Tech.BiznesINFO.pl > Elektronika

Elektronika

router
29.02.2024 10:06 Jak ustawić router, by mieć najlepszy sygnał Wi-Fi?

Zwłaszcza w zabudowie wielorodzinnej „w eterze” dostępne są dziś dziesiątki sieci Wi-Fi. Ponadto do jednego Wi-Fi w gospodarstwie domowym może być podłączonych nawet kilkadziesiąt urządzeń. Może to powodować spadek jakości połączenia z internetem. Jak temu zapobiegać i cieszyć się szybkim i stabilnym Wi-Fi?

zegarek
27.02.2024 21:36 Zamiana czasu na letni. Te urządzenia same zmienią godzinę

Choć widok za oknem świadczy o czymś innym, to do astronomicznego początku wiosny został nam jeszcze nieco ponad miesiąc. Niedługo później przyjdzie nam zmieniać czas na letni. Jak, kiedy i w których urządzeniach zmiany trzeba wprowadzić ręcznie?

kamera
22.02.2024 16:53 Awaria popularnych kamer. Użytkownicy mogli podglądać siebie nawzajem

W połowie grudnia doszło do poważnego naruszenia prywatności posiadaczy kamer Ubiquiti. Przez błąd po stronie producenta użytkownicy mogli uzyskiwać dostęp do podglądu pochodzącego z cudzych kamer. Okazuje się, że podobne kardynalne błędy nie są rzadkością – właśnie odnotowano kolejny taki przypadek.

strych
22.02.2024 12:49 Weszli do starego domu. Takiego znaleziska się nie spodziewali

Opuszczony dom w Londynie ujawnił niezwykłe tajemnice przeszłości, kryjące coś więcej niż tylko zapomniane przedmioty. To, co odkryła firma sprzątająca w głębi tych starych murów, zachwyciło świat i odsłoniło kluczowe chwile z historii technologii.

laptop
20.02.2024 21:13 Program „Laptop dla nauczyciela”. Wiadomo, ilu uczących skorzystało z dopłat

Od października zeszłego roku nauczyciele w całym kraju mogli skorzystać z rządowego dofinansowania zakupu laptopa w ramach programu „Laptop dla nauczyciela”. Równolegle realizowany był program „Laptop dla ucznia”, który – jak już wiemy – nie będzie kontynuowany. Na dalszych losach „Laptopa dla nauczyciela” może zaważyć jego popularność.

smartfon
20.02.2024 16:53 Popularna marka smartfonów znika z rynku. Klienci nie pozostaną na lodzie

Na rynku smartfonów relatywnie rzadko dochodzi do dużych przetasowań. Od lat królują iPhone’y i Samsungi, a ostatnie duże zmiany w rankingach popularności nastąpiły za sprawą urządzeń produkowanych w Chinach. Jeden z tamtejszych graczy, który swojego czasu cieszył się popularnością także w Polsce, zdecydował o zakończeniu produkowania smartfonów.

krzesło i komputer dla graczy z wielokolorowymi neonami
20.02.2024 14:54 Ile prądu "pożerają" komputery gamingowe? Wyliczenia zaskakują

Czy włączony przez większość dnia komputer gamingowy rzeczywiście powoduje wzrost rachunków za prąd? Wielu z nas obawia się, że takie urządzenia mogą stanowić znaczący drenaż kieszeni, jednak rzeczywistość może być bardziej zaskakująca. Przeanalizujmy fakty i liczby, aby zobaczyć, jak rzeczywiste koszty użytkowania komputera gamingowego wpływają na domowe finanse.

raspberry pi
11.02.2024 14:23 Płytka za kilkadziesiąt złotych wystarczy, by złamać zabezpieczenia Windowsa

Być może najważniejszą zmianą w Windowsie 11 w stosunku do poprzedniej wersji jest wymóg posiadania w komputerze modułu TPM w wersji 2.0. Sprzętowa obsługa funkcji związanej z bezpieczeństwem i kryptografią, jakiej do działania wymaga najnowszy Windows, jest niestety daleka od ideału. Zabezpieczenia udało się złamać z użyciem ogólnodostępnej płytki PCB.

