Apple

Apple
13.07.2024 10:39 iPhone 16 będzie miał długo wyczekiwaną cechę. Wiele osób się ucieszy

Premiery najnowszego smartfonu z nadgryzionym jabłkiem można się spodziewać we wrześniu tego roku. W sieci już teraz pojawiają się jednak doniesienia, które podgrzewają atmosferę wśród miłośników urządzeń od Apple. Te najnowsze dotyczą baterii i są naprawdę optymistyczne. 

Iphone
12.07.2024 12:23 Polacy skarżą się na Apple do UOKiK. Mają dość nierównego traktowania

Polscy użytkownicy produktów Apple mają dość traktowania jak klientów drugiej kategorii. Firma z logiem nadgryzionego jabłka od lat obiecuje mieszkańcom kraju nad Wisłą wprowadzenie asystentki głosowej posługującej się językiem polskim, ale wciąż nic z tych obietnic nie wynika. Czy skarga złożona do UOKiK ma szansę to zmienić? 

AirPods
01.07.2024 17:33 Słuchawki Apple będą miały… kamery. I nie jest to takie głupie

Wiele wskazuje na to, że w przeciągu dwóch lat do produkcji trafią nowe słuchawki AirPods od Apple. Tym, co z pewnością może zdziwić ich przyszłych nabywców, będą zainstalowane w nich kamery. Okazuje się jednak, że będą miały bardzo konkretne zastosowanie i bynajmniej nie chodzi tu o to, żeby ”mieć oczy dookoła głowy”. Przynajmniej… nie do końca. 

airpods
01.07.2024 12:18 Krytyczny błąd w słuchawkach Apple. Ich posiadacze mogą być podsłuchani

Odnaleziono lukę bezpieczeństwa w słuchawkach bezprzewodowych Apple. Pozwala ona postronnym połączyć się ze słuchawkami, które służą jako pluskwa - możliwe jest podsłuchiwanie dźwięków, łącznie z prowadzonymi rozmowami telefonicznymi. Posiadaczom zalecamy natychmiastową aktualizację.

iphone
01.07.2024 10:00 Koniec z kosztownymi utrudnieniami dla użytkowników - nowe smartfony będą zbudowane inaczej

Poza składanymi konstrukcjami dawno już nie mieliśmy do czynienia ze znaczącą ewolucją w budowie smartfonów. Być może tam, gdzie nie da się iść naprzód, trzeba zrobić krok w tył - kolejna generacja iPhone’ów, zawczasu dostosowując się do europejskiego prawa, będzie miała nową budowę pozwalającą na łatwą wymianę akumulatora.

iphone
25.06.2024 11:34 KE: Apple narusza europejskie prawo. Co to oznacza dla posiadaczy iPhone’ów?

Komisja Europejska wydała wstępne stanowisko w sprawie praktyk stosowanych przez Apple i zapisów regulaminu App Store. W ocenie Brukseli Apple narusza akt o rynkach cyfrowych. Zapowiedziano też nowe dochodzenie, które może skończyć się nałożeniem na Apple poważnych sankcji.

iphone
23.06.2024 10:27 Sztuczna inteligencja w iPhone'ach. Nie będzie dostępna w Europie

Apple Intelligence, czyli implementacja w iPhone’ach możliwości dużych modeli językowych nazywanych dziś sztuczną inteligencją, nie będzie dostępna w Europie. A przynajmniej nie jesienią, kiedy korzystać zacznie z niej korzystać reszta świata. Producentowi nie udało się zapewnić zgodności z europejskim aktem o rynku cyfrowym.

YT
22.06.2024 18:15 YouTube zapyta, czy może cię śledzić. Co odpowiesz?

Już wkrótce YouTube zada swoim użytkownikom bardzo ważne pytanie, licząc, że odpowiedzą twierdząco. Pytanie będzie bowiem dotyczyć tego, czy dana osoba wyraża zgodę na bycie śledzonym. Co ciekawe, winę za to, że Google w ogóle musi o to pytać, ponosi… Apple. 

iphone
19.06.2024 19:21 Apple zamyka swoją usługę. Działała tylko 9 miesięcy

Korporacje takie jak Apple zwyczajnie stać na to, by popełniać kosztowne pomyłki. To, co zatopiłoby niejeden startup, dla producenta iPhone’ów jest jak splunąć. Doświadczą tego użytkownicy usługi Apple Pay Later, która właśnie została zamknięta.

