Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Ważny komunikat PKO BP. Wysyłają go do wszystkich klientów
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 21.03.2024 18:19

Ważny komunikat PKO BP. Wysyłają go do wszystkich klientów

PKO Bank Polski
Fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

PKO Bank Polski ostrzega klientów przed coraz bardziej wyrafinowanymi oszustwami, w których sprawcy podszywają się pod pracowników instytucji finansowych, aby wyłudzić cenne dane osobowe i dostęp do kont bankowych. Bank udostępnia prosty sposób, aby zweryfikować tożsamość dzwoniącego i uniknąć oszustwa.

Ważny komunikat PKO BP

W dzisiejszych czasach oszuści stosują coraz bardziej zaawansowane techniki, aby zyskać dostęp do danych osobowych i kont bankowych. Jednym z najpowszechniejszych sposobów jest podszywanie się pod pracowników banków, wykorzystując różne wymówki, takie jak rzekome problemy techniczne czy śledztwa policyjne. W trakcie rozmowy oszuści często proszą o poufne informacje, takie jak loginy, hasła, PESEL, dane karty kredytowej oraz numery CVV2/CVC2 czy kody BLIK.

ING Bank Śląski wydał pilne ostrzeżenie. Klienci muszą być ostrożni Nowe złośliwe aplikacje. Mogą służyć do instalacji Pegasusa

PKO BP ostrzega klientów

PKO Bank Polski zachęca klientów do ostrożności i stosowania prostych środków ostrożności, aby uniknąć oszustw. W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu należy poprosić o dane osoby dzwoniącej, w tym imię, nazwisko, stanowisko oraz miejsce, z którego dzwoni. Następnie można skorzystać z aplikacji IKO, aby zweryfikować tożsamość dzwoniącego. Jeśli dane się zgadzają, można kontynuować rozmowę, w przeciwnym razie należy natychmiast rozłączyć się i skontaktować z bankiem na oficjalnej infolinii - 800 302 302.

ZOBACZ TAKŻE: Uważaj na te numery telefonów. Nigdy ich nie odbieraj

Bezpieczeństwo klienta na pierwszym miejscu

Działania oszustów mogą prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych dla klientów bankowych. Dlatego PKO Bank Polski kładzie duży nacisk na edukację klientów i dostarczanie narzędzi, które pomagają w identyfikacji oszustw. W razie wątpliwości zawsze warto zweryfikować tożsamość dzwoniącego, aby uniknąć ryzyka utraty pieniędzy i danych osobowych. Ochrona klientów pozostaje priorytetem banku, dlatego stale podejmuje się działania mające na celu zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa transakcji bankowych.