Tech.BiznesINFO.pl > Bezpieczeństwo Danych

Bezpieczeństwo Danych

profil zaufany
30.10.2023 16:03 Profil zaufany wygasa 31 października. Jak przedłużyć jego ważność?

Została tylko chwila na to, aby przedłużyć profil zaufany. Osoby, które otrzymały SMS o konieczności takiego działania, mają czas wyłącznie do 31 października br. Później usługa zostanie anulowana. Jak przedłużyć ważność profilu zaufanego?

tramwaje
28.10.2023 11:10 Rewolucja w komunikacji miejskiej w Warszawie. Duże zmiany dla pasażerów

Mieszkańców stolicy czekają duże zmiany w sposobie korzystania z komunikacji miejskiej, a dokładniej w kwestii biletów. Wprowadzony zostanie nowy system biletowy. Inwestycja ma kosztować kilka milionów złotych.

telefon
29.09.2023 20:42 Rząd wziął się za SMS-y. Ustawa już obowiązuje, dotyczy każdego

Niewiele osób ma świadomość, że 28 lipca br. prezydent Andrzej Duda podpisał specjalną ustawę, która obejmuje m.in. SMS-y. Nowe przepisy zaczęły obowiązywać 25 września. Co to oznacza dla Polaków?

samolot
25.09.2023 12:38 Wysoka grzywna na lotnisku za niedopełnienie jednej rzeczy. To może spotkać każdego

“Gdybym tylko wiedziała”, podsumowała kobieta, opisując, co jej się przytrafiło podczas jednej z wypraw. Blogerka podróżnicza znana jako Skywardsfreak została ukarana wysoką grzywną za swoją niewiedzę. Sytuacja miała miejsce na lotnisku, a influencerka postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami, aby przestrzec innych podróżujących. Taki wypadek może się bowiem przydarzyć każdemu.

dowod osobisty
02.06.2023 13:20 PESEL cenniejszy od nazwiska. Coraz mniej osób wie, jak zadbać o bezpieczeństwo danych osobowych

Co wchodzi w skład danych osobowych? Zdaniem większości zapytanych Polaków przede wszystkim PESEL, dopiero później imię i nazwisko, a jeszcze dalej na tej liście jest adres i numer dowodu osobistego. Niestety, coraz mniej respondentów wie, jak zadbać o bezpieczeństwo własnych danych osobowych – takie wnioski płyną z badania* zrealizowanego przez serwis ChronPESEL.pl i Krajowy Rejestr Długów, pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.