczekiwali wieści na temat dat premier ukochanych tytułów. Mamy dobrą wiadomość. Dziesięcioodcinkowy "Silos", który już zyskał miano kultowego, już wkrótce powróci na Apple TV+.

iPhone
14.12.2023 09:31 Czas zaktualizować iPhone’y. Pojawiła się zupełnie nowa aplikacja

Posiadacze kompatybilnych iPhone’ów mogą już pobierać najnowszą wersję systemu operacyjnego iOS. Nowe wydanie oznaczone jest jako 17.2 i znajdziemy w nim nie tylko liczne i przydatne nowości funkcjonalne, ale też łatki na poważne luki bezpieczeństwa. 

iphone
08.12.2023 22:06 Wiarygodne przecieki o nowych iPhone’ach. Wymiana podstawowych komponentów

Od wrześniowej premiery 15. serii smartfonów iPhone minęło najwidoczniej już na tyle dużo czasu, że pojawiają się pierwsze przecieki dotyczące kolejnej generacji tych urządzeń. Z dobrego źródła wiadomo, że w przyszłym roku Apple ma zamiar postawić na rozwój asystentki Siri, także w aspekcie sprzętowym.

Metro Warszawa
08.12.2023 13:26 Poważny problem ze smartfonami w metrze, zaczynają "wariować". Warszawiacy są zaniepokojeni

Już od kilku tygodni ludzie korzystający z warszawskiego metra zmagają się z nienaturalnym zachowaniem swoich smartfonów. Urządzenia początkowo odmawiają posłuszeństwa, a w skrajnych przypadkach zawieszają się, uniemożliwiając właścicielowi wykonania jakichkolwiek czynności. Sytuację nagłośnił portal niebezpiecznik.pl, który podkreślił, że choć “objawy” mogą wskazywać na ataki hakerskie, to w rzeczywistości mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. 

iPhone
01.12.2023 15:13 Uwaga posiadacze sprzętu Apple, hakerzy mają nowy sposób. To należy zrobić, żeby się chronić

Przyjęło się, że iPhone’y oferują wyższy poziom bezpieczeństwa niż smartfony z Androidem, jednak nie sposób się z tym zgodzić, choćby z braku obiektywnych kryteriów. W obu systemach regularnie odnajdywane są groźne luki,  tym razem jednak poważne dziury odnaleziono w oprogramowaniu Apple.

ipad
12.11.2023 22:32 Nowe urządzenia Apple. Wiadomo więcej o nadchodzących premierach

Jesteśmy już po premierach nowych iPhone’ów oraz komputerów Apple. Od jakiegoś czasu krążą pochodzące z wiarygodnych źródeł pogłoski, że już na wiosnę portfolio korporacji poszerzy się o odświeżone tablety. Dziś wiemy już więcej, czego spodziewać się po nowych iPadach.

  • 1
  • 2