Tech.BiznesINFO.pl > Fotowoltaika

Fotowoltaika

fotowoltaika
05.06.2024 15:27 Dofinansowanie fotowoltaiki. Bez tego rząd nie przyzna pieniędzy

Coraz większe niezadowolenie prosumentów oraz nadchodzące podwyżki cen prądu to dla rządu nie lada problem. Miłosz Motyka, wiceminister klimatu, zapowiedział, że w resorcie trwają prace nad zmianami, które dotkną m.in. osoby chcące ubiegać się o dofinansowanie montażu fotowoltaiki.

fotowoltaika
28.05.2024 14:31 Posiadacze fotowoltaiki mają dość. Grożą ogólnopolskim strajkiem

Mieli być filarem polskiej transformacji energetycznej - są okradani. Tak przynajmniej twierdzą prosumenci posiadający instalację fotowoltaiczne zgromadzeni na jednej z facebookowych grup. Problem jest poważny - stawki sprzedaży energii do sieci mogą wywołać ogólnopolski strajk.

balkon panele fotowoltaiczne
27.05.2024 18:12 Fotowoltaika na balkonie nie jest nielegalna. Musisz jednak to wiedzieć

Panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością – nic dziwnego, w końcu mogą one znacznie obniżyć rachunki za prąd. Wiele osób zastanawia się, czy fotowoltaika może być zamontowana także na balkonie. Jak się okazuje, jest to możliwe, jednak trzeba pamiętać o spełnieniu kilku ważnych wymogów.

fotowoltaika
26.05.2024 20:57 Zainstalował panele fotowoltaiczne. Teraz stanie przed sądem

Droga polskiej transformacji energetycznej jest wyboista, o czym mogą się przekonać także te osoby, które realizują inwestycję na niewielką skalę. Należy do nich Pan Krzysztof z Gdańska, który za montaż fotowoltaiki na swoim balkonie został pozwany przez swoją spółdzielnię mieszkaniową.

panele słoneczne
12.04.2024 20:51 Rząd proponuje zmiany dla właścicieli paneli słonecznych. Rewolucja na rynku energii?

Resort klimatu przygotował projekt zmian w ustawie o OZE, mający zachęcić właścicieli instalacji fotowoltaicznych do przejścia na taryfy dynamiczne. Jednak eksperci wyrażają wątpliwości co do atrakcyjności propozycji. Czy nowe regulacje będą korzystne dla prosumenckiego sektora energii?

bezpieczniki
11.03.2024 13:40 Wysokie opłaty za prąd? Te aplikacje pozwolą zmniejszyć rachunki

Zwiększające się ceny energii elektrycznej zachęcają do tego, by szukać oszczędności. Mogą do tego służyć smartfony, a konkretniej zainstalowane na nich aplikacje pozwalające śledzić zużycie i analizować je w taki sposób, aby opłaty były mniejsze niż dotychczas. Przydatne są także dostępne w Polsce kalkulatory rachunków.

Fotowoltaika
07.03.2024 14:05 Przymusowe wyłączenia fotowoltaiki. Co to oznacza dla Polaków?

W Polsce narasta problem przymusowego odłączania farm fotowoltaicznych od sieci energetycznej. Ograniczenia w produkcji energii z odnawialnych źródeł stają się coraz bardziej powszechne, co stawia pod znakiem zapytania przyszłość branży OZE w kraju.

fotowoltaika
28.02.2024 12:08 Rekord wydajności paneli fotowoltaicznych. Kolejna granica przekroczona

Producenci paneli fotowoltaicznych prześcigają się w pracach nad zapewnieniem ich jak największej wydajności. Choć przez lata branża tkwiła w pewnym zastoju, to jednak wzrost zainteresowania fotowoltaiką doprowadził w zeszłym roku do bicia kolejnych rekordów. Cóż, właśnie ustanowiono kolejny, znaczący.

fotowoltaika
19.02.2024 13:08 Zmiany w rozliczeniach za fotowoltaikę. Czy warto nadal inwestować w panele?

Obecny system rozliczeń za energię pochodzącą z ogniw fotowoltaicznych może doprowadzać do sytuacji, w której prosumenci zobowiązywani są do dopłat. To się jednak wkrótce zmieni za sprawą regulacji nie tylko krajowych, lecz także wchodzących w życie dyrektyw europejskich. Co ważne, zmieni się sytuacja nie tylko posiadaczy fotowoltaiki, ale także zwykłych konsumentów energii.

fotowoltaika
17.01.2024 11:36 Klienci dostaną zwrot za montaż fotowoltaiki. UOKiK podjął decyzję

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił nałożenie kary na jedną z firm montujących panele fotowoltaiczne. Ze względu na utrudnienia w odstępowaniu od umowy nie tylko będzie ona musiała zapłacić 5,6 mln złotych, ale też zwrócić pieniądze poszkodowanym klientom.

stacja paliw
26.10.2023 10:30 Orlen testuje nową usługę. Ten pomysł może okazać się prawdziwym hitem

Orlen kojarzy się ostatnimi czasy głównie z różnego rodzaju doniesieniami medialnymi powiązanymi z Danielem Obajtkiem, ale też z gigantycznymi inwestycjami, oraz z różnymi usługami. Przede wszystkim ze stacjami paliw i z automatami umożliwiającymi wysyłkę i odbiór paczek. Teraz do tej puli doszedł kolejny pomysł Grupy Orlen. I może okazać się hitem.

elektrownia
05.10.2023 14:00 Zbudowali wyjątkową instalację bezemisyjną. Zrobili to jako pierwsi w Polsce

Konstrukcja mieści się w województwie lubuskim. Jest położona na obszarze 57 hektarów. Jak podaje wykonawca, na tej powierzchni zmieściłyby się 82 boiska do piłki nożnej. „Zakończyliśmy budowę tej instalacji zgodnie z harmonogramem, a teraz rozpoczynamy kolejny etap prac”