Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Ważny komunikat banku PKO BP. "Nie będzie można korzystać"
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 17.05.2024 19:31

Ważny komunikat banku PKO BP. "Nie będzie można korzystać"

PKO BP
fot. materiały własne

Klienci banku PKO – Bank Polski muszą się przygotować na przerwę w usługach. Dostęp do swoich kont mogą stracić na kilka godzin, w tym czasie niemożliwe będą między innymi płatności przez internet.

Problemy z usługami

Przerwy w dostawie usług banku nie są niczym wyjątkowym i zdarzają się od czasu do czasu. Niekiedy wynika to z awarii, innym razem spowodowane jest pracami serwisowymi, na przykład w postaci aktualizacji systemów informatycznych. Na szczęście banki najczęściej decydują się przeprowadzać je w takich godzinach, by było to w jak najmniejszym stopniu uciążliwe dla klientów. Wygląda na to, że tym razem jest podobnie. 

Jak płacić w sklepach smartfonem? Android, iPhone i BLIK

Przerwa techniczna

O planowanej przerwie w dostarczaniu usług poinformował sam bank na swojej stronie internetowej. Klienci PKO BP w najbliższą niedzielę stracą możliwość logowania do serwisu internetowego iPKO. Nie zrobią też zakupów online. 

W niedzielę 19.05.2024 w godzinach 00:00 – 06:00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego iPKO oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO” – czytamy w komunikacie banku

Bank uzasadnia planowaną przerwę koniecznością wykonania prac technicznych. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie karty oraz aplikacja IKO będą działać bez zakłóceń. PKO BP uprzedza jednak klientów, że w miarę możliwości wszystkie ważne transakcje należy wykonać wcześniej.

Bank ostrzegł klientów

W środę informowaliśmy, że bank PKO BP ostrzegł swoich klientów przed internetowymi oszustami. Poprzez stworzenie fałszywej strony w internecie zaatakowali wielu klientów tego banku, co mogło dla nich oznaczać utratę wszelkich środków.