Tech.BiznesINFO.pl > Sztuczna inteligencja > WhatsApp ze sztuczną inteligencją. Wykorzysta Twoje zdjęcia
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 05.07.2024 14:05

WhatsApp ze sztuczną inteligencją. Wykorzysta Twoje zdjęcia

WhatsApp
fot. Yuri Samoilov/Flickr

Popularna platforma komunikacyjna WhatsApp ogłosiła, że dobiegają końca prace nad nową jej funkcją. Aplikacja skorzysta ze sztucznej inteligencji oraz wybranych przez użytkownika zdjęć. W jakim celu? 

Nowy profil użytkownika

WhatsApp udostępni swoim użytkownikom opcję łatwego i szybkiego generowania ”zdjęć” profilowych. W tym celu sztuczna inteligencja będzie potrzebowała kilku wzorcowych fotografii przedstawiających użytkownika. Przy ich pomocy komunikator będzie mógł generować własne grafiki w oparciu o udostępniony jej wizerunek. Sztuczna inteligencja, którą zastosowano to Meta AI i nie ma w tym nic dziwnego, bo WhatsApp, podobnie jak Facebook czy Instagram, należy w końcu do Meta.  

Oto najdokładniejszy zegar świata. Spóźni się o sekundę co 30 mld lat

Testy już trwają

WhatsApp ogłosił, że prace nad implementacją nowej funkcji są w zaawansowanym stadium. Potwierdza to fakt, że jej szczątkowe możliwości działają już w testowej wersji komunikatora WhatsApp 2.24.14.13. Dzięki temu już teraz wiadomo, jak z grubsza będzie to wszystko działać. 
 

Kilka zdjęć i zamiast w kuchni, siedzisz na Księżycu

Jeśli użytkownik będzie chciał wygenerować wariacje swoich zdjęć, zostanie poproszony o dodanie kilku z nich do biblioteki. To właśnie na nich oprze Meta AI podczas generowania nowych ”awatarów”. Będzie można poprosić ją na przykład o zmianę otoczenia – zdjęcie przedstawiające użytkownika na kanapie zostanie wówczas zastąpione tym użytkownikiem podczas wspinaczki wysokogórskiej, czy też na tle wodospadu. Ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia. Przynajmniej z założenia. Program będzie korzystał wyłącznie z  tych kilku wybranych przez użytkownika zdjęć. Jeśli na przestrzeni czasu jego wizerunek ulegnie zmianie, będzie mógł je zastąpić nowymi.