Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Wyszło na jaw, za ile Stanowski sprzedał udziały w Kanale Sportowym. Kwota miała nie ujrzeć światła dziennego
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 09.11.2023 12:22

Wyszło na jaw, za ile Stanowski sprzedał udziały w Kanale Sportowym. Kwota miała nie ujrzeć światła dziennego

Krzysztof Stanowski
Fot. PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News

Krzysztof Stanowski odszedł z Kanału Sportowego. Znana jest kwota, za którą sprzedał swoje udziały. Choć wygląda na to, że suma, którą musiał zapłacić biznesmen Maciej Wandzel, miała pozostać niejawna, to internauci okazali się sprytniejsi.

Krzysztof Stanowski odszedł z Kanału Sportowego.

Krzysztof Stanowski poinformował o sprzedaży swoich udziałów w Kanale Sportowym na Twitterze, udostępniając zdjęcie przedstawiające podpisy umowy sprzedaży udziałów. Dowiedzieliśmy się wówczas, że spółka Weszło TV, której właścicielem był Krzysztof Stanowski dysponujący 22,5% udziałów w popularnym na YouTube Kanale, ma nowego właściciela w osobie Macieja Wandzla.

Wandzel, niegdyś współwłaściciel klubu piłkarskiego Legia, nabywając udziały, stał się tym samym wspólnikiem pozostałych właścicieli Kanału Piłkarskiego, co zostało wcześniej uzgodnione z pozostałymi udziałowcami. Po zakupie spółka Weszło TV została przemianowana na MW Inwestycje, a sam nabywca zapowiedział, że nie będzie ingerował w operacyjną działalność Kanału Sportowego.

To już pewne: Twitter/X będzie płatny dla wszystkich. Musk przyznaje się do porażki w walce z botami po spotkaniu z premierem Izraela

Krzysztof Stanowski sprzedał udziały w Kanale Sportowym

W takich okolicznościach jedyną ważną niewiadomą pozostawała kwota, jaką musiał zapłacić Wandzel za 22,5% udziałów w Kanale Sportowym. Żadna ze stron nie zdecydowała się na jej ujawnienie, ale to nie przeszkodziło użytkownikom X jej poznaniu. Wystarczył wspomniany tweet zawierający zdjęcie z umową.

Po edycji zdjęcia polegającej na zwiększeniu kontrastu i ostrości udało się odczytać litery wydrukowane na drugiej stronie umowy. W ten sposób ujawniono, że widnieje tam słownie zapisana kwota: „dwa miliony pięćset tysięcy”. Najpewniej  właśnie tyle zapłacił nowy współwłaściciel Kanału Sportowego za udziały należące wcześniej do Krzysztofa Stanowskiego.

Krzysztof Stanowski uruchamia Kanał Zero

Krzysztof Stanowski uruchomił już nowy kanał na YouTube o nazwie Kanał Zero. Mimo że nie pojawiły się na nim jeszcze żadne treści, już teraz zgromadził 109 tys. subskrybentów. Planowany start Kanału Zero wyznaczony został na 1 lutego 2024 roku.