Tech.BiznesINFO.pl > Facebook

Facebook

facebook
18.04.2024 19:59 UE na ratunek. Facebook wycofa się z płatnych kont?

W zeszłym roku korporacja Meta wprowadziła na europejskim rynku płatne wersje kont na Facebooku i Instagramie. Była to odpowiedź na nowe regulacje, które miały chronić prywatność użytkowników. Teraz zastrzeżenia wobec takiej formuły zgłasza Europejska Rada Ochrony Danych.

telefon
17.04.2024 11:48 Oszuści aktywni wokół Euro 2024. Kibice muszą uważać na bilety

Cyberprzestępcy są mistrzami w wykorzystywaniu bieżących trendów, wydarzeń czy popularności konkretnych osób do w działalności zmierzającej do swojej działalności. Kwestią czasu było, aż zaprzęgną do oszustw i wyłudzeń nadchodzące wydarzenia sportowe, w pierwszej kolejności Euro 2024.

Auschwitz
13.04.2024 20:14 Facebook wymazuje historię? Ukryli treści Muzeum Auschwitz

Przez Facebooka przetoczyła się fala decyzji o ukrywaniu treści. Wiele wskazuje na to, że jest to efekt zautomatyzowanych działań, gdyż brakowało im elementarnego wyczucia kontekstu. W rezultacie zablokowane zostały także treści edukacyjne wydawane przez Muzeum Auschwitz.

Facebook
08.04.2024 21:56 Nowy atak na Facebooku. Można narazić na niebezpieczeństwo znajomych

Dostrzeżono kolejną wycelowaną w m.in. w polskich internautów kampanię phishingową, w ramach której pozyskiwane są dane logowania do Facebooka. Zagrożenie jest tym większe, że napastnicy mogą się pod nas podszywać i wysyłać złośliwe oprogramowanie naszym znajomym.

smartfon
04.04.2024 16:51 WhatsApp zmienia regulamin. Brak zgody odetnie nas od aplikacji

Nadchodzą zmiany w komunikatorze WhatsApp. Odpowiadająca za jego rozwój korporacja Meta zmodyfikowała regulamin świadczenia usług oraz zmieniła minimalny wiek użytkowników. Brak zgody na nowy regulamin może nas pozbawić dostępu do aplikacji.

Facebook
03.04.2024 22:39 Wielka awaria Facebooka, Instagrama i WhatsAppa. Meta potwierdza

Rok 2024 zdaje się pechowy dla administratorów usług należących do korporacji Meta. Jeśli właśnie niepokoisz się, że są problemy z twoimi kotami na Facebooku czy Instagramie – bez obaw. Trwa kolejna globalna awaria.

smartfon
25.03.2024 20:36 Google, Meta i Apple z kłopotami. Usługi mogą zostać zablokowane

Nie minął miesiąc od wejścia w życie kolejnej części regulacji, stanowionych przez europejski akt o rynku cyfrowym, a już Komisja Europejska wszczęła dochodzenie w sprawie ich nieprzestrzegania. Zbadane zostaną praktyki największych graczy z Doliny Krzemowej: Alphabet, Apple i Meta.

Facebook
23.03.2024 22:57 Groźne wiadomości na Facebook. Należy bezwzględnie unikać kontaktu

Niejednokrotnie przekonywaliśmy się, że dla cyberprzestępców serwisy społecznościowe zarządzane przez Meta, zwłaszcza Facebook, to ogromne pole do popisu. Brak moderacji i pełna swoboda publikowania złośliwych linków zachęcają kolejnych oszustów. Jest przez nich także wykorzystywany komunikator Messenger, z którego można korzystać nawet bez aktywnego konta na Facebooku.

mark zuckerberg
13.03.2024 21:39 Facebook przegrał przed polskim sądem. Musi przeprosić

Sąd w Warszawie ukarał Facebooka za decyzję o zablokowaniu jednego z kont działających w niebieskim serwisie oraz na Instagramie. Korporacja została także zobowiązana do publikacji przeprosin. To bodaj pierwsza tak głośna sprawa w Polsce zakończona sukcesem zablokowanych.

Telefon
11.03.2024 15:29 Kolejna awaria Facebooka. Użytkownicy odnotowują problemy techniczne

Zaledwie kilka dni temu doszło do globalnej awarii Facebooka, Messengera i Instagrama, a już mamy do czynienia z kolejnymi problemami. Użytkownicy masowo zgłaszają błędy w działaniu serwisu, występują m.in. przeszkody w publikowaniu treści.

whatsapp
11.03.2024 15:04 Nowe oznaczenia rozmów na WhatsAppie. O co chodzi?