Sklep Lidl
08.02.2024 14:39 Rewolucja w Lidlu. Niebywałe, co oferują tuż za naszą granicą

Lidl Niemcy, znany głównie z oferty spożywczej zaskakuje, wprowadzając do swojego asortymentu produkty, których wcześniej nie kojarzono z tą siecią. Nowe artykuły w ofercie budzą zainteresowanie i stawiają sieć na czele innowacji. Czy to tylko początek? Odkryj, co może przynieść przyszłość dla polskich sklepów Lidl.

linie wysokiego napięcia
07.02.2024 17:43 Przełom w produkcji energii. Pojawił się nowy sposób

Naukowcy z Koreańskiego Instytutu Nauki i Technologii prezentują innowacyjną, hybrydową metodę, której zastosowanie wykracza poza granice laboratorium. Czy to będzie klucz do zrewolucjonizowania naszej energetycznej rzeczywistości?

telefony
01.02.2024 16:12 Nokia znika z internetu. Co dalej z kultową marką i smartfonami?

Marka telefonów i smartfonów Nokia znów na zakręcie.  Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami wygląda na to, że firma HMD Global, dysponent praw do produkcji urządzeń mobilnych trafiających na rynek pod kultową fińską marką ma plany jej porzucenia. Może to oznaczać ostateczny koniec telefonów Nokia, ale też nowe otwarcie.

smartfon
31.01.2024 11:10 Unikaj ładowania telefonu w ten sposób. To jak proszenie się o pożar

Wokół dobrych praktyk w zakresie ładowania elektroniki, zwłaszcza zaś smartfonów, narosło wiele mitów. Część z nich miała zastosowanie lata temu i dawno już się zaktualizowała, inne zawsze były w najlepszym wypadku półprawdami. A jednak nadal jest przynajmniej kilka czynników, które łatwo ograniczyć, a które mają negatywny wpływ na działanie urządzenia – jednym z  nich jest etui.

Jurek Owsiak wośp
29.01.2024 12:19 Nietypowa aukcja WOŚP. Można napić się kawy z robotem

Choć finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce wczoraj, to trwają wciąż liczne aukcje, dzięki którym nie tylko można wesprzeć przedsięwzięcie, ale też wylicytować ciekawe przedmioty lub udział w wydarzeniach. Do tej drugiej grupy należy zaliczyć pomysł Uniwersytetu SWPS, a mianowicie spotkanie z robotem.

agd
21.01.2024 12:20 Zmiany w znanej sieci sklepów z RTV i AGD. Oto lista placówek, które zostaną zamknięte

Wiemy już, że informacje o likwidacji NEONET były przedwczesne i zamiast tego polskie sieć sklepów z RTV i AGD zostanie zrestrukturyzowana. Wiemy także, że skończy się to zwolnieniami oraz likwidacją części sklepów. Właśnie poznaliśmy ich wstępną listę.

ładowarka do telefonu
18.01.2024 14:47 Czy zostawianie ładowarki w gniazdku jest bezpieczne? Odpowiedź może zaskoczyć

Czy pozostawienie ładowarki w kontakcie po skończonym ładowaniu urządzenia jest bezpieczne oraz czy nie przynosi to skutków w postaci większych rachunków? Niektórzy zostawiają swoje zasilacze w kontakcie przez cały czas, inni natomiast odłączają po zakończeniu ich użytkowania. Wszystko co powinniśmy o tym wiedzieć...

Windows
15.01.2024 21:49 Copilot na Windowsie niewypałem? Za najlepsze funkcje trzeba będzie płacić

Wygląda na to, że pierwsze prezentacje funkcji Copilot w Windowsie nie mają wiele wspólnego z tym, co finalnie do nas trafi. A przynajmniej z tym, co trafi do nas bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Microsoft ogłosił, że oprócz zwykłego Copilota klientom indywidualnym będzie jeszcze oferowany Copilot Pro.

dekoder
11.01.2024 08:38 Vectra aktualizuje dekodery z wadliwym oprogramowaniem. Będą rekompensaty

Do końca miesiąca ważną aktualizację oprogramowanie otrzymają wybrane dekodery Vectra. Dostawca usługi zapowiada, że nowa wersja to nie tylko paczka zmian i usprawnień, ale też pierwszy krok do pozbycia się irytujących błędów, jakie napotykali użytkownicy podczas codziennej eksploatacji.

neonet
11.01.2024 07:59 Co dalej z siecią NEONET? Spółka przeprowadza zwolnienia grupowe i zamyka sklepy

Na początku grudnia gruchnęła nowina, według której sieć NEONET ogłosiła upadłość. Choć była to prawda, to ogłoszenie upadłości było rodzajem ucieczki do przodu ułatwiającej formalnie proces restrukturyzacji. Dziś wiemy już więcej, w jaki sposób zmieni się NEONET, aby spłacić wierzycieli i kontynuować operacje.

