Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Ważna nowość w aplikacji IKO PKO Banku Polskiego. Kierowcy się ucieszą
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 24.01.2024 12:47

Ważna nowość w aplikacji IKO PKO Banku Polskiego. Kierowcy się ucieszą

PKO Bank Polski
Fot. biznesinfo.pl

W aplikacji IKO dostarczanej przez PKO Bank Polski pojawiła się ważna nowość, którą docenią kierowcy. W najnowszej wersji umożliwiono automatyczne sugestie strefy parkowania, co ułatwia i przyśpiesza dokonywanie opłat za parking. Na razie funkcja działa w 10 miastach.

Automatyczne strefy parkowania w IKO

W aplikacji IKO można odtąd lokalizować strefę parkowania z użyciem GPS. Wystarczy znaleźć się w strefie, uruchomić aplikację, a ta sama zasugeruje odpowiednią strefę i pozwoli dokonać niezbędnych opłat. Nie jest już konieczne ręczne wyszukiwanie stref, co mogło doprowadzić do pomyłek. Wcześniej trzeba wydać pozwolenie na użycie modułu przez aplikację.

Automatycznie rozpoznawanie stref parkowana działa już w Cieszynie, Gorzowie Wlkp., Kaliszu, Krakowie, Opolu, Piasecznie, Poznaniu, Świnoujściu, Ząbkach oraz Zielonej Górze. Nadal dostępna jest także możliwość ręcznego wybrania strefy.

W Polsce pojawią się nowe bankomaty. Trzeba na nie uważać

Nowość w IKO PKO BP dostępna w kolejnych miastach

W praktyce nowa funkcja działa w sposób, który wymaga od kierowcy zatwierdzenia automatycznego rozpoznania. Gdy ten zweryfikuje sugestie, można kontynuować procedurę opłacania parkingu. Całość dostarcza w aplikacji IKO firma moBILET.

Bank zapowiedział już, że sukcesywnie w jego aplikacji pojawiać będzie się możliwość automatycznego rozpoznawania stref parkowania w kolejnych miastach. Docelowo trafią tam wszystkie miejscowości, których obsługa stref parkowania zapewniania jest przez moBILET. W miastach, które na razie nie są obsługiwane, wskazanie stref parkowania będzie odbywać się w dotychczasowy sposób, tj. lokalizacje trzeba będzie wprowadzać ręcznie.

Zobacz także: Pierwszy taki atak w Polsce. Bank ofiarą napaści

Najpopularniejsza aplikacja bankowa w Polsce

Z nowości może już skorzystać każdy, wystarczy aktualizacja aplikacji do wersji 3.147. Warto przypomnieć, że IKO to najpopularniejsza aplikacja bankowości elektronicznej w Polsce. Może się też poszczycić dobrą opinią użytkowników – przy 1,1 mln ocen ich średnia w pięciostopniowej skali wyniosła aż 4,8.