Kolejna nowość zawita wkrótce do najpopularniejszego aktualnie komunikatora internetowego. W WhatsAppie pojawią się oznaczenia rozmów i konwersacji grupowych, które nie dla wszystkich mogą być jasne. Tymczasem są one niezwykle ważne w kwestii bezpieczeństwa, poufności komunikacji i prywatności.

Telefon w rękach
06.03.2024 14:31 Wyciek danych na Facebooku. Jak zabezpieczyć swoje konto?

W ostatnich tygodniach doszło do kolejnego wycieku danych na Facebooku. Chodzi dokładnie o dane użytkowników platformy Marketplace. Choć incydent jest mniejszy niż poprzednie, warto podjąć kroki w celu zabezpieczenia swojego konta.

facebook
05.03.2024 16:49 Wielka awaria Facebooka, Messengera i Instagrama. Nic nie działa

Trwa ogromna awaria serwisów należących do Meta. Użytkownicy masowo zgłaszają brak dostępności usług. Jak dotąd nie są znane przyczyny, jednak duże problemy potwierdzają niezależne źródła. W tej chwili nie ma możliwości przeglądania treści ani obsługi komunikacji zarówno na Facebooku, jak i Messengerze i Instagramie.

whatsapp
03.03.2024 14:55 WhatsApp może nie mieć wyjścia. 6 marca wchodzi nowe prawo

Jest bardzo możliwe, że nowe europejskie regulacje w postaci aktu o rynku cyfrowym (DMA) zatrząsną rynkiem komunikatorów internetowych. Zmiany obejmą największych graczy, którzy zostali wskazani jako tzw. gatekeepers – internetowi giganci, z których aplikacji korzystają miliony użytkowników, na czele z Meta. Gruntowne zmiany obejmą także WhatsAppa.

facebook
01.03.2024 16:32 Nowy rodzaj zagrożenia. Oszuści działają na Facebooku

Nasilają się ataki phishingowe dokonywane za pośrednictwem Facebooka. Nic dziwnego, żenująca jakość moderacji lub wręcz jej brak zachęca cyberprzestępców do wykorzystywania tego medium. Pojawiły się kolejne dowody na to, że serwis Marka Zuckerberga wykorzystywany jest do wyłudzeń od polskich użytkowników.

Facebook
24.02.2024 09:50 Ważny komunikat od Facebooka – trzeba podjąć kluczową decyzję

Dzień wejścia w życie europejskiego aktu o rynku cyfrowy (DMA) nadchodzi wielkimi krokami, ale zdecydowana większość administratorów usług internetowych już teraz wprowadza zmiany, dzięki którym ich produkty będą zgodne z nowymi regulacjami. Tak też jest z komunikatorem Messengerem, który także w Polsce zaczął powiadamiać użytkowników o zmianach.

facebook
22.02.2024 20:26 Ważny komunikat od Facebooka. Tym razem to nie oszustwo

W natłoku kampanii phishingowych realizowanych za pośrednictwem Facebooka nietrudno przegapić prawdziwe komunikaty pochodzące od administracji serwisu. Czasem są one bardzo ważne, a ich zignorowanie może narazić na nieprzyjemności. Dlatego zwracamy uwagę, że wysyłane aktualnie przez Facebooka powiadomienie nie jest oszustwem, a na jego treść warto zwrócić uwagę.

messenger
20.02.2024 20:08 Messenger usuwa starsze wiadomości – tak można temu zapobiec

Niekiedy za zmianami zachodzącymi w komunikatorze Messenger trudno nadążyć. Nie chodzi już nawet o pomniejsze dodatki, które znajdują wąskie zastosowanie czy drobne optymalizacje. Ostatnią naprawdę dużą zamianą jest uruchomienie szyfrowania end-to-end, co jednak spowodowało pewne ograniczenia w archiwizacji wiadomości. Wiadomo już, jak sobie z tym poradzić.

Messenger
17.02.2024 21:52 W Messengerze przestała działać ważna funkcja. Błąd czy celowe działanie?