telefon, wiadomość SMS
18.06.2024 10:18 Wysyłasz SMS-y z polskimi znakami? Musisz to wiedzieć

Wiadomości SMS wysyłane są w codziennie w niemal niezliczonej liczbie. Niewiele osób jednak pamięta, że długość wiadomości tekstowej jest ograniczona. Polskie znaki skracają maksymalną ilość znaków dostępnych w ramach jednej wiadomości SMS. Urząd Komunikacji Elektronicznej tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

iPhone
12.06.2024 22:54 Apple wprowadza rewolucyjne zmiany. Nie wszyscy z nich skorzystają

Apple zapowiedziało nowe iOS 18, którego gwiazdą ma być nowa sztuczna inteligencja. Sprawdzamy, które dostępne na rynku urządzenia skorzystają z Apple Intelligence, a które będą musiały się zadowolić jedynie nowym systemem operacyjnym.

iphone
12.06.2024 11:55 Jak przyśpieszyć działanie iPhone’a? Są proste i sprawdzone sposoby

W miarę użytkowania na smartfonach zapisywanych jest coraz więcej aplikacji i danych, co przekłada się na spadki wydajności w miarę upływu cyklu życia. Dotyczy to także iPhone’ów. Nie oznacza to jednak, że nic się z tym procesem nie da zrobić.

iphone
11.06.2024 11:49 Nowa wersja systemu. Te iPhone'y otrzymają aktualizację

Rozpoczęło się WWDC - coroczna konferencja deweloperska Apple, podczas której prezentowane są przede wszystkim nowości w oprogramowaniu. Nie obyło się bez zapowiedzi kolejnej wersji systemu operacyjnego iOS. Wiemy już, na jakie urządzenia trafi aktualizacja.

iphone
11.06.2024 09:26 Apple wprowadza innowacyjną funkcję. Przelewy tak szybkie jak BLIK

Apple wprowadza innowację w płatnościach mobilnych, przedstawiając Tap to Cash na konferencji WWDC 2024. Nowa funkcja umożliwia błyskawiczne przesyłanie pieniędzy z telefonu na telefon z systemem iOS 18, bez potrzeby podawania dodatkowych danych.

iphone
07.06.2024 14:25 Apple z nową aplikacją na iPhone'y. Użytkownicy mają powody do radości

Apple planuje wprowadzenie nowej aplikacji "Hasła" wraz z premierą iPhone'a 16, która ma zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo użytkownikom. Nowa aplikacja będzie konkurencją dla popularnych menedżerów haseł.

iphone
01.06.2024 22:46 Masz takiego iPhone'a? Apple ogłasza koniec wsparcia

Apple słynie z długiego okresu wsparcia swoich urządzeń, także iPhone’ów. Jest to ich  cechą, której z całą pewnością mogą zazdrościć posiadacze smartfonów z Androidem. Jednak nawet w portfolio Apple wsparcie kiedyś musi się skończyć - korporacja podjęła decyzje o porzuceniu iPhone’a 5s.

telefon
27.05.2024 16:56 Zalałeś telefon? Lepiej nie wkładaj go do ryżu

Kto nigdy nie zalał telefonu, niech pierwszy skoczy do basenu. A zaraz po nim wszyscy, którzy po takim wypadku wkładali urządzenie do ryżu. Firma Apple ostrzega jednak przed tą metodą i zdradza dużo lepszy sposób.

Samsung klip
17.05.2024 18:48 Błyskotliwa odpowiedź Samsunga na reklamę Apple. Tak się robi marketing

Na firmę markowaną nadgryzionym jabłuszkiem spadła niedawno fala krytyki za spot, w którym reklamowała swojego nowego iPada. W spocie mogliśmy obserwować jak zgniatane są rozmaite przedmioty - w tym instrumenty muzyczne, narzędzia i różne sprzęty, bo wszystko to miał zastąpić nowy tablet od Apple. Samsung nie czekał i szybko wykorzystał potknięcie giganta z Cupertino.

iphone
16.05.2024 22:04 iPhone’y będzie można obsługiwać wzrokiem. Apple prezentuje ważne nowości

Apple zapowiedziało nowe funkcje swoich systemów operacyjnych. Jedna z nich wprowadza cały nowy interfejs umożliwiający obsługę iPhone’ów oraz iPadów. Wkrótce urządzenia te będzie można obsługiwać za pomocą ruchu gałek ocznych.

iphone
09.05.2024 20:20 Sztuczna inteligencja na ratunek Apple. Oto co trafi do nowych iPhone’ów