Ikea
10.01.2024 12:39 IKEA pilnie wycofuje ładowarki. Możliwe poparzenia i porażenia prądem, sieć zwraca pieniądze

Uwaga klienci IKEA! Sieć poinformowała właśnie, że wycofuje z rynku serię wadliwych ładowarek USB. Urządzenia są groźne dla posiadaczy – może dojść do poparzeń oraz porażenia prądem. Zaleca się natychmiastowe zaprzestania korzystania z urządzenia.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
10.01.2024 11:56 UOKiK wykrył zmowę cenową na rynku monitoringu elektronicznego. Ponad 37 mln złotych kary

Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, poinformował o zakończeniu postępowania w sprawie praktyk stosowanych przez producentów sprzętu służącego do monitoringu elektronicznego. Ukarane zostały spółki i osoby fizyczne. W wyniku wykrycia niedozwolonego porozumienia nałożono ponad 37 mln złotych kar.

iphone
07.01.2024 17:47 W Szczecinie iPhone zapalił się podczas ładowania. Jak zapobiegać takim sytuacjom?

Regularnie dochodzą do nas informacje o spontanicznym zapłonie smartfonów. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, a ich konsekwencje mogą być niezwykle niebezpieczne, biorąc pod uwagę sposób spalania się litu. Kolejny taki przypadek odnotowano w Szczecinie.

Playstation 4
03.01.2024 19:31 Zamierzasz kupić konsolę? Sprawdź, jakiego telewizora potrzebujesz

Planujecie zakup konsoli? Czujecie, że wasz telewizor nie odda dostatecznie wrażeń z grania? Sprawdźcie, jaki sprzęt najlepiej wybrać, by wasze gamerskie wrażenia były jak najlepsze.

ładowanie smartfonów
31.12.2023 12:52 Od stycznia nowy europejski standard ładowania urządzeń. O tych zmianach lepiej wiedzieć

Po wielu latach nareszcie się doczekaliśmy. Już jutro w państwach Unii Europejskiej zacznie obowiązywać prawo, dzięki któremu rozwiązany zostanie problem elektroniki użytkowej, z którymi zmagaliśmy się w zasadzie od czasu, gdy ta zaczęła trafiać w nasze ręce.

smartfony
18.12.2023 18:45 Masz stary telefon? Nie wyrzucaj go, może się bardzo przydać

Liczba elektrośmieci zwiększa się z roku na rok, podobnie jak zawartości tych szuflad w naszych, do których trafiają smartfony zasługujące już na emeryturę. Warto jednak pamiętać, że można znaleźć dla nowe zastosowania, często bardzo przydatne.

Dowód osobisty, portfel
18.12.2023 10:15 Masz ten specyficzny symbol na dowodzie osobistym? Możesz dzięki niemu sporo zyskać

Już od jakiegoś czasu na wydawanych dowodach osobistych w Polsce możemy zaobserwować pewien symbol. Niewiele osób wie, jakie jest jego zastosowanie. Jak się okazuje, można dzięki niemu sporo zyskać.  

procesor
15.12.2023 13:54 Nowe procesory Intela zaprezentowane. Wyjaśniamy, o co chodzi ze zmienionymi oznaczeniami

Intel zaprezentował kolejną generację swoich procesorów. Nowe urządzenia to oczywiście nowe osiągi, ale korporacja zdecydowała się także na zmianę oznaczeń poszczególnych modeli, co wymaga wyjaśnienia.

kamera
15.12.2023 11:21 Kompletny chaos: posiadacze urządzeń Ubiqiti mogli się nawzajem podglądać i podsłuchiwać

Ubiquiti to producent sprzętu sieciowego, ale także systemów kamer przemysłowych, urządzeń automatyki domowej czy talerzy satelitarnych. Niezwykle popularna także w Polsce firma nie zaliczy ostatnich dni do udanych – w wyniku błędu prywatność użytkowników urządzeń Ubiqiti mogła zostać znacząco naruszona. 

sony xperia
14.12.2023 11:50 Rozchwytywana marka smartfonów może zniknąć z rynku. Czeka ją nowe otwarcie?

Jedna z najpopularniejszych marek smartfonów może całkowicie zniknąć z rynku – Sony  rozważa całkowite zamknięcie linii Xperia. Jakie plany na przyszłość na rynku mobilnym ma japońska korporacja?