Jedna z największych nowości w komunikatorze Facebook Messenger w ostatnich latach dla wielu użytkowników może być niewidoczna. Ba, być może nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele na niej zyskują. Odczują natomiast wykryte w ostatnim czasie ograniczenia, jakich przysparza szyfrowanie end-to-end.

kobieta z laptopem
16.02.2024 15:21 Sprzedajesz na Facebooku? Twoje dane mogą być zagrożone

Czy wiesz, że Twoje dane osobowe mogą krążyć po dark webie, nawet jeśli tylko korzystasz z Facebook Marketplace? Ostatni atak na tę platformę społecznościową ujawnił ogromną ilość danych na forum hakerskim, zagrażając prywatności setkom tysięcy użytkowników. To tylko najnowszy epizod w długiej historii problemów z bezpieczeństwem danych osobowych na Facebooku. Zagrożenie jest realne, dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu, co się dzieje.

messenger
09.02.2024 18:53 Poważna awaria Messengera. Duże utrudnienia dla wszystkich

Użytkownicy Facebooka zgłaszają problemy z działaniem komunikatora Messenger. Tym razem nie chodzi jednak o braki w dostępności jego funkcji, lecz o znacznie bardziej nietypową usterkę. W ostatnim czasie nie mieliśmy do czynienia z niczym podobnym.

haker
26.01.2024 18:42 Groźna pułapka na Polaków. Wykorzystali Dudę i Lewandowskiego

Polskojęzyczny internet zalewają wysokiej jakości deepfake’i wykorzystujące wizerunek rozpoznawalnych osób. Fałszywe nagrania mają nas przekonać do inwestowania pieniędzy. W rzeczywistości jest to kolejna próba zaangażowania mechanizmu deepfake do dokonywania oszustw inwestycyjnych.

Facebook
12.01.2024 22:56 Nadchodzą duże zmiany na Instagramie i Facebooku. Chodzi o nastolatków

Dużym zagrożeniem dla nastolatków w internecie jest ryzyko natrafienia na niebezpieczne treści. Meta stara się teraz, by młodzi ludzie czuli się w ich serwisach bezpiecznie. Jakie działania podejmuje w tym celu? Czy przyniesie to oczekiwane skutki?

None
12.01.2024 12:31 Facebook wykorzystany do oszustwa inwestycyjnego. Moderacja serwisu ślepa na zagrożenia

Zidentyfikowano nowy wariant oszustwa inwestycyjnego. Scenariusz phishingowy stosowany przez atakujących może być tym bardziej skuteczny, że do wyłudzania danych nie jest wykorzystywana specjalnie spreparowana strona, lecz formularze na Facebooku. Prawdziwym Facebooku.

Mark Zuckerberg
12.01.2024 08:53 Meta ma problemy. Płatny Facebook i Instagram ma łamać prawo UE

W drugiej połowie zeszłego roku Meta, Inc., właściciel Facebooka, Instagrama czy WhatsAppa, wprowadził na terenie Unii Europejskiej płatne wersje swoich serwisów społecznościowych. Tylko ci, którzy płacą, mogą korzystać z ochrony prywatności stanowionej przez RODO. Do takich wniosków doszło przynajmniej stowarzyszenie noyb, a to może oznaczać dla Meta poważne kłopoty.

facebook
07.01.2024 16:21 Dostałeś taką wiadomość? Absolutnie nie klikaj w link, oszuści atakują na Facebooku

Polscy użytkownicy Facebooka otrzymują wiadomości o tym, że ich działalności narusza regulamin świadczenia usługi. To nie pierwszy taki przypadek, lecz kolejna próba realizacja znanego już scenariusza. Widać w poprzednich falach ataku okazał się on na tyle skuteczny, że napastnicy podejmują kolejne próby.

Facebook
05.01.2024 22:36 Założyciel Facebooka znowu zaskakuje. Sprawdź, ile zarobił

Giełda - to słowo towarzyszyło skojarzeniom wokół twórcy Facebooka przez ostatnie dwa miesiące. Mark Zuckerberg przez ten czas pozbywał się swoich udziałów i zarobił przy tym naprawdę ogromne pieniądze.

smartfon
24.12.2023 12:55 Edycja wiadomości w Messengerze już możliwa. Jak korzystać z nowej funkcji?

Messenger wzbogacił się w ostatnim czasie o kilka przydatnych funkcji, na czele z implementacją szyfrowania end-to-end dla wszystkich wiadomości. W natłoku nowości mogło umknąć, że w facebookowy Messenger pozwala już na edytowanie wiadomości.

  • 1
  • 2