O tym, jak nudne stały się iPhone’y, najlepiej świadczy, że najgłośniej oklaskiwaną zmianą podczas premiery ostatniej generacji było gniazdo USB-C. Choć nie przeszkadza to, by każda kolejna odsłona byłą tą najlepiej się sprzedającą, to Apple poszukuje innowacji, która wprawiłaby klientów w zachwyt rodem z epoki Jobsa. Ma nią być, a jakże, sztuczna inteligencja.

serial "Fundacja"
03.05.2024 19:45 Apple kręci swój hit w Polsce. "Fundacja" na ulicach kilku miast

Ekipa producencka trzeciego sezonu popularnego serialu przeniosła się do Polski, kontynuując zdjęcia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Po wcześniejszych planach w Warszawie, teraz aktorzy i ekipa filmowa przygotowują się do nakręcenia kolejnych emocjonujących scen, tworząc nowoczesne wnętrza o leśnym designie.

iPhone
29.04.2024 23:15 Nowy iPhone 16 bez tajemnic prawie pół roku przed premierą. Wyciekły zdjęcia

Nowy iPhone 16 niemal bez tajemnic już na prawie pół roku przed oczekiwaną, oficjalną premierą. Wyciekły zdjęcia nowego flagowca Apple. Użytkownicy i przyszli, potencjalni nabywcy punktują przede wszystkim powrót do wyspy aparatu z czasów modelu X i XS. Rozczarowanie?

platność zbliżeniowa
27.04.2024 12:27 Ważna zmiana dla posiadaczy iPhone’ów. Chodzi o płatności BLIK-iem

Użytkownicy Androida od lat mogą płacić zbliżeniowo z użyciem systemu BLIK. Z kolei posiadacze iPhone’ów do niedawna mogli płacić wyłącznie z użyciem Apple Pay. Właśnie się to zmienia za sprawą europejskich regulacji – Polski Standard Płatności już pracuje nad obsługą płatności zbliżeniowych BLIK w iOS-ie.

smartfon
15.04.2024 19:54 Sprzedaż smartfonów znów rośnie. Zmiana na pozycji lidera

Wydarzenia roku 2020 były ogromnym ciosem także dla rynku elektroniki użytkowej. Ucierpiała produkcja komponentów, ale też końcowych produktów, w tym smartfonów. Teraz ich sprzedaż w końcu odbija się po pandemii, a towarzyszy temu także zmiana na pozycji lidera wśród producentów.

ładowarka, telefon
14.04.2024 13:58 Ładujesz iPhone’a w ten sposób? Robisz to źle

Mogłoby się wydawać, że ładowanie telefonu to żadna filozofia. Bo co za problem podłączyć smartfona do ładowarki? Okazuje się jednak, że wciąż możemy popełnić wiele błędów i, co więcej, bardzo często to robimy. Firma Apple zdradza, jakich sytuacji unikać za wszelką cenę.

iphone
10.04.2024 12:45 Jak oszczędzać baterię w iPhonie? Są sprawdzone sposoby

Oszczędzanie baterii w iPhone’ach ma nie tylko wymiar praktyczny, ale też opóźnia konieczność kupowania wymiana urządzenia na nowe. Każdy cykl ładowania to zmniejszenie pojemności baterii, a gdy ta będzie niska, nie unikniemy wydatków - czy to na wymianę baterii, czy na nowy smartfon. Na szczęście są sposoby, by ładować smartfony rzadziej.

sprzęt Apple
23.03.2024 20:59 Niemożliwa do załatania luka w sprzęcie Apple. Trzeba wiedzieć

Gdy Apple zdecydowało się porzucić procesory Intela na rzecz autorskich układów w architekturze ARM, rozpoczęła się nowa era. Laptopy z układami Mx zaskarbiły sobie serca programistów, przez co ARM-owe stacje robocze trafiły pod strzechy. Niestety, odnaleziono w nich groźną sprzętową podatność, której nie uda się nigdy całkowicie wyeliminować.

iPhone
22.03.2024 12:53 USA wytoczyły proces Apple. Bezprecedensowa skala nadużyć

Departament Sprawiedliwości USA wraz z 16 stanami wytoczył być może największy w historii proces przeciwko Apple. Korporacja jest oskarżana o stosowanie praktyk monopolowych, utrudnianie działalności zarówno konkurencji, jak i odmawianie programistom dostępu do ekosystemu. Apple zaprzecza i planuje działania na rzecz oddalenia sprawy.