Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Wystarczy potrząsnąć telefonem. O tej sekretnej funkcji niemal nikt nie wie
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 23.01.2024 14:42

Wystarczy potrząsnąć telefonem. O tej sekretnej funkcji niemal nikt nie wie

smartfon
freepik

W erze nieustannego wyścigu producentów telefonów komórkowych o innowacje, wiele fascynujących funkcji pozostaje niezauważonych przez większość użytkowników. Jednym z przykładów jest tajemnicza możliwość potrząśnięcia telefonem, która może urozmaicić codzienne korzystanie z urządzenia.

Potrząśnij iPhone'em i zobacz magię technologii

W morzu nowych smartfonów i aktualizacji systemów operacyjnych, jednym z producentów, który ukrył niespodziankę dla swoich użytkowników, jest Apple. Oprócz dotyku ekranu, iPhone reaguje również na ruch. 

Wyobraź sobie, że podczas pisania na iPhonie, wystarczy delikatne potrząśnięcie, aby wywołać fascynującą reakcję. Po potrząśnięciu, na ekranie pojawi się komunikat pytający, czy chcesz cofnąć wpisaną frazę. To jakby magia ruchu w Twoich dłoniach, dająca doświadczenie nowego wymiaru interakcji z technologią.

Obowiązkowa usługa na ferie. Orange uruchamia pakiet "Bezpieczny Roaming" Jak za darmo zwiększyć prędkość internetu? Szczegół tkwi w routerze

Androidowe terytorium i różnorodność funkcji

W świecie telefonów z systemem Android, zasady potrząsania zależą od producenta. W smartfonach Motorola potrząsanie może kontrolować latarkę lub uruchamiać aparat fotograficzny, dodając przyjemną funkcjonalność. 

Dla tych bez wbudowanej funkcji potrząsania istnieje ratunek w postaci aplikacji Shake Me. To kreatywne podejście producentów, które pokazuje, jak różnorodne doznania mogą oferować użytkownikom Androida.

Więcej niż tylko gest

Jednak nie tylko producenci i systemy operacyjne wykorzystują potrząsanie telefonem. Aplikacje również przyswajają ten gest jako sposób na interakcję. W świecie Microsoft Office, Facebook czy Google Maps potrząsanie staje się narzędziem do szybkiego zgłaszania błędów. To praktyka, która czyni użytkowników bardziej aktywnymi uczestnikami w doskonaleniu aplikacji, wprowadzając dynamikę do procesu korzystania z technologii.

ZOBACZ TAKŻE: Jak wycisnąć maksimum z życia baterii w smartfonie? Kilka ważnych porad

Pozwól, aby ruch stał się Twoim przewodnikiem po nieodkrytych możliwościach, zanurzając się w fascynujący świat interakcji z technologią. Potrząśnij i odkryj, co jeszcze Twój telefon ma do zaoferowania!

Tagi: Android